افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد عنوان شد

به گزارش بارازعلی، ایسنا/ براساس اخبار واصله، افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد عنوان شد.

افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد عنوان شد

مهران فاطمی، استاندار یزد در نشست شورای توسعه گردشگری استان یزد به مقوله های حمل و نقل و امنیت به عنوان اولویت های استان تاکید نمود و گفت : معاون عمرانی استانداری پیگیری مقوله پرواز را برعهده داشته باشد، مباحث تسهیلات و مسائل تامین اجتماعی هم از طریق معاون مالی پیگیری گردد.

استاندار یزد به لزوم توجه به پیوست فرهنگی بافت تاریخی اشاره نمود و گفت: این مطالبه نیز باید از طریق کمیته ای تخصصی پیگیری گردد.

فاطمی نسبت به ضرورت توجه به ظرفیت شهرستان ها در تمام جلسات شورای توسعه گردشگری اشاره نمود و گفت : بحث گردشگری در استان یزد نباید صرفا بر مرکز و شهر یزد متمرکز باشد بلکه باید بخشی از هر جلسه را صرف پرداختن به مسائل شهرستان ها کنیم.

وی با بیان اینکه گردشگری به عنوان یکی از مهمترین اولویت های تعالی و پیشرفت و توسعه استان یزد است و نسبت به آن عزم جدی داریم، گفت : هدف از ایجاد این نشست، هم افزایی و ایجاد زمینه ای برای آنالیز مسائل استان است.

وی نسبت به برگزاری ماهانه آن تاکید نمود و گفت: تمام کارگروه ها، کمیته ها و مجموعه هایی که در حوزه گردشگری کار می نمایند باید بطور متمرکز در قالب کمیته های تخصصی اقدام نمایند.

استاندار یزد از شهردار و رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر یزد نیز انتها دادن به مسئله اخذ حق پارکینگ از بومگردی ها را خواهان شد و گفت: از بنایی 200 ساله و 400 ساله بافت تاریخی که نمی گردد حق پارکینگ اخذ کرد، لذا این مسئله را به زودی حل و فصل کنید.

بعلاوه محمدصالح جوکار، رئیس مجمع نمایندگان استان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این شورا گفت: تشکیل این شورا در راستای توجه بیشتر به بحث گردشگری بسیار خوب است.

وی توضیح داد: استان یزد ظرفیت و پتانسیل بسیار خوبی در حوزه گردشگری دارد و تا سال 98 و پیش از کرونا ما هم در حوزه سرمایه گذاری و هم در فعالیت های عمرانی مرتبط با حوزه گردشگری سیر صعودی داشتیم اما پس از آن سیر نزولی به خود گرفته است.

جوکار اضافه نمود: بدنه گردشگری ما در شرایط فعلی با ضعف بسیار زیادی روبرو شد و رفع این موضوع از طریق حمایت و یاری از فعالان گردشگری امکان پذیر است.

دبیر فراکسیون گردشگری استان یزد با تاکید بر اینکه حمایت از صنعت گردشگری اهمیت بسیار بالایی دارد، گفت: موضوع بسیار مهم کنونی این است که در الفاظ نباید بمانیم و باید عملگرا باشیم.

وی اضافه نمود: ما به راحتی شهر یزد را شهر جهانی می دانیم اما آیا واقعا استانداردهای شهر میراث جهانی در یزد وجود دارد؟ قطعا این چنین نیست از طرفی مردم و سکنه بافت تاریخی هم از مسائلی مانند کاهش امنیت در بافت تاریخی گلایه مند هستند.

وی با تاکید بر اینکه اولویت مدیریت زیرساخت های گردشگری خصوصا بومگردی ها باید با یزدی ها باشد، گفت: صنعت گردشگری هم فراوری ثروت بسیار بالایی دارد و هم ایجاد اشتغال آن به حدی است که می تواند بسیاری از مسائل بیکاری در کشور را رفع کند.

جوکار گفت: اگر دست به دست همدیگر دهیم و با روحیه جهادی در این موضوع ورود کنیم موثر است.

محمدرضا دشتی، رئیس فراکسیون گردشگری مجلس هم در این نشست با اشاره به اینکه نخستین مشکل استان یزد در حوزه گردشگری، زیرساخت حمل و نقل است، اظهار کرد: باید در بحث پرواز، حمل و نقل ریلی و سایر موارد زیرساخت حمل و نقل توجه بیشتری داشته باشیم.

وی توضیح داد: سرمایه گذار بخش خصوصی تمایل برای مشارکت در حوزه خرید لوکوموتیو و فعالیت در این عرصه را دارد و تنها باید زمینه لازم برایش فراهم گردد.

نماینده مردم اردکان در مجلس گفت: پیگیری مسایل گردشگری از طریق کمیته های تخصصی راهکاری است که می تواند موثر واقع گردد.

لازم به ذکر است در این شورا روسای اصناف گردشگری و مدیرکل میراث فرهنگی نیز سخنانی را ارائه کردند و در انتها استاندار یزد، سید امیرناصر طباطبایی، رئیس جامعه هتلداران استان و خزانه دار جامعه هتلداران یزد را به عنوان دبیر این شورا منصوب کرد.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1400 بروزرسانی: 22 دی 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2146

به "افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد عنوان شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش امنیت در بافت تاریخی و حمل و نقل در راس اولین شورای توسعه گردشگری یزد عنوان شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید