آمریکا: چینی ها فناوری های ما را می دزدند!

به گزارش بارازعلی، نماینده ویژه تجارت ایالات متحده، چین را به سرقت جدیدترین تکنولوژی و آی پی آدرس های شرکت های بزرگ آمریکایی متهم کرد.

آمریکا: چینی ها فناوری های ما را می دزدند!

به گزارش خبرنگاران، در حالی گزارش مفصل 53 صفحه ای توسط رابرت لایتایزر، نماینده ویژه تجارت و بازرگانی ایالات متحده آمریکا منتشر شده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور این کشور قرار است در جریان نشست گروه 20 که در تاریخ 30 نوامبر لغایت اول دسامبر در بوینس آیرس، پایتخت آرژانتین برگزار می گردد، با شی جی پینگ، رئیس جمهور چین ملاقات و مصاحبه داشته باشد.

این اتهامات که از سوی یکی از مقامات ارشد تجارت و بازرگانی ایالات متحده آمریکا علیه چین وارد شده است، نشان می دهد که هکرهای چینی با حمایت دولت این کشور به سرقت IP آدرس های شرکت های تکنولوژی مختلف و همچنین فناوری های بکار رفته موسسات و شرکت های آمریکایی می پرداخته اند.

به نظر می رسد که در بحبوحه جنگ تجاری چین و آمریکا انتشار این خبر می تواند شعله وری درگیری و کشمکش های میان طرفین را بیشتر کند و تنش های سیاسی آنها را بیش از پیش شعله ور کند.

این گزارش مفصل که به جزئیات سرقت و کوشش هکرها و مجرمان سایبری چینی به نفوذ و دسترسی به اطلاعات و آی پی آدرس شرکت های آمریکایی و همچنین تکنولوژی های بکاررفته در آنها پرداخته است، 53 صفحه به طول انجامیده است و به صورت دقیق جزئیات این اقدامات مخفیانه هکرهای چینی را ذکر نموده است.

بر اساس گزارش وب سایت ژاپن تایمز، به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، رابرت لایتایزر در حالی این گزارش را منتشر نموده است که تنها 10 روز به نشست گروه 20 که می تواند منجر به سرانجام جنگ تجاری و تنش های سیاسی میان چین و آمریکا گردد، باقی مانده است. حالا انتظار می رود جو روانی ایجاد شده تحت تاثیر انتشار این گزارش مفصل باری دیگر آتش درگیری های میان این دو کشور را باری دیگر روشن کند.

تور چین را همراهی کنید

در این گزارش همچنین ذکر شده است که هکرهای تحت حمایت دولت چین در ماههای اخیر به انتقال مخفیانه و سرقت اختراعات، فناوری های نوین و جدیدترین تکنولوژی های مورد استفاده در شرکت های آمریکایی بزرگ مشغول بوده اند که این امر امنیت ملی ایالات متحده آمریکا را به شدت تهدید نموده و به مخاطره می اندازد.

پیشتر نیز چین به انجام حملات سایبری گسترده به زیرساخت های فناوری در آمریکا و سیستم های بانکی و اطلاعاتی این کشور متهم شده بود که البته مقامات بلندپایه چینی تمامی این اتهامات وارده را رد و تکذیب نموده بود.

وزارت بازرگانی چین در واکنش به انتشار این خبر هنوز بیانیه ای صادر ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 اسفند 1397 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 172

به "آمریکا: چینی ها فناوری های ما را می دزدند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا: چینی ها فناوری های ما را می دزدند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید