رضا مهاجری: با حداقل ها می جنگیم تا بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم، سال جاری تیر دروازه هم با ما لج نموده است!

به گزارش بارازعلی، رضا مهاجری، سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تأکید کرد تیمش برای کسب نتیجه در فصل جاری لیگ برتر با حداقل ها می جنگد.

رضا مهاجری: با حداقل ها می جنگیم تا بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم، سال جاری تیر دروازه هم با ما لج نموده است!

به گزارش خبرنگار خبرنگاران از تبریز، رضا مهاجری در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل استقلال گفت: یک افسوس برای ما مانده و آن هم حذف شدن از جام حذفی است. واقعاً شرمسار شدیم. به جرأت می گویم که یک بدهکاری برای ما ماند، نه اینکه بگویم طرف مقابل از ما طلبکار است. آن انسجامی که در بین طرفداران ایجاد شد و حمایت هایی که داشتند، خوب بود. مهم این است که بازیکنان ما جنگیدند. ما نمونه هایی داشتیم که تیم های رده پایین، تیم های لیگ برتری را حذف نموده بودند و نمونه آن قشقایی بود که پرسپولیس را حذف کرد.

وی ادامه داد: ما موقعیت هایی داشتیم که تبدیل به گل نشدند. سال جاری تیر دروازه با ما لج نموده است، ولی ان شاءالله کوشش می کنیم که روز به روز بهتر شویم. من به عنوان مربی تیم ماشین سازی نگرشم عوض شده است، چون می دانم این تیم صندلی بالایی در بین مردم تبریز دارد. دیروز یکی از بچه ها عکس بازی استقلال - ماشین سازی در سال 52 را برای ما ارسال کرد که این موضوع نشان دهنده ریشه دار بودن تیم ماشین سازی است. این مسئله وظیفه ما را سنگین تر می نماید.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی اضافه نمود: اگر بخواهم صادقانه بگویم از روزی که مسئولیت ماشین سازی را برعهده گرفتم، سطح بازی ما بهتر شده است. این تیم از دقیقه 60 به بعد دچار مشکل بدنی می شد که خداراشکر در دو بازی 120 دقیقه ای ابتدا مقابل پارس جنوبی مردانه جنگیدیم و پیروز شدیم، در بازی آخرمان مقابل داماش هم خوب بودیم. پیش از این گل که دریافت می کردیم، نمی توانستیم جبران کنیم، اما اگر الان گل اول را دریافت کنیم می توانیم به بازی برگردیم و نتیجه را تغییر دهیم. بررسی تیم نشان می دهد که در حال پیشرفت هستیم.

مهاجری یادآور شد: یک مسئله ای که داریم کمبود بازیکن و خالی بودن دست مان است. این تیم از لحاظ بازیکن در مضیقه است و بازیکنان آماده سازی خوبی در پیش فصل نداشتند. به همین خاطر با فشار آمدن دچار مصدومیت می شوند. با توجه به مسائلی که مطرح نمودم در بازی فردا چهار بازیکن خود را در اختیار نداریم، ولی چاره ای نداریم و باید حرکت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: من تمام کوششم را می کنم تا با یاری کادر فنی در نیم فصل صندلی خوبی داشته باشیم و اگر عمری باقی بود تیم را تقویت کنیم تا مردم تبریز را شاد کنیم و از فوتبالی که بازی می کنیم، لذت ببریم. باید زیبا بازی کنیم و فوتبال مان همراه با نتیجه باشد. تا الان سعی کردیم خوب بازی کنیم، اما نتیجه ای که مد نظرمان بوده به آن دست نیافتیم. شرایطی را باید رقم بزنیم که در انتها فصل در صندلی بهتری قرار بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی در پاسخ به این سؤال که شرایط تیم تان پس از حذف از جام حذفی چطور است و همچنین در بازی فردا محروم و مصدومی دارید؟، مطرح نمود: از نظر روحی و روانی ما همه انسان هستیم و نسبت به بازیکنان هم فقط تجربه ام کمی بیشتر است. خیلی جاها این بازیکنان به من انگیزه می دهند. اگر الان انگیزه دارم و نوید یک بازی خوب را می دهم به امید همین بازیکنان است که با حداقل ها می جنگند. با بازیکنان مان می جنگیم تا بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم. در این چند روز بازیکنان به من انگیزه دادند و می دانم که همه آنها فردا تمام وجودشان انگیزه است، چون غرور مان جریحه دار شده است. فردا نتیجه دست ما نیست، اما این را می دانم که بازیکنانم تا جایی که توان دارند می جنگند. محسن یوسفی تا انتها نیم فصل در اختیارمان نخواهد بود. این بازیکن دچار کشیدگی رباط صلیبی شده است. پیمان بابایی هم به شرایط تمرین رسیده است. مصطفی سالاری نیز دچار مشکل است. فرید بهزادی کریمی هم امروز تمرین سبکی انجام داد و می توانیم امیدوار باشیم که در بازی فردا از او استفاده کنیم.

مهاجری درباره این موضوع که پوشیدن پیراهن سفید در بازی ها برای ماشین سازی شانس آورده است، گفت: نه، ما با این لباس هم مقابل نساجی نتیجه خوبی نگرفتیم و در جام حذفی هم شکست خوردیم. لباس ما سفید با رگه سبز است و این موضوع را به بازیکنان واگذار کردیم. نماد ما سبز است، ولی فعلاً می خواهیم بازیکنان با لباسی که راحت هستند، بازی نمایند.

وی درباره دیدار فصل گذشته پدیده و استقلال که تیم او باعث اخراج سرمربی وقت استقلال پس از آن بازی شد، توضیح داد: اگر با قوی ترین تیم آسیا هم بازی کنیم، برای بردن می رویم، ولی هر بردی استراتژی خاص خودش را دارد. ما راهی را که برای بردن استقلال استفاده می کنیم، باید در تمرینات انجام دهیم، اما باید دید تا چه میزان نتیجه بخش خواهد بود. ما فردا باید ببینم تا چه میزان این تمرینات را می توانیم در زمین اجرا کنیم. قطعاً تفکر دفاعی نداریم، اما پیاده کردن تمرینات موقعیت می خواهد. خیلی از تیم ها فوتبال دفاع به حمله را انجام می دهند، چون راحت است. ما در دو بازی غافلگیر شدیم به خاطر اینکه فوتبال هجومی انجام می دهیم. ما نباید غافلگیر شویم و این مسئله به تمرینات بیشتر احتیاج دارد و کوشش می کنیم که آن را برطرف کنیم. فوتبال هجومی زمان و نفرات لازم را می خواهد که امیدواریم در آینده بتوانیم نتایج بهتری بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی ادامه داد: ما استقلال را بررسی کردیم و به دلیل بسته بودن دست مان مجبوریم از بازیکنانی استفاده کنیم که در بازی قبل فیکس بازی کردند، اما استقلال بازیکنانی دارد که در بازی های گذشته بازی نکردند، در عین حال بازیکنان قابلی هستند، مثل مرتضی تبریزی و یا سهرابیان. آنها شش هفت بازیکن دارند که از لحاظ بدنی شرایط خوبی دارند. ما کارمان را انجام می دهیم و باعث نمی گردد که عقب بکشیم. اینکه گفتید من باعث اخراج مربی استقلال شدم را دوست ندارم. ما نمی خواهیم موجب اخراج مربی تیمی شویم. اینکه توانستیم سیاه جامگان را از لیگ یک به لیگ برتر بیاوریم به خاطر مدت زمانی بود که به من داده شد. اینجا هم اگر زمان داشته باشم می توانیم به آینده امیدوار باشیم. چیزی که یک مقدار ما را اذیت می نماید، این است که ما آغاز خوبی در لیگ داشتیم و در جام حذفی هم فقط یک بازی ضعیف بودیم، اما همین یک بازی تمام بازی های خوب ما را تحت تأثیر قرار داد.

مهاجری توضیح داد: ما باید ببینیم زمانی که در ماشین سازی هستیم، چقدر پیشرفت کردیم. می خواهم کسانی که ما را نقد می نمایند این مسائل را بدانند. ما باید بدانیم در صندلیی که هستیم باید پاسخگو باشیم. ما در تعداد پاس 30 درصد و در دوندگی 40 درصد پیشرفت کردیم. در موقعیت های تک به تک و خلق موقعیت پیشرفت کردیم و موقعیت کمتری به رقیبان داده ایم. قبل از حضور من، در مسابقات برای ضربات ایستگاهی مشکل داشتیم، اما از زمانی که من آمدم خداراشکر موقعیت خاصی به حریفان نداده ایم و باید این اجازه را به بازیکنان بدهیم که بیشتر کوشش نمایند.

وی در ادامه با بیان اینکه گل نخوردن فلسفه فوتبال ماست، توضیح داد: این موضوع یک بخش مربوط به کادرفنی است و یک بخش هم مربوط به کیفیت کار. کیفیت کار ما کمی اکتسابی است که در تمرینات می توانیم اضافه کنیم و مقداری هم ذاتی است. باید تقویت شویم و تمام حرف من همین است که باید کوشش کنیم که از هر دو سه موقعیت حداقل یکی را به گل تبدیل کنیم. در حال حاضر بیشترین بار گلزنی ما بر روی دوش خالقی فر است، اما کوشش می کنیم که بازیکنان دیگر را نیز در این موضوع سهیم کنیم. البته همان طور که گفتم دست مان بسته است. پیمان بابایی خودش مصدوم است و نمی تواند بازی کند و امیدواریم در نیم فصل دوم شرایط مان را بهتر کنیم.

سرمربی تیم فوتبال ماشین سازی تبریز در انتها به خبرنگاران گفت: همان طور که شما درباره جذب بازیکن دغدغه دارید ما هم دغدغه داریم. نگاه مان به هم نزدیک است، اما همه ما ایرادات را متوجه می شویم. ما یک توانی داریم. من حاضرم با همین بازیکنان تا انتها فصل برویم، اما بازیکنی نیاوریم که قیمت شان زیاد باشد. ما بازیکنی می خواهیم که کیفیتش از بازیکنان فعلی بهتر باشد. مدیریت و مالک باشگاه این مجوز را به ما داده است و تا جایی که بتوانیم بازیکن جدید جذب می کنیم و تیم را تقویت خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 174

به "رضا مهاجری: با حداقل ها می جنگیم تا بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم، سال جاری تیر دروازه هم با ما لج نموده است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رضا مهاجری: با حداقل ها می جنگیم تا بهترین ها را برای خودمان رقم بزنیم، سال جاری تیر دروازه هم با ما لج نموده است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید