آنتی بادی هایی که با کرونا همدستی می نمایند!

به گزارش بارازعلی، دانشمندان به تازگی سطح بسیار بالایی از آنتی بادی های کووید 19 را در بدن مبتلایان کشف کردند که احتمالاً نقش مخالف دارند.

آنتی بادی هایی که با کرونا همدستی می نمایند!

به گزارش خبرنگاران از خبرنگاران، مقادیر بسیار زیادی از آنتی بادی های فراوری شده توسط سیستم ایمنی بعضی از بیماران کرونا ممکن است پس از غلبه بر ویروس، برای بدن مسائل بهداشتی پیچیده و طولانی مدتی را ایجاد نمایند.

محققان دانشگاه ییل دریافتند که بیماران مبتلا به کووید 19 تعداد زیادی آنتی بادی گمراه نماینده دارند که به جای مبارزه با ویروس، اعضا، دستگاه های مختلف و حتی خود سیستم ایمنی بدن را هدف قرار می دهند.

این محققان می گویند که این پدیده می تواند منجر به عوارض شدید ویروس کرونا گردد که به آن کرونای طولانی مدت می گویند.

دانشمندان پاسخ های ایمنی بدن افراد سالم و مبتلا به کرونا مقایسه را کردند و دریافتند که افراد آلوده دارای آنتی بادی های غیرطبیعی هستند که مقابله با ویروس را متوقف می نماید، سلول های ایمنی مفید را از بین می برد و به اندام های بدن، از مغز گرفته تا کبد، رگ های خونی و دستگاه گوارش حمله می نمایند.

آزمایشات دیگر نشان داده است که هرچه آنتی بادی در خون بیماران بیشتر باشد، بیماری آن ها بدتر خواهد بود.

محققان شرح دادند که بعضی از بیماران مبتلا به کرونا مقادیر بیشتری آنتی بادی نسبت به بیماران مبتلا به SLE که یک بیماری خودایمنی ناشی از آنتی بادی های خطرناک است، فراوری می نمایند.

آرون رینگ، ایمونولوژیست دانشگاه ییل و نویسنده ارشد این مطالعه، گفت: بیماران کرونا آنتی بادی هایی فراوری می نمایند که در پاسخ های سیستم ایمنی بدن در برابر ویروس تداخل ایجاد می نمایند. تعدادی از این آنتی بادی ها به قسمت هایی از بدن حمله می نمایند و این قسمت ها آسیب می بینند.

رینگ افزود: ما مطمئن هستیم که این آنتی بادی ها برای بیماران مبتلا به کرونا مضر هستند و اثرات منفی آن ممکن است پس از بین رفتن عفونت نیز ادامه یابد که بیماران را با مسائل سلامتی طولانی مدت روبرو خواهد نمود.

او گفت: از آنجا که آنتی بادی ها می توانند به مدت طولانی باقی بمانند، اعتقاد بر این است که ممکن است در ایجاد (کووید طولانی مدت) نقش داشته باشند.

فرض بر این است که آنتی بادی ها با اتصال به پروتئین های سطح ویروس ها آن ها را غیرفعال می نمایند، اما آنتی بادی های اتوماتیک به اشتباه به پروتئین های سلول های انسانی متصل می شوند.

دنی آلتمن استاد ایمونولوژی در کالج امپریال لندن معتقد است که آنتی بادی ها می توانند انواع مختلف علائم کووید 19 و علائم طولانی مدت را که بعضی از بیماران از آن رنج می برند را به خوبی تشریح نمایند.

آلتمن تأکید می نماید: من این مسئله را به ویژه با مقایسه (ویروس های دیگر مانند) ابولا و چیکونگونیا بسیار محتمل می دانم؛ به گونه ای که به نظر می رسد خود ایمنی قسمت بزرگی از پاسخ را تشکیل می دهد.

او گفت: بخش بزرگی از دستورالعمل های تحقیق در ماه های آینده سعی در پیوند دادن علائم کووید طولانی با مسئله خود ایمنی خواهد داشت.

نتایج این مطالعه که بر روی 194 بیمار کرونا در درجات مختلف صورت گرفته است، هنوز آنالیز نشده و در ژورنالی علمی نیز منتشر نشده است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 12 بهمن 1399 بروزرسانی: 12 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1635

به "آنتی بادی هایی که با کرونا همدستی می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بادی هایی که با کرونا همدستی می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید