اتفاقات مهمی که در سال 2017 افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست

به گزارش بارازعلی، اتفاقات عجیب سال 2017

همه ما در این موضوع که علم چیز خوبی است نظر مشترکی داریم. به واسطه علم است که ما امروزه می توانیم راحت با ماشین و وسایل دیگر به نزدیک ترین و دوردست ترین منطقه ها جهان سفر کنیم. علم به ما یاری نموده است تا با مفاهیمی مثل باکتری، واکسن، کووانتوم و… آشنا شویم. اگر چه برای بیشتر موارد و اتفاقاتی که در اطراف ما می افتد، علم شرح خوبی دارد و برای آن جوابی دارد ولی اتفاقاتی هم در دور و اطراف ما می افتند که حتی علم هم نمی تواند دلیلی برای آن ها پیدا کند. البته این به آن معنا نیست که هیچ وقت نتوان شرحی برای آن پیدا کرد، بلکه فعلا به خاطر این که اطلاعات کاملی از آن ها در دست نیست نمی گردد درباره آن ها اظهار نظر کرد. حتما شما هم موافقید که یک سال زمان زیادی برای افتادن اتفاقات عجیب و غریب است، در این جا سعی داریم تا تعدادی از اتفاقات عجیب سال 2017 که برای آن ها هیچ شرحی نیست را معرفی کنیم. با خبرنگاران همراه شوید:

اتفاقات مهمی که در سال 2017 افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست

ابر بزرگی از رادیو اکتیو بر فراز اروپا

اخبار علمی ای که در اوایل اکتبر سال 2017 بود منتشر شد، خبر از حرکت ابر بزرگی از رادیو اکتیو بر فراز 14 کشور اروپایی را می داد. ممکن است فکر کنید که این موضوع کاملا طبیعی است و این ابر فقط یک ابر رادیو اکتیو معمولی بوده است که نهایتا اگر می باریده است، چند گیاه از بین می رفته است. متاسفانه معین شد که در این ابر بزرگ روتنیوم 106 هم هست و در ابتدا معین نبود که این خوب است یا بد. اما تحقیقات علمی بعدی شان داد که نه بد بلکه افتضاح است! در واقع اگر شخصی مقادیر بالایی از روتنیوم 106 را استنشاق کند به شدت سمی و سرطان زا است. اما آیا در این ابر هم مقادیر بالایی از روتنیوم بوده است؟ در واقع خدمات هواشناسی روسیه در ماه سپتامبر اعلام نمود که مقادیری از این ماده را در کوه های اورال Ural، که اصلی ترین منبع روتنیوم منطقه است کشف نموده است. این میزان 986 برابر بیشتر از میزان عادی و نرمال بوده است! البته مقامات روسیه وجود هر گونه اتفاق رادیو اکتیوی را رد نموده اند. با این حال این یکی از اتفاقات عجیب سال 2017 بود که در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.

صخره مروزی در فضا که دیگر فقط یک صخره نیست

طبق گزارشات آتلانتیک، در اکتبر سال 2017 اولین شی بین ستاره ای دیده شد، شی ای از بیرون منظومه شمسی ما که هم عالی و هیجان انگیز و هم عجیب غریب است. دانشمندان نام این شی را Oumuamua گذاشتند که در واقع به معنای پیغام رسان است و به این علت این نام روی آن گذاشته شده است که اولین شی ای است که خودش را به ما رسانده است. برخی از افراد فکر می نمایند که این فقط یک صخره معمولی نیست بلکه یک پیغام از سوی بیگانگان است.

نکته جالب و عجیبی که درباره اومااومائو هست این است که این شی مانند دیگر شی هایی که در فضا با سرعت زیاد حرکت می نمایند و گرد و سیب زمینی شکل هستند، نیست بلکه کاملا باریک و بلند است. پس این شی چیست؟ آیا یک کشتی است؟ البته هیچ نشانی از زندگی مثل سیگنال های رادیویی و یا حرکات غیر منظم از آن دیده نشده است اما واقعیت این است که ما فعلا هیچ اطلاعات صحیحی از این شی نداریم، به همین علت فعلا انگشت ها به سمت بیگانگان فضایی نشانه رفته است!

16 نفر در سفارت کوبا مریض شدند و ممکن است علت آن پرتوهای صوتی بوده باشد

خودتان را برای اسلحه های اشعه ای آماده نموده اید؟ در بین فصل پاییز سال 2016 تا فصل بهار سال 2017، 16 نفر در سفارت کوبا در هاوانا در حال کار کردن بودند که ناگهان مسائل حاد سلامتی به سراغ آن ها آمد. طبق گزارشات، افرادی که در این مکان بوده اند چار علائم نامعین غیر عادی ای در بدن خود شده اند و یکی از عجیب ترین و غیر عادی ترین علائمی که در آن ها رخ داد، از دست دادن قدرت شنوایی شان بود. این اتفاقات به حدی جدی شد که کار آن ها کاملا معلق شد و کارکنان به کشور خود فرستاده شدند.

بعد از کمی جستجوها این حدس زده شد که از دست رفتن قدرت شنوایی به صورت ناگهانی در این افراد به علت وجود دستگاه صوتی سری ای بوده است که در سفارت کار گذاشته شده است. البته هیچ دستگاهی تا به امروز کشف نشده است و به همین علت این موضوع هنوز هم مثل یک راز به جای مانده است. این فقط در حد یک فرضیه است با این حال باید جستجوهای بیشتری برای آن انجام گردد تا بتوان به یک نتیجه قطعی در این مورد رسید.

غرش های اسرار آمیز در آریزونا

استان آریزونای آمریکا از آن دست جاهایی است که کلا در آن اتفاقات هیجان انگیز و یا مهم زیادی نمی افتد. علیرغم جاذبه های طبیعی زیادی که دارد، تقریبا می توان گفت که 90 درصد این استان را بیابان محض فرا گرفته است بنابراین طبیعی هم هست که اتفاقات زیادی در آن به جز رشد چند گل کاکتوس نیفتد! با این حال یکی از اتفاقات عجیب سال 2017 در این استان افتاده است.

در روز 27 نوامبر سال 2017، در بخش های جنوبی این استان صداهای بسیار بلندی به گوش رسیده است و نه تنها آنقدر بلند بوده که باعث لرزیدن شیشه ها بوده است بلکه به انداز ه ای قوی بوده است که به طور اتوماتیک در تجهیزات سیستماتیک دانشگاه آریزونا هم به ثبت رسیده است! ارتش نظامی این کشور انجام هر کاری را در این منطقه رد نموده است و ساعت این رویداد هم به گونه ای بوده است که برای انجام هر فعالیتی مثل فعالیت معدنچیان غیر عادی بوده است.

حفره اسرار آمیز در قطب جنوب

امروزه وقتی که خبر از ایجاد سوراخ و یا شکستگی در یخ های قطبی می شد، یک جواب ساده و فوری به فکر همه می رسد: این که تغییرات آب و هوایی همه چیز را به هم ریخته است. اما حفره اسرار آمیز قطب جنوب چیز دیگری است.

اما حفره ای که در سال 2017 در قطب جنوب به وجود آمد به میزان ای بزرگ است که امکان ندارد فقط کار آب و هوا بوده باشد. میزان وسعت این حفره 30000مایل مربع است! وجود چنین حفره ای دانشمندان را با سردرگمی های زیادی روبرو نموده است. مشابه این اتفاق در دهه 90 میلادی در همین نقطه افتاده بود که چند سال پیش خود به خود از بین رفت! حالا دوباره همان اتفاق درست در همان نقطه افتاده است و ابهامات وسیع آن، آن را به یکی از اتفاقات عجیب سال 2017 تبدیل نموده است.

منبع: grunge.com

منبع: الی گشت
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2249

به "اتفاقات مهمی که در سال 2017 افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "اتفاقات مهمی که در سال 2017 افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست" امتیاز داده است | 4 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتفاقات مهمی که در سال 2017 افتادند و هیچ توضیحی برای آن ها نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید