اطفاء حریق ییلاقات شاندرمن تا عصر امروز؛ بالگرد اطفاء احتیاج نیست

به گزارش بارازعلی، مدیرکل منابع طبیعی گیلان با بیان اینکه تا به امروز 11 هکتار از اراضی منابع طبیعی شاندرمن و ماسال طعمه حریق شده گفت: این آتش تا عصر امروز خاموش می گردد و به بالگرد اطفاء حریق نیز نیازی ندارد.

اطفاء حریق ییلاقات شاندرمن تا عصر امروز؛ بالگرد اطفاء احتیاج نیست

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران و نه نقل از خبرگزاری فارس، میر حامد اختری امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه حدود 11 هکتار از اراضی ییلاقی ماسال و شاندرمن طعمه حریق شده، اظهار کرد: آتش سوزی روزهای اخیر در مناطق مرتفع ماسال و شاندرمن بود که اکنون در ماسال کنترل شده است.

وی از حضور مجدانه نیروهای مردمی در کنار یگان حفاظت منابع طبیعی اطلاع داد و اضافه نمود: آتش سوزی در مناطق ییلاقی شاندرمن علیرغم حضور نیروهای امدادی و اطفاء، ادامه دارد و حداکثر تا عصر امروز اطفاء خواهد شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان با اذعان به اینکه آتش سوزی در مناطق ییلاقی سطحی بوده و مشکل ساز نیست، گفت: حریق هم داخل جنگل به صورت خطی و هم در بخش مرتع کشیده شده اما به زودی کنترل و مهار می گردد.

اختری در پاسخ به اینکه چرا از حضور بالگردهای اطفاء حریق ممانعت شده، اعلام نمود: آنچه خودم با حضور در محل آتش سوزی مشاهده کردم، ناحیه درگیر آتش در منطقه جنگلی و دره واقع شده و به نظر می رسد حضور بالگرد هیچ تأثیری ندارد و صرفاً نمایشی خواهد بود، ازاین رو اعلام کردیم حضور به بالگرد اطفاء حریق در نواحی درگیر آتش احتیاج نیست.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 آذر 1399 بروزرسانی: 12 آذر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1518

به "اطفاء حریق ییلاقات شاندرمن تا عصر امروز؛ بالگرد اطفاء احتیاج نیست" امتیاز دهید

1 کاربر به "اطفاء حریق ییلاقات شاندرمن تا عصر امروز؛ بالگرد اطفاء احتیاج نیست" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطفاء حریق ییلاقات شاندرمن تا عصر امروز؛ بالگرد اطفاء احتیاج نیست"

1 دیدگاه

ابراهیم 7 شهریور 1400

تهران

پاسخ به ابراهیم
* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید