دکوراسیون منزل سفید و مشکی در آپارتمانی مدرن با چیدمان ساده

به گزارش بارازعلی، سفید و مشکی از جمله رنگ هایی هستند که وقتی کنار هم بکار فرایند، هیچ وقت قدیمی و از مد افتاده دیده نخواهند شد. دکوراسیون منزل سفید و مشکی در فضاهای مدرن و اسکاندیناویایی که رنگ سفید، تم اصلی خانه را تشکیل می دهد بسیار مناسب خواهد بود. آوردن رنگ سیاه با استفاده از الگوها و بافت های متنوع، فضای داخلی خانه های را به زیباترین شکل تزیین خواهد نمود. در این پست با آپارتمانی آشنا خواهید شد که به سبک مدرن چیدمان شده اند و برای دور نشدن از تم تک رنگ، سیاه هم به ترکیب وارد شده است.

دکوراسیون منزل سفید و مشکی در آپارتمانی مدرن با چیدمان ساده

آپارتمان مورد بحث ما دو خوابه و برای خانواده ای سه نفره با یک فرزند کوچک طراحی شده است. با وجود فزرند خردسال در خانواده، سعی شده چیدمان خانه خیلی باز و آزاد و تا حدد ممکن روشن و دلباز باشد. در این بین رگه هایی شاید کم اما بسیار تاثیر گذار از رنگ مشکی هم در جای جای دکوراسیون خانه استفاده شده که کلاس و وقار بسیار خاصی به این خانه می دهد. مثلا در اتاق نشیمن، فرش و میز زیر تلویزیون مقدار کمی رنگ مشکی دارند اما بخاطر سفید بودن فضا، همین مقدار کم هم به زیبایی خود را نشان می دهد.

همانطور که گفته شد در اتاق نشیمن و پذیرایی، عناصری مانند فرش، میز زیر تلویزیونمیز زیر تلویزیون و میز عسلی رگه های از رنگ مشکی در خود دارند. این رگه ها هر چند کم هستند اما کاملا جلب توجه می نمایند. مثلا در خصوص میز زیر تلویزیون که از چند کشوی کوچک کنار هم تشکیل شده، حاشیه یا لبه میز، نواری مشکی کار شده که در ترکیب با تلویزیون سیاه رنگ و همینطور فرش و میز جلو مبلی، حالتی زیبا و با کلاس به خانه می دهد. در حقیقت با همین راهکارهای ساده می توان دکوراسیون منزل سفید و مشکی را به برترین شکل تزیین کرد.

نکته جالب دیگر در خصوص این خانه کتابخانه ایی است که نقش پارتیشن را ایفا می نماید. این کتابخانه بین اتاق نشیمن و میز ناهارخوری قرار می گیرند اما بخاطر وزن پایینش خیلی راحت قابلیت جابجایی دارد. همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید در یک قسمت کتابخانه بین نشیمن و ناهارخوری واقع شده است و در عکس دیگر این کتابخانه به کنار دیوار و پشت میز ناهارخوری منتقل شده است. با این کار پایه های مشکی میز و جایگاه ناهارخوری در زمینه تقریبا بژ رنگ کف و سفید رنگ دیوار به زیبایی خودنمایی می نماید.

یکی از زیباترین قسمت های این خانه، راهروی ورود کوچک اما تاثیر گذارش است. دکوراسیون منزل سفید و مشکی باید از همان ابتدا خود را نشان بدهد و چه مکانی بهتر از ورودی خانه برای این کار. کاشی های سفید و مشکی مشابه طرحی است که در آشپزخانه بکار رفته و کمد لباس و رخت آویز هم به صورت شناور روی دیوار نصب شده است. طرف دیگر دیوار یک نیمکت مشکی رنگ هم برای نشستن و پوشیدن راحت کفش ها تعبیه شده است. البته نباید لامپ سقفی جالب این مکان را هم فراموش کرد. بعداز گذشتن از پارتیشن کوچک شیشه ای با فریم مشکی رنگ، با پیانوی سفید و بسیار لوکس کنلر دیوار روبرو می شویم.

×

خوانندگان این نوشته مطالب زیر را هم خوانده اند:

دکوراسیون سفید مشکی در اتاق نشیمن / 30 مدل عکس تازه

مدل رنگ کابینت خاکستری و سفید مشکی مناسب آشپزخانه های مدرن

کابینت های گلاس سفید مشکی در آشپزخانه های مدرن ایرانی

بکارگیری تم دکوراسیون سیاه و سفید در طراحی منزل

بعداز آنالیز نشیمن و غذاخوری و راهروی ورودی، نوبتی هم باشد نوبت اشپزخانه است. آشپزخانه از سر تا پا با کشی های شیک و زیبای سفید و مشکی تزیین شده است. اپن آشپزخانه با کاشی هندسی سفید و مشکی مشابه با راهرو تزیین شده اما داخل آشپزخانه کاشی های مستطیلی سفید ملقب به مترو با درز بندی مشکی رنگ نصب شده است. سه چراغ آویز زیبا هم در یک طرف میز اپن، و در طرف دیگر یک قفسه دو طبقه به سقف متصل شده تا فضای آشپزخانه کاملا خاص و دنج و گرم جلوه کند.

از آشپزخانه که رد شویم به یک راهروی باریک می رسیم که به اتاق خواب والدین، کودک و حمام و دستشویی متصل می گردد. در این قسمت یک چراغ ادیسونی تک و ساده از سقف آویزان شده که در نوع خود جالب است. اتاق خواب والدین بسیار روشن با دیوارها و سقف سفید رنگ است، اما رنگ های تیره و متضاد با سفید، دکوراسیون این اتاق را کامل و آرامش بخش نشان می دهد. اما این فرایند در اتاق خواب کودک کمی کاسته شده و از رنگ های شادتری استفاده شده است.

دکوراسیون منزل سفید و مشکی

منبع: اتاق
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1998

به "دکوراسیون منزل سفید و مشکی در آپارتمانی مدرن با چیدمان ساده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دکوراسیون منزل سفید و مشکی در آپارتمانی مدرن با چیدمان ساده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید