این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت دوم

به گزارش بارازعلی، اگر دوست دارید حمام تان شیک و زیبا شود و عاشق گل و گیاه هم هستید، این گیاهان رطوبت دوست را درون حمام پرورش دهید تا دیزاین آن را از این رو به آن رو کنند!

این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت دوم

11- سرخس ها

تعداد زیادی سرخس هستند که می توانند برای شما گیاه خانگی عالی شوند! بیشتر آنها می توانند این نوسان دمایی درون حمام را تاب آورند و عاشق رطوبت اند. سرخس ها برای حمام هایی که خیلی سرد نمی شوند عالی هستند و به خاطر اینکه این گیاه به صورت انگلی رشد می کند، می تواند رطوبت مورد نیازش را از هوای مرطوبت حمام بگیرد. نیاز نوری هر سرخسی با سرخس دیگر فرق دارد اما در کل می توان گفت که این گیاهان باشکوه از شرایط نوری متعادل تا نور زیاد را تحمل می کنند. روش پرورش بسیاری از سرخس ها در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

12- گاردنیا

مانند تمام گیاهان استوایی گلداری که در درون خانه رشد می کنند، پرورش گاردنیا هم خیلی آسان نیست! این گیاه بادهای سرد و خشک و بالا رفتن ناگهانی دما را دوست ندارد. گاردنیا عاشق رطوبت حمام می شود و می توانید آن را در مکانی با نور روشن و غیر مستقیم قرار دهید. روش پرورش گاردنیا در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

13- ارکیده ها

ارکیده ها برای نگهداری در حمام هایی که هوای خیلی سردی نخواهند داشت مناسب هستند. چون ارکیده هم جز گیاهان انگی است، در رطوبت حمام رشد خوبی خواهد داشت. ارکیده می تواند برای هفته ها گل بدهد و از آنجا که گیاهی کوچک است، می توانید چند عدد از آنها را در کنار هم قرار دهید تا جلوه بیشتری داشته باشند. نیاز نوری ارکیده ها با یکدیگر فرق دارد، شما می توانید روش پرورش ارکیده های مختلف را در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

14- اسپاتی فیلوم

اسپاتی فیلوم گیاهی خیره کننده است و مراقبت کمی هم نیاز دارد. این گیاه آبیاری منظم و رطوبت موجود در حمام را دوست دارد. هرگز اجاز ندهید خاک اسپاتی فیلوم تان برای مدتی طولانی خشک بماند. اسپاتی فیلوم به مکانی با نور کم نیاز دارد اما اگر مدتی از رشد گیاه گذشته و هنوز گل نداده، بهتر است آن را به مکان پر نور تری منتقل کنید.

15- فیلودندرون

فیلودندرون گیاهی استوایی است که رطوبت حمام را دوست دارد. این گیاه دارای دو گونه فرایند و قائم است که هر دو گونه پرورش آسانی دارند. اگر برگ های گیاه شروع به ریزش کرد به این معنی است که آب داده شده به آن کم یا زیاد است. فیلودندرون به مکانی روشن با نور غیر مستقیم نیاز دارد. می توانید روش پرورش فیلودندرون را در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

16- پتوس

گیاهی به آسانی پتوس نداریم! این گیاه تقریبا نامیرا است! پتوس گیاهی فراینده است و می تواند با بالا رفتن از در و دیوار حمام آن را زینت بخشد. اگر گیاه را هرس کنید، فاصله برگ ها از یکدیگر کم شده و گیاه پر پشت تر می شود. هر زمان که خاک گلدان به نظرتان خشک آمد، گیاه را آبیاری کنید. پتوس در مکانی با نور غیر مستقیم کم یا زیاد رشد می کند. می توانید روش پرورش پتوس را در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) پیدا کنید.

17- سانسوریا

این گیاه به نام زبان مادر شوهر هم معروف است. این گیاه به راحتی رشد می کند و نیازهای بسیار کمی دارد. سانسوریا مکانی با نور زیاد و غیر مستقیم را دوست دارد اما با نور کمتر هم کنار می آید.

18- گندمی

گندمی دوست دارد گلدانش برایش کوچک باشد، پس گیاه را مرتبا تعویض گلدان نکنید. گیاه در انتهای برگ های خود گیاهچه های کوچکی تولید می کند که می توان آنها را به عنوان گیاهی جداگانه کاشت و گندمی را تکثیر کرد. این گیاه را می توان در مکانی روشن قرار داد اما نور مستقیم برگ های آن را می سوزاند. روش پرورش این گیاه در پست های قبلی همین بخش (بخش طبیعت) آمده است.

19- بنجامین

اگر برای قرار دادن یک درخت کوچک در حمام تان جا دارید، بنجامین می تواند انتخاب خوبی باشد! البته این گیاه نوسان ناگهانی دما را دوست ندارد و بادهای سرد می تواند موجب ریزش برگ های آن شود، اما گیاه بعد از مدتی دوباره خود را بازسازی می کند. بنجامین رطوبت هوا را دوست دارد اما از اینکه بیش از حد آبیاری شود خوشش نمی آید. این گیاه به مکانی با نور روشن نیاز دارد و زمانی که درون خانه است به نور بیشتری نسبت به زمانی که بیرون از خانه رشد می کند، نیاز دارد.

منبع: فوت و فن / thespruce.com
انتشار: 19 مرداد 1401 بروزرسانی: 19 مرداد 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2339

به "این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت دوم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این گیاهان عاشق رطوبت، برای حمام تان مناسب اند! ، قسمت دوم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید