ایتالیا از تحریم تسلیحاتی اروپا علیه ترکیه حمایت کرد

به گزارش بارازعلی، نخست وزیر ایتالیا خاطرنشان کرد، کوشش خواهد نمود اروپا را از فروش تسلیحات به ترکیه منع کند.

ایتالیا از تحریم تسلیحاتی اروپا علیه ترکیه حمایت کرد

برای دیدن شاهکارهای تاریخ اروپا با تور ایتالیا همراه شوید.

ترکیه

به نوشته روزنامه رای الیوم، جوزپه کونته، نخست وزیر ایتالیا در آستانه نشست امروز (دوشنبه) کمیته امور خارجه اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ پیرامون عملیات ترکیه در شمال شرق سوریه، اظهارات مذکور را ایراد کرد.

پیش از این هم، فرانسه، آلمان، فنلاند، هلند و نروژ فروش تسلیحات به ترکیه را به حالت تعلیق درآوردند.

دولت ایتالیا در بیانیه ای اظهار داشت، از روز شنبه به دنبال اعلام تحریم بر صادرات تسلیحات به ترکیه در زودترین زمان ممکن است.

سوریه

در این بیانیه آمده است، ایتالیا این ابتکارعمل را در همه محافل چندجانبه مطرح نموده و کوشش خواهد نمود با همه ابزارهایی که قانون بین المللی اجازه می دهد، با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه مقابله کند. دولت ایتالیا بر این باور است که باید برای دور کردن ملت سوریه به ویژه نمودها از درد و رنج ها و برای مقابله با اقدامات بی ثبات کننده در منطقه، با نهایت قاطعیت عمل کند.

ایتالیا یکی از کشورهای اصلی صادر کننده تسلیحات به ترکیه است.

فروش تسلیحات

از سوی دیگر، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه هم در واکنش به این اقدام اروپا اظهار داشت، تهدیدهای غرب برای تحریم آنکارا و منع صادرات تسلیحات به این کشور، ترکیه را مجبور نمی کند، عملیات نظامی خود را علیه نظامیان کرد سوریه متوقف کند.

همچنین خبرگزاری آناتولی اظهار داشت، اردوغان رئیس جمهوری قبرس شمالی (بخش ترک نشین) را به دلیل انتقاد نادر و ناگهانی از حمله ترکیه به نمودها مورد انتقاد قرار داد و گفت: به قبرس می گویم که پا را فراتر از حد و حدود خود گذاشته است.

وی اضافه کرد: در زمان مناسب به قبرس پاسخ مناسب خواهیم داد.

آنکارا انتظار نداشت که قبرس شمالی از حمله به سوریه انتقاد کند چرا که قبرس شمالی به دنبال حمله ترکیه به بخش شمالی جزیره دریای مدیترانه در سال 1974 در واکنش به کودتایی که هدف از آن الحاق قبرس شمالی به یونان بود، شکل گرفته است و بخش ترک نشین قبرس را غیر از ترکیه، کشور دیگری به رسمیت نشناخته است.

ترکیه از نهم اکتبر عملیات نظامی خود را در شمال شرق سوریه علیه یگان های مدافع خلق کرد شروع نموده؛ عملیاتی که خشم بین المللی را برانگیخته است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 26 مهر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 533

به "ایتالیا از تحریم تسلیحاتی اروپا علیه ترکیه حمایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایتالیا از تحریم تسلیحاتی اروپا علیه ترکیه حمایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید