خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر تخلیه شد، منتظر تصمیم برای تعطیلی قطعی هستیم

به گزارش بارازعلی، مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: تمامی خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه 48 ساعت پیش تعطیل شده است و تنها تعداد معدودی از خوابگاه ها به دلیل اینکه دانشجویان جلسه دفاعیه دارند، هنوز دایر است.

خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر تخلیه شد، منتظر تصمیم برای تعطیلی قطعی هستیم

حسین یوسفی خواه مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی بارازعلی، با اشاره به تعطیلی خوابگاه های دانشجویی گفت: این دانشگاه با توجه به اطلاعیه وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی مبنی بر تعطیلی همه دانشگاه ها و خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه نسبت به تعطیلی خوابگاه های خود اقدام کرده است. به طوری که از 22 خوابگاه این دانشگاه 35 درصد از دانشجویان را به خود اختصاص داده بود تعطیل کرده و دانشجویان را به شهرهای محل سکونت خود اعزام کرده است.

4500 دانشجو از 22 خوابگاه این دانشگاه استفاده می کردند

وی شرح داد: دانشگاه صنعتی امیرکبیر دارای 13 هزار دانشجو است که از این تعداد 4500 دانشجو از 22 خوابگاه این دانشگاه استفاده می کردند که با اعلام وزارت بهداشت خوابگاه ها تعطیل شد و دانشجویان به محل سکونت خود فرستاده شدند. البته باید به این نکته اشاره کنم که 10 درصد از خوابگاه های دانشجویی همچنان فعال هستند چرا که دانشجویان این خوابگاه در مقاطع کارشناسی و دکترا جلسات دفاعیه دارند و باید از خوابگاه استفاده کنند.

خوابگاه هایی که دانشجو دارند به طور مستمر ضد عفونی می شود

مدیرکل دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: در حال حاضر خوابگاه هایی که تعطیل شده اند با توجه به اینکه از نظر پزشکی در صورت بروز ویروس در این خوابگاه به طور اتوماتیک بعداز گذشت 9 ساعت ویروس از بین می رود اما خوابگاه هایی که همچنان دانشجو دارد نیز توسط عوامل دانشگاه به طور مستمر ضد عفونی می شود. همچنین برای پیشگیری از این بیماری لوازم و مواد شوینده در اختیار دانشجویان قرار داده شده است.

سلف دانشگاه از زمان تخلیه خوابگاه دانشجویی تعطیل شده است

یوسفی خواه گفت: سلف دانشگاه از زمان تخلیه خوابگاه های دانشجویی تعطیل شده است و اکنون منتظر تصمیم شورای دانشگاه برای تعطیلی کامل و قطعی دانشگاه هستیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1025

به "خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر تخلیه شد، منتظر تصمیم برای تعطیلی قطعی هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خوابگاه های دانشگاه صنعتی امیرکبیر تخلیه شد، منتظر تصمیم برای تعطیلی قطعی هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید