راهنمای خرید برترین شامپو رنگساژ موجود در بازار (6 پیشنهاد عالی)

به گزارش بارازعلی، یک رنگ موی زیبا و براق می تواند جذابیت موها و چهره تان را چند برابر کند؛ اما متاسفانه بیشتر رنگ موها پس از چند بار شست وشو جلوه شفاف و براقشان را از دست می دهند. رنگساژ مو یکی از روش های بسیار رایج برای حفظ جذابیت و افزایش ماندگاری موهای رنگ شده است. بعضی از افراد برای رنگساژ موهایشان به سالن های زیبایی مراجعه می نمایند؛ اما رنگساژ مو در منزل نیز می تواند به راحتی با استفاده از شامپو رنگساژ انجام گردد. شامپوهای رنگساژ در واقع نوعی رنگ موی تضعیف شده هستند و با دارابودن رنگ دانه می توانند رنگ مو را تقویت نموده یا آن را عوض نمایند. اما چطور می توانیم برترین شامپو رنگساژ را انتخاب کنیم؟

راهنمای خرید برترین شامپو رنگساژ موجود در بازار (6 پیشنهاد عالی)

در این مطلب نکات مهمی که در هنگام انتخاب و خرید شامپو رنگساژ باید به آن توجه کنید را ارائه نموده ایم و پس از آن به معرفی برترین و پرفروش ترین شامپو رنگساژهای موجود در بازار پرداخته ایم؛ همراه ما باشید.

شامپو رنگساژ چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر موهایتان را رنگ می کنید احتمالاً با اصطلاح رنگساژ مو هم آشنا هستید. رنگساژ مو فرایندی است که برای بهبود رنگ مو انجام می گردد و می توانند درخشش و شادابی رنگ مو را تتازه کند. رنگساژ اغلب بر روی موهای دکلره انجام می گردد. در فرایند دکلره رنگ اصلی موها چند پایه روشن تر می گردد و سپس رنگ اصلی روی موها قرار می گیرد. رنگ اصلی استفاده شده روی موها تا مدتی شفاف و درخشان روی موها باقی می ماند؛ اما پس از مدتی به علت شست وشوی موها و استفاده از شامپوهای شست وشوی مو، رنگ موها کدرتر می گردد و در مواردی ممکن است موها به رنگ هایی همانند زرد یا نارنجی متمایل شوند.

برای این که موها از حالت کدر خارج شوند و رنگ مو دوباره شفافیت خود را بازیابد عمل رنگساژ انجام می گردد. رنگساژ در واقع نوعی رنگ موی تضعیف شده است. یکی از راه های آسان برای رنگساژ مو استفاده از شامپو رنگساژ است که می تواند از کدرشدن یا کم رنگ شدن رنگ موها جلوگیری کند یا حتی تناژ رنگی آن ها را تغییر دهد.

شامپوهای رنگساژ دارای رنگ دانه هایی هستند که می توانند جذب تارهای مو شوند و رنگ موها را شارژ نمایند یا آن را تغییر دهند. طرز استفاده از این شامپوها بسیار ساده است و می توانند نسبت به روش های رنگساژ سنتی که با استفاده از اکسیدان و رنگ مو انجام می شوند، کاربرد بسیار ساده تری داشته باشند. استفاده از این مدل شامپوها نسبت به رنگ کردن مجدد ارزان تر است و مصرف آن می تواند در زمان شما نیز صرفه جویی کند.

اما برترین شامپو رنگساژ چیست و برای انتخاب آن چه نکاتی را باید رعایت کنید؟ در بخش های بعدی مطلب به این سؤال پاسخ داده ایم.

نکاتی که برای انتخاب برترین شامپو رنگساژ مو باید به آن توجه کنید

استفاده از شامپو رنگساژ مزایای زیادی دارد. اگر موهایتان کدر شده می توانید با استفاده از شامپو رنگساژ دوباره موهایتان را درخشان و براق کنید. اگر موهایتان به تناژ زرد یا نارنجی متمایل شده است می توانید با استفاده از شامپو رنگساژ تناژ موهایتان را اصلاح کنید. بعلاوه بسته به سلیقه و نوع رنگ موهایتان می توانید شامپو رنگساژی انتخاب کنید که رنگ موهایتان را تغییر دهد؛ به خصوص اگر موهایتان را دکلره نموده باشید فرایند تغییر رنگ مو به وسیله شامپو رنگساژ به سادگی انجام می گردد.

اما برای انتخاب برترین شامپو رنگساژ به چه نکاتی باید توجه کنید؟ در این بخش از مطلب این نکات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

انتخاب شامپو رنگساژ فاقد آمونیاک

اگر می خواهید برترین شامپو رنگساژ را بخرید باید به سراغ محصولاتی بروید که فاقد آمونیاک هستند. آمونیاک جزو ترکیبات رایج در رنگ مو است که فرایند نفوذ رنگ دانه ها به تارهای مو را تسهیل نموده و با تخریب کوتیکول موها، رنگ تازه را در قسمت داخلی ساقه مو تثبیت می نماید. یکی از ویژگی های مخرب آمونیاک این است که پی اچ موها را به حالت قلیایی نزدیک می نماید در حالی که پی اچ موها در حالت معمولی اسیدی است و با قلیایی شدن محیط، موها آسیب می بینند.

هر چند آمونیاک نقش مهمی در تغییر رنگ موها دارد با این حال این ماده باعث بروز حساسیت هایی مانند قرمزی و سوزش پوست کف سر، سوزش چشم ها و… شده و از طرف دیگر باعث ایجاد خشکی و شنمایندگی موها می گردد. در هنگام انتخاب شامپو رنگساژ باید به سراغ برندهایی بروید که شامپو رنگساژ فاقد آمونیاک فراوری می نمایند؛ حتی اگر این محصولات نسبت به سایر شامپوهای رنگساژ موجود در بازار گران تر باشند.

شامپو رنگساژ فاقد سولفات انتخاب کنید

سولفات ها مواد شیمیایی هستند که معمولاً در شامپوها برای ایجاد کف و از بین بردن کثیفی و چربی از روی مو استفاده می شوند؛ با این حال شامپوهای حاوی سولفات ممکن است روغن های ضروری مو را از بین ببرند. این شامپوها ممکن است به پروتئین مو آسیب بزنند و با کاهش شدید رطوبت باعث شنمایندگی مو و خشک شدن پوست سر شوند؛ بنابراین برای این که موهایتان سالم تر بماند فرمولاسیون فاقد سولفات را در هنگام خرید شامپو و ماسک مو در نظر بگیرید.

شامپو رنگساژ حاوی تغذیه نماینده و نرم نماینده انتخاب کنید

هرچقدر هم که موهایتان خوش رنگ باشد اگر به سلامت موهایتان اهمیت ندهید موهایتان جلوه جذابی نخواهند داشت. موها بعد از دکلره یا رنگ مو، بسیار خشک و آسیب پذیر می شوند؛ بنابراین بهتر است شامپو رنگساژی را انتخاب کنید که حاوی مواد تغذیه نماینده و نرم نماینده باشد. علاوه بر این سعی کنید پس از استفاده از شامپو رنگساژ از سرم ها و ماسک موهای تقویت نماینده نیز بهره ببرید. رعایت روتین شبانه برای داشتن مو هایی سالم هم می تواند به حفظ سلامت موهایتان یاری کند. برای کسب اطلاعات بیشتر مطلب راهنمای مراقبت از مو را مطالعه کنید.

انتخاب رنگ مناسب شامپو رنگساژ

برای انتخاب برترین رنگ شامپو رنگساژ باید ابتدا به این نکته توجه کنید که می خواهید تناژ رنگ موهایتان را عوض کنید یا این که رنگ موی فعلی تان را تقویت کنید و ماندگاری آن را افزایش دهید. اگر هدف تغییر رنگ موهایتان را ندارید، شامپو رنگساژی را انتخاب کنید که نزدیک ترین تناژ به رنگ موهای فعلی شما را داشته باشد. بعلاوه باید این نکته را در نظر بگیرید که شامپو رنگساژ می تواند موهای روشن را تیره تر کند؛ بنابراین اگر نمی خواهید موهایتان تیره گردد از شامپوهای رنگساژ با تناژ تیره استفاده نکنید.

اگر می خواهید شامپو رنگساژ تناژ فعلی موهایتان را تغییر دهد باید به این نکته توجه کنید که رنگ این نوع شامپوها می تواند تا چند هفته ماندگاری داشته باشد؛ بنابراین تناژی را انتخاب کنید که هماهنگی مناسبی با رنگ پوست و چهره شما داشته باشد. بعلاوه باید به این نکته توجه داشته باشید که برخی از شامپوهای رنگساژ برای موهای دکلره نشده مناسب نیستند. به عنوان مثال اگر می خواهید از شامپو رنگساژ آبی بهره ببرید باید بدانید که این شامپو رنگساژ نمی تواند رنگ موهای دکلره نشده را تغییر دهد.

برخی از مدل های شامپو رنگساژ فقط مخصوص موهای دکلره شده هستند و تأثیری روی موهای سفید ندارند؛ اما برخی دیگر قادرند سفیدی مو را تا حد زیادی پوشش دهند. اگر قصد دارید از شامپو رنگساژ برای پوشاندن موهای سفیدتان بهره ببرید حتماً در شرحات محصول به این نکته توجه کنید که آیا این محصول می تواند موهای سفید را پوشش دهد یا خیر.

برای خرید شامپو رنگساژ به سراغ یک برند معتبر بروید

شامپوهای رنگساژ بدون کیفیت می توانند آسیب های جبران ناپذیری به موها وارد نمایند؛ بنابراین مانند سایر محصولات آرایشی انتخاب شامپو رنگساژ از بین برندهای معتبر و شناخته شده اهمیت بسیاری دارد. برخی از برندهای متفرقه شامپوهای رنگساژ با قیمت های بسیار پایین را روانه بازار نموده اند؛ اما کیفیت مناسبی ندارند و اگر این نوع محصولات را بخرید مجبور خواهید بود برای ترمیم و احیای موهایتان هزینه بسیار بیشتری را متحمل شوید.

برترین شامپو رنگساژ ضد زردی را چطور انتخاب کنیم؟

در بسیاری از موارد پس از دکلره موها به تناژهای زرد و نارنجی متمایل می شوند و این مسئله برای بسیاری از افراد ناخوشایند است. تصور کنید با صرف هزینه بسیار موهایتان را نقره ای یا پلاتینه نموده اید؛ اما پس از گذشت چند هفته رنگ موهایتان به زردی می زند و دیگر از آن رنگ های خاص و خوش رنگ که روزهای اولیه روی موهایتان داشته اید خبری نیست. در این موارد شامپو رنگساژ ضد زردی که با نام شامپو بنفش هم شناخته می گردد می تواند تناژ رنگ زرد و نارنجی را در موهایتان از بین ببرد و تناژ سردتر به رنگ موهایتان بدهد.

اگر تناژ موهای دودی، پلاتینه یا رنگ هایی همانند رنگ موهای نقره ای و بلوند دودی می خواهید از شامپو رنگساژ با رنگ بنفش تیره بهره ببرید؛ شامپو رنگساژهایی که رنگشان به بنفش های تیره تر و نیلی تمایل دارد. برای موهای بلوند به سراغ شامپو رنگساژ ضد زردی با رنگ بنفش روشن و یاسی بروید. اگر موهایتان به رنگ بلوند طلایی یا رنگ هایی مانند لایت مسی است، شامپو رنگساژ ضدزردی یا شامپو بنفش استفاده نکنید چرا که این نوع شامپوها تناژهای زرد و نارنجی را از بین می برند و برای موهای طلایی و مسی مناسب نیستند. شامپو رنگساژ ضد زردی برای موهای تیره نیز مناسب نیست.

معرفی برترین شامپوهای رنگساژموجود در بازار

در بخش های قبلی مطلب نکات مهمی که برای انتخاب و خرید برترین شامپو رنگساژ باید در نظر بگیرید برایتان شرح دادیم. اما برترین برند شامپو رنگساژ موجود در بازار کدام است؟ در این بخش از مطلب چند نمونه از برترین برندهای ایرانی و خارجی فراورینماینده شامپو رنگساژ را معرفی نموده ایم که محصولاتی باکیفیت و پرفروش را روانه بازار نموده اند.

1. شامپو رنگساژ بس

شامپوهای رنگساژ از برند ایتالیایی بس جزو محبوب ترین و پرفروش ترین شامپوهای رنگساژ در بازار جهانی محسوب می شوند. تنوع رنگی محصولات بس بسیار بالاست و در میان تناژهای مختلف این شامپو رنگساژ می توانید انواع رنگ های طبیعی یا فانتزی را پیدا کنید. شامپوهای رنگساژ بس فاقد آمونیاک و سولفات هستند و با دارا بودن اسیدهای میوه (AHA) می توانند موها را به خوبی تغذیه نمایند. اگر در پی برترین شامپو رنگساژ خارجی می شد به سراغ محصولات برند بس بروید.

2. شامپو رنگساژ سوبارو

برند آلمانی سوبارو دیگر برند پرفروش و مطرح فراورینماینده شامپو رنگساژ است که به معرفی آن می پردازیم. شامپوهای رنگساژ سوبارو فاقد آمونیاک و دیگر مواد مضر و حساسیت زا بوده و تنوع رنگی متنوعی نیز دارند. این محصولات حاوی کراتین و کلاژن بوده و می توانند به احیای موها یاری نمایند. روغن آرگان هم دیگر ماده مفید موجود در این محصولات است و می تواند موها را به خوبی نرم و تغذیه کند.

3. شامپو رنگساژ سریتا

اگر در پی برترین شامپو رنگساژ نقره ای موجود در بازار می شد شامپو رنگساژ سریتا مدل نقره ای را به شما معرفی می کنیم. اگر موهای پلاتینه، نقره ای یا بلوند دودی دارید و می خواهید رنگ موهایتان به زردی متمایل نگردد این شامپو برایتان فوق العاده خواهد بود.

اسیدهای آمینه موجود در این محصول ضمن تقویت ریشه و تارهای مو و افزایش رطوبت رسانی از ایجاد آسیب های محیطی به آن ها جلوگیری به عمل می آورد. عصاره آلوئه ورای موجود در فرمولاسیون این محصول نیز باعث نرمی و شفافیت و شانه پذیری راحت موها می گردد و علاوه برآن دارای خواص آنتی اکسیدانی و ضدالتهابی هم است. آلوئه ورا بعلاوه سبب کاهش قرمزی، خارش و جوش بر روی پوست سر می گردد.

4. شامپو رنگساژ مارال

مارال را می توان محبوب ترین برند ایرانی فراورینماینده رنگ مو دانست که در زمینه فراوری شامپو رنگساژ نیز به خوبی عمل نموده است. شامپو رنگساژ مارال مدل Ammonia Free که فاقد آمونیاک است تنوع رنگی بسیار خوبی دارد، حاوی نرم نماینده و مرطوب نماینده نیز است و می تواند ضمن درخشان کردن موها آن ها را نرم و باطراوت کند.

5. شامپو رنگساژ دوماسی

دوماسی دیگر برند ایرانی مطرح فراورینماینده رنگ مو است که در میان محصولات پرفروش خود، انواع شامپوهای رنگساژ را نیز عرضه نموده است. شامپو رنگساژ دوماسی مدل AMMONIA FREE از دیگر محصولات پرفروش و باکیفیت بازار است که تنوع رنگی متنوعی دارد و فاقد آمونیاک است. شامپوهای رنگساژ دوماسی جهت حفظ لطافت مو حاوی نرم نماینده و مرطوب نماینده هم هستند.

6. شامپو رنگساژ استار لیدی

شامپو رنگساژ استار لیدی دیگر محصول پرفروش و با کیفیتی است که در این فهرست به معرفی آن پرداخته ایم. شامپوهای رنگساژ استار لیدی تنوع رنگی مناسبی دارند، فاقد آمونیاک هستند و با دارابودن مواد نرم نماینده و مرطوب نماینده می توانند لطافت موها را حفظ نمایند.

و در خاتمه

برای استفاده از شامپوهای رنگساژ به این موارد دقت کنید:

  • شامپو رنگساژ باید روی موهای مرطوب و تمیز استفاده گردد؛ بنابراین پیش از استفاده از شامپو رنگساژ موهایتان را با شامپوی معمولی بشویید و سپس از شامپو رنگساژ بهره ببرید.
  • زمانی که شامپو رنگساژ باید روی موها باقی بماند معمولاً در کاتالوگ محصول درج می گردد. معمولاً در حدود 10 دقیقه کافی است تا شامپو رنگساژ روی موهایتان اثر کند. با این وجود از اگر موهایی با پایه روشن و بالا دارید، زمان قرارگیری شامپو رنگساژ روی موهای شما می تواند تا حدود 5 دقیقه کاهش یابد. هرچه موهایتان پایه پایین تری داشته باشد زمان قرارگیری رنگساژ روی موهایتان بیشتر خواهد شد، البته این موضوع به رنگ دلخواهتان نیز بستگی دارد.
  • در هنگام استفاده از شامپو رنگساژ به آرامی کف سرخود را ماساژ دهید. سعی کنید که مواد شامپو به همه قسمت های سرتان برسد. این کار را تا زمانی ادامه دهید که رنگساژ درست مثل شامپوی معمولی، کف کند. پس از این که کف سرتان را ماساژ دادید ساقه های مو را نیز به خوبی ماساژ دهید.
  • پس از استفاده از شامپو رنگساژ موهایتان را با آب داغ نشویید و سعی کنید که از آب ولرم برای شست وشوی موهایتان بهره ببرید.
  • برای افزایش ماندگار رنگ شامپو رنگساژ حتماً از سرم محافظ مو بهره ببرید و در هنگام خشک کردن موهایتان از سشوار با باد خنک بهره ببرید.
  • استفاده بیش از حد از شامپو رنگساژ می تواند به موهایتان آسیب برساند. نهایتاً دو بار در هفته از شامپو رنگساژ بهره ببرید.
  • به خاطر داشته باشید که شامپو رنگساژ راه حلی کوتاه مدت برای تثبیت رنگ موهایتان است و نمی تواند جایگزین رنگ دائمی باشد.

منابع: nbcnews, cosmeticworld

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 19 خرداد 1403 بروزرسانی: 19 خرداد 1403 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2535

به "راهنمای خرید برترین شامپو رنگساژ موجود در بازار (6 پیشنهاد عالی)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید برترین شامپو رنگساژ موجود در بازار (6 پیشنهاد عالی)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید