اخبار اقتصادی

برخورد با بانک ها در صورت عدم رعایت نرخ سود مصوب

به گزارش خبرنگاران، مرادپور، مدیرکل امور بانکی و بیمه وزارت اقتصاد در برنامه گفت و گوی 18:30 شبکه خبر در خصوص هشدار وزیر اقتصاد به بانک هایی که نرخ سود مصوب را رعایت نمی کنند، شرح داد: بانک ها باید طبق قانون پولی کشور و مصوبات شورای پول و اعتبار عمل کنند....

14 اردیبهشت 1400

تشدید تنش روسیه و آمریکا؛ سفیر مسکو فعلا قصد بازگشت به واشنگتن ندارد

خبرگزاری خبرنگاران-یک مقام و منبع آگاه روسی به خبرگزاری تاس این کشور گفت، به دلیل تنش های موجود در روابط مسکو و واشنگتن، به این زودی قرار نیست سفیر روسیه به آمریکا برگردد

7 اردیبهشت 1400

ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز

رئیس جمهور با اشاره به شرایط برخی از استان های کشوراز نظر افزایش ابتلا و بستری بیماران با توجه به بازار شب عید، دید و بازدید ها و سفر های نوروزی، بر انجام اقدامات لازم و فوری برای مهار بیماری و جلوگیری از روبرو شدن با موج جدید در کشور تاکید کرد.

4 اردیبهشت 1400

ضرورت افزایش ضریب نفوذ فناوری اطلاعات در کسب وکارها

نوزدهمین نشست کمیسیون فناوری اطلاعات و ارتباطات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، به صورت مجازی برگزار گشت.

3 اردیبهشت 1400

فرانسه به اعلام غنی سازی 60 درصدی ایران واکنش نشان داد

کاخ الیزه که به خرابکاری چند روز پیش در سایت هسته ای نطنز واکنشی نشان نداده بود شروع غنی سازی 60 درصد توسط ایران را محکوم کرد.

30 فروردین 1400

تنها 10 سال برای نجات زمین فرصت داریم

فرهاد توحیدی فیلم نامه نویس و اشکان رهگذر، مدیرعامل استودیو هورخش و کارگردان به بهانه پخش انیمیشن کوتاه جبیر در مورد ارتباط سینما و انیمیشن با موضوع محیط زیست گفت وگو کردند.

26 فروردین 1400

وزیر امور خارجه چین: تحریم های آمریکا آثار مخرب بر اوضاع بین الملل دارند

خبرگزاری خبرنگاران- وزیر امور خارجه چین گفت تحریم های یکجانبه آمریکا علیه این کشور، تاثیرات مخربی بر اوضاع بین الملل دارند.

24 فروردین 1400

ترکیه در خرید سامانه های دفاعی آزادی عمل دارد خبرنگاران

وزیر خارجه ترکیه با اشاره به احتیاج مبرم کشورش به تامین سامانه های دفاعی بیشتر، بر استقلال رای آنکارا در خرید این سامانه ها از منابع مختلف تاکید نمود.

20 فروردین 1400

خبرنگاران بلاکچین و آینده بازی های دیجیتال

تهران- خبرنگاران- بلاکچین یکی از آن فناوری های جدید به شمار می رود که تأثیر آن در زندگی روزمره غیرقابل انکار است. در این گزارش ضمن تشریح ماهیت و ساختار آن، کاربردهایش را در آینده صنعت بازی های دیجیتال بررسی می کنیم.

19 فروردین 1400

حمایت سازمان جهانی بهداشت از مالکیت عمومی واکسن کرونا خبرنگاران

سازمان جهانی بهداشت که بار ها بر دسترسی همگانی به واکسن های منتخب کرونا تاکید نموده بود، به حمایت جدی از مالکیت عمومی این فرآورده های درمانی و توزیع یکسان آن ها برخاست.

18 فروردین 1400

قبادی: ذخایر روغن مکفی است، حذف ارز 4200 تومانی روغن تبعات دارد خبرنگاران

معاون وزیر صمت گفت: با تبدیل ارز 4200 تومانی به ارز نیمایی برای واردات روغن، باید منتظر افزایش قیمت خیلی چیز ها باشیم، زیرا روغن در تولید بسیاری اقلام کاربرد دارد.

17 فروردین 1400

برگزاری مجامع شرکت های سرمایه گذاری استانی لغو شد

به دنبال برگزاری نشستی بین اعضای کمیسیون مالی مجلس و مسئولان دولتی در حوزه تشکیل شرکت های سرمایه گذاری استانی مقرر شد کلیه اقدامات دولت در برگزاری مجامع عمومی سرمایه گذاری های استانی تا اطلاع بعدی، متوقف گردد.

13 فروردین 1400

عواملی که فکر نمی کنید عامل ابتلا به سنگ کلیه باشند!

در سال های اخیر به علت افزایش نرخ ابتلا به چاقی و سایر عوامل پرخطر در زندگی، شانس ابتلای زنان به سنگ کلیه افزایش یافته و این در حالی است که این عارضه بیشتر مردان را درگیر خود می نموده است.

12 فروردین 1400

شمار تلفات ویروس کرونا در روسیه از 80 هزار نفر گذشت خبرنگاران

با ادامه فرایند تثبیت شرایط شیوع کرونا در روسیه، تعداد مبتلایان به کووید-19 به بیش از 4 میلیون و 86 هزار نفر رسیده که بیش از 398 هزار نفر آنها همچنان تحت درمان قرار داشته و 3 میلیون و 607 هزار بیمار بطور کامل بهبود یافته اند.

10 فروردین 1400

نواقص همسان سازی حقوق بازنشستگان رفع می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افتتاح مراکز مثبت زندگی بهزیستی گفت: امروز 2492 مرکز ارائه خدمات به وسیله 11 هزار مددکار، جامعه شناس و روانشناس آن هم از متخصصان بومی که به زبان و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا هستند به مردم خدمت ارائه می دهند.

7 فروردین 1400

افتتاح ششمین کنفرانس بین المللی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها در اصفهان

خبرنگاران/اصفهان مدیر مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان گفت: در کنفرانس بین المللی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها 85 مقاله پذیرفته که در خاتمه این کنفرانس دو روزه 5 مقاله برتر معرفی می شود.

7 فروردین 1400

عواملی که باعث ایجاد سنگ کلیه می شوند

در سال های اخیر به علت افزایش نرخ ابتلا به چاقی و سایر عوامل پرخطر در زندگی، شانس ابتلای زنان به سنگ کلیه افزایش یافته و این در حالی است که این عارضه بیشتر مردان را درگیر خود می نموده است.

5 فروردین 1400

بیش از 100 کشور تا به امروز واکسن کرونا دریافت نکرده اند خبرنگاران

دبیر کل سازمان ملل روز جمعه در سخنانی با انتقاد از نحوه توزیع واکسن کرونا در جهان گفت که بیش از 100 کشور در جهان تا به امروز واکسن کرونا دریافت نکرده اند.

4 فروردین 1400

نرخ مصوب موز اعلام شد

به گزارش خبرنگاران، سعید ممبینی، با اشاره به افزایش بی رویه قیمت موز در سطح بازار و تاثیر قیمت این محصول بر قیمت و شرایط سایر میوه ها، اظهار کرد: علت افزایش قیمت موز موانعی بود که در واردات موز ایجاد شده بود، اما با پیگیری های اجرا شده سامانه ثبت سفارش...

2 فروردین 1400

آشنایی با تعدادی از راههای خوشگذرانی در پنانگ

وقتی صحبت از پنانگ می شود، در ذهن بیشتر افراد تصاویری از غذاهای خیابانی و بناهای تاریخی تداعی می گردند. روراست باشم، اگر قرار بود هشت سال از زندگیم را در این جزیره بخاطر وجود غذاهای فوق العاده و فروشگاه های رویایی سپری کنم، بدون شک یا کاملا نابینا یا...

30 اسفند 1399
تعداد: (522)