تور دوحه: ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350، 1000 به دوحه

به گزارش بارازعلی، دولت قطر، اولین ایستگاه تور نمایشی ایرباس بود تا پیشرفته ترین هواپیماهای پهن پیکر خود را در سطح خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه به نمایش بگذارد.

تور دوحه: ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350، 1000 به دوحه

همراه ما باشید و با تور دوحه از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

رئیس هیات مدیره گروه هواپیمایی قطر، اکبر الباقر، از ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350-1000 به قطر استقبال کرد. این کار به عنوان بخشی از تور نمایشی ویژه به وسیله ایرباس انجام می گردد. این بازدید نخستین توقف این هواپیمای پیشرفته است که به سمت 12 مقصد در خاورمیانه، آسیا و اقیانوسیه تور خود را شروع نموده است. این پروازها برای نمایش ویژگی های منحصربه فرد این هواپیما به خطوط هوایی و مسافران آن ها برنامه ریزی شده است. ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350-1000 یک ماه پیش از آن انجام می گردد که قطر ایرویز به صف مشتریان پروازهای بین المللی نخستین A350-1000 در سرتاسر دنیا بپیوندد.

این هواپیما، در ابتدای تور بین المللی خود، پرواز تحسین برانگیزی را بر فراز راستا پر پیچ و خم نمادین دوحه انجام داد. افراد با نفوذ و صاحب نظران محلی در طول توقف هواپیمای آزمایشی در دوحه از آن تماشا کردند و یک تور ویژه برای بازدید از A350-1000 به میزبانی اکبر الباقر برای آن ها تهیه دیده شد. از جمله این افراد، سفیر فرانسه در قطر، اریک شولیر (Eric Chevallier)؛ سفیر جمهوری فدرال آلمان در قطر، هانس-اودو موزل (Hans-Udo Muzel)؛ سفیر اسپانیا در قطر، ایگناسیو اسکوبر (Ignacio Escobar)؛ و سفیر بریتانیا در قطر، آجای شارما (Ajay Sharma) بودند. مدیر عامل ارشد فرودگاه بین المللی حمد، آقای بدر المیر هم در این جمع حضور داشت. بعلاوه اعضای ارشد عملیات های پرواز قطر ایرویز، خدمات کابین، بخش های فنی و برنامه ریزی صنعتی که در برنامه تحویل هواپیما حضور داشتند هم در تور هواپیما شرکت کردند.

قطر ایرویز، 37 فروند از پیشرفته ترین هواپیمای مسافربری دنیا را سفارش داده است. ماه بعد، تحویل اولین هواپیما از خط مونتاژ ایرباس در تولوز (Toulouse) انجام خواهد شد. کابین های این هواپیما از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است تا بتواند استانداردهای دقیق قطر ایرویز را برای جلب رضایت مسافران برآورده سازد.

رئیس هیئت مدیره گروه هواپیمایی قطر، اکبر الباقر، می گوید:

مفتخریم که ورود هواپیمای ایرباس A350-1000 را به دوحه، به عنوان بخشی از تور نمایشی آن، خوش آمد بگوییم. ورود این هواپیما به دوحه، به عنوان اولین ایستگاه در این تور، اهمیت فوق العاده ویژه ای برای مردم قطر دارد، زیرا قطر ایرویز مشتری پروازهای بین المللی برای این هواپیمای پیشرفته است که از تکنولوژی های مدرنی بهره گرفته است. با افزوده شدن این هواپیما به ناوگان مدرن فعلی، ما همچنان به تعریف و رعایت استاندارد سفرهای هوایی برای سال های آینده ادامه خواهیم داد.

مسافران و کارکنان قطر ایرویز مشتاقانه منتظر تحویل اولین A350-1000 تجاری دنیا در ماه آینده هستند. کارکنان متخصص ما به همراه کارمندان ایرباس برای تحویل هواپیما به سختی کوشش نموده اند تا آن را هر چه سریع تر آماده خدمات رسانی نمایند تا بتوانیم به لطف کابین های بزرگ A350-1000 و فن آوری پیشرفته آن، سطح بیشتری از رفاه را به مشتریان ارائه دهیم. ما بی صبرانه منتظر پیوستن A350-1000 به ناوگان خود هستیم که در حال حاضر، بیش از 200 هواپیما در اختیار دارد و همچنان در حال رشد است.

فابریس برژی (Fabrice Brégier)، مدیر ارشد اجرایی گروه ایرباس و رئیس بخش هواپیماهای تجاری آن می گوید:

مسروریم که یکی از هواپیماهای آزمایشی A350-1000 ما در اولین توقف خود در تور نمایشی دنیای از دوحه بازدید نموده است تا ورود قطر ایرویز را به جرگه مشتری های پروازهای دنیای این هواپیما تهنیت بگوید. در گروه ایرباس، امیدواریم که اولین A350-1000 دنیا را در هفته های آینده به قطر ایرویز تحویل بدهیم.

هواپیمای آزمایشی A350-1000 که در حال گذراندن تور 30.000 مایل دریایی است، یکی از سه هواپیمای متعلق به ایرباس است که مجهز به کابین های تجاری و مالی کاملا کاربردی است. این تور، در ادامه پروازهای بسیار موفقی انجام می گردد که نشان دهنده طراحی استثنایی و توانایی های عملکردی هواپیما است. این هواپیمای دوربرد که دارای میزان ای میانه است، به وسیله ایرباس و در کارخانجات تولوز، فرانسه، مونتاژ شده است. A350-1000ُ، هفت متر بلندتر از خواهرش، یعنی ایرباس A350-900 است که قطر ایرویز، از مشتریان آن هواپیما هم است.

به خاطر وجود جایگاه های بیشتر در هواپیما، استفاده از موتور قدرتمند رولز رویس ترنت XWB، پس تیغه اصلاح شده در بال هواپیما و یک دنده تازه با شش چرخ، A350-1000 نسبت به نمونه های قبلی از ظرفیت بسیار بیشتری برخوردار است. بعلاوه، سطح رفاه و آسایش مسافرین به خاطر طراحی پیشرفته کامپوزیت کربنی سبک و کیفیت داخلی عالی آن تقویت شده است.

قطر ایرویز، طیف گسترده ای از هواپیماهای باری و مسافربری ایرباس را در ناوگان خود دارد و یکی از جوان ترین ناوگان ها در سطح دنیا با میانگین سنی پنج سال است. در سال 2017، قطر ایرویز به وسیله مسافران همه کشورها به عنوان برترین خط هوایی دنیا Skytrax برگزیده شد و نیز، چندین جایزه مهم مثل جایزه برترین خط هوایی در خاورمیانه، برترین کسب و کار دنیای و برترین پروازها در سطح اول دنیای را در سال گذشته از آن خود کرد.

قطر ایرویز به بیش از 150 مقصد تجاری و تفریحی مهم در اروپا، خاورمیانه، آفریقا، آسیا و اقیانوسیه، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی پرواز می نماید. این شرکت هواپیمایی چندین مقصد هیجان انگیز تازه مثل پنانگ در مالزی، کانبرا در استرالیا و کاردیف در آمریکا و چندین مورد دیگر را در سال 2018 راه اندازی نموده است.

منبع: کجارو / traveldailynews.com
انتشار: 29 دی 1400 بروزرسانی: 29 دی 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2153

به "تور دوحه: ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350، 1000 به دوحه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور دوحه: ورود هواپیمای آزمایشی ایرباس A350، 1000 به دوحه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید