چگونه فید اخبار را در گوگل نیوز و گوگل دیسکاور برای خودمان سفارشی سازی کنیم

به گزارش بارازعلی، در اندروید، چند روش برای دسترسی به گوگل نیوز و چند روش برای سفارشی سازی فید سرویس های گوگل نیوز و گوگل دیسکاور وجود دارد.

چگونه فید اخبار را در گوگل نیوز و گوگل دیسکاور برای خودمان سفارشی سازی کنیم

ما در این مقاله می خواهیم به شما یاری کنیم فیدهای گوگل نیوز و گوگل دیسکاور را مناسب خودتان دربیاورید؛ منابع خبری این سرویس ها را محدود کنید و به گوگل بگویید به چه چیزهایی علاقه دارید و مقالاتی که واقعا دوست دارید را برای خواندن در آینده، ذخیره کنید.

چگونه گوگل نیوز تصمیم می گیرد چه چیزی را نمایش دهد؟

در اپلیکیشن Google News، دو بخش اصلی برای اخبار وجود دارد: For you و Headlines. بخش Headlines به چیزی که شما علاقه دارید؛ وابسته نیست و مهم ترین اخبار و و مقالات دیده شده در منطقه شما یا دنیا را نمایش می دهد. معمولا در این بخش بیشتر محتوا و اخبار سیاسی مشاهده می کنید.

اما گوگل نیوز در بخش For you صرفا محتواهایی که فکر می نماید شما علاقه مند خواندن شان هستید را نمایش می دهد. علاقه مندی شما براساس جست وجوهای گوگل، وبگردی ها و بازدید از سایت ها و مقالات در وب و سایر عوامل کشف می گردد و گوگل نیوز بر همین اساس، مقالات خبری را در فید به شما نشان خواهد داد.

اغلب اوقات، مقالاتی که در فید گوگل نیوز می بینید؛ برایتان جالب و قابل توجه هستند ولی بعضی اوقات هم مقالاتی نمایش داده می گردد که کاملا ضد سلیقه و علاقه شما هستند و اصلا برایتان جالب نخواهند بود. خوش بختانه، سفارشی سازی گوگل نیوز آسان است و شما می توانید با کمی وقت گذاشتن، آن را به یک منبع مفید خبری تبدیل کنید.

آموزش گوگل نیوز برای نمایش محتوای دلخواه شما

اگر متوجه شدید در گوگل نیوز محتوای زیادی ظاهر می گردد که کوچک ترین ارتباطی با علاقه های شما ندارند؛ چند روش آسان وجود دارد تا مطمئن شوید که دیگر در آینده این محتواها را نخواهید دید. ممکن هم هست مقاله و موضوعی ببینید که مطابق سلیقه شما است و دوست داشته باشید محتواهای بیشتری درباره آن بخوانید. می توانید به مرور زمان، فید گوگل نیوز را کاملا برای خودتان سفارشی سازی کنید. در اینجا نحوه سفارشی سازی گوگل نیوز را آوردیم:

1- روی دستگاه اندرویدی خود، اپلیکیشن Google News را باز کنید.

2- مطمئن شوید در برگه For you در پایین صفحه این برنامه هستید.

3- آخرین مطالب فید یا 5 محتوای آخر را اسکرول کنید. چون، تا حدود زیادی این مقالات براساس علاقه مندی شما نمایش داده شدند.

4- مقاله ای که نمی خواهید از این به بعد نمایش داده گردد را انتخاب و روی منوی پایین رونده (دکمه سه نقطه) در کارت ضربه بزنید.

5- یک کارت در پایین صفحه نمایش شما ظاهر می گردد. بین گزینه های More stories like this یا Fewer stories like this یکی را انتخاب کنید.

پس از انجام این ترفند برای چندین مقاله، به تدریج فید گوگل نیوز شما کاملا مطابق سلیقه تان می گردد و انگار کاملا دارید با یک فید تازه گوگل نیوز کار می کنید.

آموزش فید نیوز در گوگل دیسکاور برای نمایش محتوای دلخواه شما

اگر گوشی پیکسل 6 یا پیکسل 6 پرو دارید؛ احتمالا سرویس Google Discover را فعال کردید. با فعال بودن این ویژگی، وقتی صفحه نمایش را یک صفحه به چپ سوایپ می کنید؛ یک فید سفارشی گوگل دیسکاور ساده و فاقد تعداد زیادی ویژگی مشاهده می کنید که می توانند باعث حواس پرتی شما بگردد. بسیاری از کاربران، این فید خبرخوان را به گوگل نیوز ترجیح می دهند؛ چون یافتن مقالات و اخبار کاملا مطابقه احتیاج و سلیقه در آن آسان تر است.

نکته مهم این است که شما هنوز هم می توانید فید خبری را در گوگل دیسکاور، سفارشی کنید. اگر مقاله ای پیدا کردید که دوست ندارید یا می خواهید با موضوع آن، مقالات کمتری بخوانید؛ به سادگی روی منوی پایین رونده گوشه سمت راست پایین کارت ضربه بزنید.

شما در اینجا، چند گزینه دارید: Not interested in this و Not interested in [topic].

اگر گزینه Not interested in this را انتخاب کنید؛ به گوگل دیسکاور می گویید من این مقاله را دوست نداریم ولی اگر Not interested in [topic] را انتخاب کنید؛ در واقع گفتید که کلا موضوع این مقاله را دوست ندارم. به این روش، می توانید مقالات کمتری در ارتباط با موضوعی که تمایل ندارید در این فید خبری ببینید.

آموزش مسدودسازی منابع و خروجی ها

اگر بخواهید یک قدم بیشتر برای سفارشی سازی فید گوگل نیوز و گوگل دیسکاور بردارید؛ می توانید منابع خاصی را در گوگل نیوز مسدود کنید.

با ضربه زدن روی منوی سه نقطه در کارت، گزینه ای وجود دارد که به شما می گوید یکی از این دو مورد Hide stories from [source] یا Dont show content from [source] را انتخاب کنید.

با ضربه زدن روی یکی از این دو گزینه، آن منبع در لیست سیاه قرار می گیرد و مسدود می گردد و دیگر شما هرگز خبرها و مقالات این منبع را در گوگل نیوز مشاهده نخواهید کرد.

اگر به الگوریتم های گوگل اجازه دهید کاملا ردیابی نمایند شما چه چیزهایی را دوست دارید و چه چیزهایی را دوست ندارید؛ متوجه خواهید شد که فیدهای خبری گوگل نیوز و گوگل دیسکاور به مرور زمان، کاملا آن چیزی می شوند که شما احتیاج دارید. هرچه بیشتر از این فیدهای خبری بهره ببرید؛ به طور مرتب محتواهای مطابق با سلیقه شما را نشان می دهند.

منبع: یک پزشک
انتشار: 17 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 17 اردیبهشت 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2258

به "چگونه فید اخبار را در گوگل نیوز و گوگل دیسکاور برای خودمان سفارشی سازی کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه فید اخبار را در گوگل نیوز و گوگل دیسکاور برای خودمان سفارشی سازی کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید