مکانیک خودروی خود باشید

به گزارش بارازعلی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: افراد می توانند با نرم افزار ایرانی، خودروهای خود رو تعمییر نمایند.

مکانیک خودروی خود باشید

امیر زارعی، مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در گفت وگو با خبرنگار اظهار کرد: شرکت ما فعالیت خود را از آبان 95 در حوزه خودروی متصل (Connected Car) از شاخه های اینترنت اشیاء آغاز کرد و هدف آن در اولین قدم دانگل اسکنر است که به نوعی دیاگ شخصی خودرو بود و برای ارائه به بازار فراوری و تجاری سازی نموده است. از بدو تاسیس، شرکت با انجام فعالیت های پژوهشی در زمینه خودرو، بومی سازی و فراوری قطعات الکترونیک و همچنین ایجاد زیرساخت های مبتنی بر فناوری اطلاعات، دستاورد های خود را توسعه داد و اکنون به سبدی از محصولات با مشتریان متنوع دست یافته است.

او گفت: محصولات الکترونیک شامل دانگل اسکنر، دریاب، دانگل تلماتیک، محصولات نرم افزاری و سامانه مدیریت ناوگان (FMS) است. همچنین شرکت ما دارای گواهینامه های شرکت دانش بنیان به تائید معاونت علمی ریاست جمهوری، دارای گواهینامه احراز صلاحیت از شورای عالی انفورماتیک و مجوز فعالیت از نظام صنفی یارانه ای است.

ارائه تسهیلات لیزینگ برای مشتریان محصولات دانش بنیان

زارعی درباره دانگل اسکنر بیان نمود: دانگل اسکنر یک تجهیز الکترونیک است که در داخل خودرو به پورت OBD متصل می گردد و امکان ارتباط و دسترسی به شبکه اطلاعات خودرو را فراهم می سازد. دانگل اسکنر، اطلاعات اخذشده از زیرسیستم های مختلف خودرو را به وسیله بلوتوث و اپ اختصاصی در اختیار کاربر می گذارد.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: از جمله ویژگی های این دانگل اسکنر آگاهی پیوسته از شرایط فنی و سلامت خودرو، افزایش عمر و کاهش هزینه های نگهداری و تعمیر خودرو، خطایابی زیرسیستم های خودرو با امکان پاک کردن خطاها، اطلاع دقیق از ایرادات خودرو برای انجام امور تعمیراتی خودرو و نمایش لحظه به لحظه پارامتر های عملکردی و شرایطی خودرو است.

او گفت: داشتن دانگل اسکنر را به دارندگان خودروی انژکتوری، تاکسیران ها، مکانیک ها و امدادسیار ها و واسطه های معاملات خودرو توصیه می کنم.

زارعی درباره دریاب اظهار کرد: دریاب یا اصطلاحاً ترکر (Tracker)، تجهیزی الکترونیک است که برای دسترسی به اطلاعات موقعیت مکانی یک وسیله نقلیه، شخص یا یک کالا، مورد استفاده قرار می گیرد. ترکر علاوه بر اطلاعات موقعیت مکانی (طول و عرض جغرافیایی)، بعضی اطلاعات دیگر همچون سرعت وسیله، ارتفاع از سطح دریا و زمان ثبت موقعیت را هم برای کاربر ارسال می نماید.

مدیرعامل این شرکت دانش بنیان با اشاره به کارکرد های ردیاب (Tracker) بیان نمود: ترکر دو کاربرد شخصی و سازمانی دارد. از جمله کارکرد های شخصی آن، امکان ارائه موقعیت لحظه ای و آخرین محل توقف خودرو، امکان تعریف بعضی محدودیت ها از جمله محدودیت سرعت یا تعریف محدوده تردد خودرو و اطلاع رسانی در صورت تخطی از محدودیت های تعریف شده و قابلیت خاموش کردن ایمن خودرو از راه دور است.

فراوری 12 مواد اولیه آبکاری در یک شرکت دانش بنیان

او ادامه داد: همچنین از کابرد های سازمانی آن، ارائه خدمات مندرج در کارکرد های شخصی برای یک دسته یا گروهی از خودرو های یک سازمان، قابلیت تنظیم هشدار برای وقوع شرایط تعریف شده مانند کاهش سطح سوخت یا افزایش دما در کانتینر و غیره، امکان تعریف راننده یا رانندگان برای یک خودرو و احراز هویت راننده پیش از آغاز حرکت و ارائه گزارش های عملکردی ناوگان خودرویی مبتنی بر گروه های خودرویی یا رانندگان است.

زارعی مطرح کرد: دانگل تلماتیک ارائه کننده اطلاعات جامع و پیوسته ای از خودرو در بستر های اینترنت، کوتاه برد (BLE , WiFi , RF) و پیغامک (SMS) است.

مدیر این شرکت دانش بنیان بیان نمود: سامانه مدیریت ناوگان یا FMS-Fleet Management System، سامانه ای نرم افزاری با هدف کنترل و بهینه سازی عملکرد ناوگان خودرویی سازمان هاست که با یاری آن، امکان برقراری ارتباط دوسویه با ناوگان، آگاهیِ در لحظه از موقعیت و شرایط خودروها، اطلاع از روال انجام ماموریت های محوله و ارسال هشدار ها و پیغام های ضروری به رانندگان فراهم می گردد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 21 دی 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 761

به "مکانیک خودروی خود باشید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مکانیک خودروی خود باشید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید