ذخایر سد های تهران در پایین ترین سطح 50 سال اخیر

به گزارش بارازعلی، مدیر توسعه خطوط آبرسانی شرکت تأمین و تصفیه آبفای تهران گفت: مخازن استان تهران با 908 هزار متر مکعب در پایین ترین حد استاندارد خود واقع شده است.

ذخایر سد های تهران در پایین ترین سطح 50 سال اخیر

به گزارش تسنیم، تبریزی اضافه نمود: در حال حاضر مصرف آب تهران 39 هزار و پانصد لیتر بر ثانیه است، در حالی که ورودی آب به شهر تهران 34 هزار و پانصد لیتر می باشد که حدود 5 هزار لیتر بر ثانیه کاهش میزان ذخایر آبی داریم که کمتر از تولید، مصرف داریم.

وی اضافه نمود: از سال گذشته تا کنون بارش های ناچیزی در سطح حوزه آبریز سد های تهران داشتیم و بارش ناچیز موجب شده حجم ذخایر سد های استان تهران به حداقل میزان طی 50 سال گذشته برسد و از مصرف کنندگان درخواست داریم با کاهش 20 درصدی خود ما را یاری دهند.

مخازن آبی شهر تهران همچنان بحرانی است

­مدیر بهره برداری از تاسیسات آبفای منطقه 4 تهران هم گفت: مصرف بالای شهروندان تهرانی مانع افزایش حجم مخازن آبی شده است.

مختاری گفت: اختلاف فاحش بین نمودار های تولید و مصرف ناشی از 37 هزار لیتر بر ثانیه و مصرف 39 هزار لیتر بر ثانیه متاسفانه مصرف اجازه نمی دهد حجم مخازن شهر تهران از 880 متر مکعب بالا برود.

وی اضافه نمود: عدم مدیریت مصرف در بحث مصارف خانگی و غیر خانگی تاثیر فراوانی در حجم گیری این مخازن دارد و یکی از مصارف غیر خانگی بیمارستان ها هستند که در طول هفت ماهه اول سال هزار و چهار صد و یک 3960 هزار متر مکعب حداکثر میزان مصرف بیمارستان ها بوده که با جامعه هدف مورد بررسی ما که 15 بیمارستان همسان را شامل می شد ما بین 9700 متر مکعب تا 37 هزار متر مکعب مصرف را در یک ماه رصد کردیم مواردی مثل فرسوده بودن لوله کشی، نداشتن برنامه بازدید منظم از تاسیسات و شیر های غیر استاندارد باعث شده بیمارستان ها جز پر مصرف ها باشند.

منبع: فرارو
انتشار: 2 آذر 1401 بروزرسانی: 2 آذر 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2391

به "ذخایر سد های تهران در پایین ترین سطح 50 سال اخیر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذخایر سد های تهران در پایین ترین سطح 50 سال اخیر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید