آغاز ضعیف عصر جدید 2

به گزارش بارازعلی، روزنامه خراسان: زمستان سال گذشته وقتی مسابقه عصر جدید برای اولین بار پخش شد، استعداد های بسیاری از شرکت نمایندگان برای مخاطبان یا حتی داوران، تازگی و جذابیت زیادی داشت به همین دلیل جهت صعود برای آنان هموارتر بود، اما سال جاری سری دوم در شرایط متفاوتی پخش می گردد. مردم سال گذشته از هر رشته ای استعداد هایی دیده اند و ناخودآگاه استعداد های سری دوم را با سری قبل مقایسه می نمایند.

آغاز ضعیف عصر جدید 2

توقع داوران هم نسبت به گذشته بالاتر رفته است و شرکت نماینده ها برای نمایش توانایی خود، راه سختی در پیش دارند. البته از طرفی هم تجربه سال گذشته باعث شده آن ها از این تجربیات استفاده نمایند و آماده تر پا به صحنه عصر جدید بگذارند. در دو قسمت ابتدایی سری دوم عصر جدید چه گذشت و استعداد ها چگونه ظاهر شدند؟

جذاب ترین اجرا ها

اگر بخواهیم درباره دو قسمت ابتدایی مسابقه صحبت کنیم، می توان از اجرای چهار شرکت نماینده در قسمت دوم، به عنوان جذاب ترین اجرا ها تا به این جا یاد کرد. منصور نادری شرکت نماینده ای بود که با دوچرخه و تک چرخه حرکات نمایش جالبی انجام می داد. اجرای او در سبک خودش متفاوت و تماشایی بود و پیروز شد نظر مثبت داوران جز آریا عظیمی نژاد را جلب کند.

اما شاید به دلیل این که عصر جدید در سال گذشته، استعدادی، چون محمد زارع را به خود دیده بود و نادری با زارع مقایسه می شد، در نهایت با سه چراغ سفید توسط داوران انتخاب نشد و به مرحله آرای مردمی رفت. اجرای او مورد استقبال مخاطبان قرار گرفته و عده ای از تماشاگران به استدلال عظیمی نژاد مبنی بر قدیمی شدن این رشته اعتراض نموده اند.

کاربری نوشته است: باید انتخاب می شد، چون هم کارش عالی بود، هم این که همه رو از ته دل خندوند، حتی بیشتر از یک استندآپ کمدی.

گروه به نگار که حرفه شان سفالگری بود، با تراشیدن گِل، تابلوی نقش برجسته زیبایی خلق کردند. دغدغه محیط زیستی و فکری که پشت اثر هنری آنان بود، این اجرا را جذاب تر کرد. به نگار با رأی مثبت داوران به مرحله دوم صعود کردند. عده ای از کاربران ضمن مقایسه اجرای به نگار و منصور نادری، گروه را برتر دانستند و عده ای هم نادری را تحسین نموده اند.

کاربری در تمجید این گروه نوشته: کارشون فوق العاده و مفهوم کارشون عالی بود. یکی دیگر از جذاب ترین اجراها، اجرای گروه مجاز بود. اعضای این گروه که ترکیبی از دو گروه متفاوت در سری قبل عصر جدید بودند، با خلاقیتی که در اجرای خود داشتند توانستند صرفا با حرکات بدنشان نمایش جذابی اجرا نمایند. شاید اگر گروه مجاز سال گذشته این اجرا را به روی صحنه می آوردند، شانس زیادی برای صعود به مراحل بالای مسابقه داشتند.

کاربری در واکنش به این اجرا نوشته: چقدر با موزیک هماهنگ بودند و خلاقانه بود کارشون. در عین کمدی بودن پیامشو رسوند.

یکی دیگر از اجرا هایی که تماشاگران داخل استودیو را هم حسابی به هیجان آورد، اجرای گروه تکواندوکار تکاوران البرز بود. این گروه با استفاده از حرکات رزمی نمایش گروهی جالبی داشتند و هنگام اجرا با تسلط زیادی تکه های چوبی و سنگینی را شکستند که جزو جالب ترین بخش اجرای آن ها بود. تعدادی از مخاطبان تلویزیون که تحت تأثیر هیجان بالای اجرای آن ها قرار گرفته بودند، پیش بینی کردند این گروه به مراحل بالایی صعود می نمایند. کاربری نوشته: اجراشون فوق العاده بود، همه قدرت بدنی و هماهنگی فوق العاده ای داشتند.

صعودنمایندگان به مرحله دوم

علاوه بر سه گروه تکاوران البرز، مجاز و به نگار که برندگان قسمت دوم مسابقه هستند، در قسمت اول، گروه خانواده سبز و جوانمردان ایران زمین پیروز شدند به مرحله دوم راه پیدا نمایند. خانواده سبز با استفاده از حرکات ورزشی حرکات جالبی از خود به نمایش گذاشتند و در مقایسه با خود اجرای خوبی داشتند، اما این گروه نیز ناخودآگاه با استعداد های مختلفی که سال گذشته در رشته حرکات ورزشی اجرا داشتند، مقایسه می شدند و در نگاه مخاطبان به اندازه کافی جذاب نبودند. کاربری در واکنش منفی به این اجرای منتخب داوران نوشته: متفاوت نبود، این حرکات رو خیلی ها می تونن با ورزش انجام بدن. گروه جوانمردان ایران زمین را می توان یکی از اصیل ترین و ایرانی ترین اجرا ها به حساب آورد. این گروه ورزش زورخانه ای را روی صحنه عصر جدید انجام دادند و جزو برندگان قسمت اول بودند. یکی از کاربران در تحسین آنان نوشته است: نشون دادید ورزش زورخانه ای هم می تونه این قدر جذابیت داشته باشه. ممنون. تعدادی از کاربران هم اجرای آن ها را در حیطه مهارت و نه استعداد دانسته و از صعود آن ها تعجب نموده اند.

حذف از رقابت با چراغ های قرمز

از میان سه شرکت نماینده ای که در همان مرحله قضاوت داوران، از دور رقابت حذف شدند، استعداد دو شرکت نماینده مربوط به حوزه خوانندگی و یکی از آن ها مربوط به استندآپ کمدی بود. مهدی محمودی و اسامه مرادی دو خواننده ای بودند که نه تنها در مقایسه با استعداد های خوانندگی عصر جدید بلکه در مقایسه با خودشان هم در این حوزه حرف زیادی برای گفتن نداشتند و پیروز نشدند نظر مثبت داوران را جلب نمایند. واکنش ها درباره اجرای آنان در فضای مجازی هم چندان مثبت نبوده است. نیما سهرابی هم سومین شرکت نماینده ای است که در مرحله اول حذف شد. طنز و شوخی های بامزه متن استندآپی که او اجرا کرد بسیار کم بود و در واقع این شرکت نماینده نتوانست از تماشاچیان و داوران خنده بگیرد. عده ای از مخاطبان اجرای او را کاملاً تحت تأثیر امیرحسین قیاسی کمدین خندوانه دانسته بودند، کاربری در انتقاد به اجرای او نوشته: باید بیشتر روی متن کار می کرد، اصلا خوب نبود.

در انتظار کسب آرای مردم

درمیان 14 شرکت نماینده ای که در دو قسمت گذشته دیدیم، پنج اجرا به مرحله آرای مردمی راه پیدا نموده اند و در بین آن ها، یکی از شانس ها برای کسب آرای مردمی، اجرای مربوط به مهران مختاریان است. این کودک که مبتلا به اوتیسم بود، با هوش فوق العاده ای که داشت می توانست به وسیله محاسبه ذهنی، روز دقیق مربوط به تاریخی را که به او گفته می شد، بگوید. انتخاب نشدن او توسط داوران مسئله ای بود که انتقاد مخاطبان را برانگیخت، به همین دلیل می توان شانس او را برای بازگشت به مسابقه بالا دانست.

حسنا میرهادی در رشته فوتبال نمایشی و مرضیه هوشمند در رشته سوخته نگاری هم در مرحله آرای مردمی هستند. بعد از اجرای دختران نینجا کار شرکت نمایندگان خانم مسابقه حسابی سخت شده و انگار آن ها با نمایش توانایی هایی در حد و اندازه آن گروه می توانند توجهات را جلب نمایند. اجرای مرضیه هوشمند هم جزو اجرا هایی بود که در نوع خود جذاب و هنرمندانه بود، اما اجرای خوب فاطمه عبادی در برنامه سال گذشته، توقع ها را بالا برده است. مجتبی دنیا نورد استعداد حوزه خوانندگی و محمدرضا فکری هم استعداد حوزه استندآپ کمدی هستند. دنیا نورد اجرای خوبی داشت و مخاطبان را تحت تاثیر آهنگی که به زبان ترکی خواند قرار داد، فکری نیز با استندآپ بامزه خود جزو معدود کمدین های پیروز مسابقه بود، اما رقبایی مانند گروه مجاز، به نگار و تکاوران البرز باعث شدند آن ها وارد مرحله آرای مردمی، شوند. این دو شرکت نماینده در مرحله آرای مردمی، رقیب قدری مانند منصور نادری هستند که جمع زیادی از مخاطبان با انتخاب نشدن او توسط داوران به شدت مخالف بوده اند.

منبع: برترین ها
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1312

به "آغاز ضعیف عصر جدید 2" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز ضعیف عصر جدید 2"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید