کشف معبد گمشده افسانه ای هرکول به وسیله محققان اسپانیایی

به گزارش بارازعلی، کشف تازه دانشمندان اسپانیایی در اعماق آب های یک مرداب نوید حل یک معمای دیرینه باستان شناسی را می دهد. محققان اسپانیایی آثاری از یک بنای بزرگ فنیقی را در خلیج کادیس پیدا کردند.

کشف معبد گمشده افسانه ای هرکول به وسیله محققان اسپانیایی

محققان دانشگاه سویا و موسسه میراث تاریخی اندلس می گویند که مکان احتمالی معبد گمشده هرکول کادیس [قادص]را کشف نموده اند، بنایی که قرن ها گمان می رفت گم شده است.

معبد افسانه ای هرکول که در زمان فنیقی ها به ملکارت معروف بود، در زمان های قدیم یکی از مکان های زیارتی مهم به شمار می رفت. طبق اسناد کلاسیک، این معبد شاهد عبور شخصیت های تاریخی مانند ژولیوس سزار و هانیبال ژنرال کارتاژی [شهری باستانی در شمال آفریقا]بوده است و قدمت آن دست کم به قرن نهم قبل از میلاد مسیح بر می گردد.

محققان با استفاده از آخرین فن آوری های راداری و عکس های هوایی، آثاری از یک بنای بزرگ رومی و فنیقی را در آب های سنکتی پیتری (Sancti Petri) نزدیک کادیس (قادص) کشف کردند که تصور می گردد معبد ارزشمند هرکول است.

ما به وسیله منابع مستندی که تجزیه و تحلیل نموده ایم و اطلاعات باستان شناسی همراه با تصاویر به دست آمده با مدل های دیجیتالی این مکان، به این باور رسیده ایم که این مکان معبد اسطوره ای هرکول است

میلاگروس آلزاگا گارسیا، رئیس مرکز باستان شناسی آبی موسسه آندلس می گوید: ما به وسیله منابع مستندی که تجزیه و تحلیل نموده ایم و اطلاعات باستان شناسی همراه با تصاویر به دست آمده با مدل های دیجیتالی این مکان، به این باور رسیده ایم که این مکان معبد اسطوره ای هرکول است.

وی اضافه می نماید که در همه منابع به یک محیط در حال تغییر، در تماس با دریا، در معرض جزر و مد اشاره شده است که در این تحقیق اخیر شرکت داشتند.

این معبد نخستین بار در منابع کلاسیک یونانی و لاتین ذکره شده است که ساختمان در کنار اسکله را به عنوان یک مجموعه بزرگ فنیقی توصیف می نماید که با عبور از دو ستون قابل دسترسی است.

معبد هرکول در ادبیات کلاسیک یونان و لاتین به عنوان مکانی ذکر شده است که ژولیوس سزار در برابر نماینده اسکندر مقدونی به شدت گریه کرد و هانیبال فاتح کارتاژی برای تشکر از موفقیت های خود به آن مکان رفت.

هرکول یا هراکلس یک شخصیت شناخته شده در میان فرهنگ عامه است که هم از سوی یونانیان و هم رومیان باستان به عنوان خدای قدرت پرستش می شد.

منبع: یورونیوز

منبع: فرارو
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2170

به "کشف معبد گمشده افسانه ای هرکول به وسیله محققان اسپانیایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف معبد گمشده افسانه ای هرکول به وسیله محققان اسپانیایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید