برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان

به گزارش بارازعلی، مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین 16 تا 20 آبان ماه جاری در این استان برگزار می شود.

برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان

ایرنا: سیدامین قاسمی درنشست با بارازعلی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره ظرفیت های لرستان را به نحو مطلوب معرفی می کند، گفت: بسیاری گردشگران در این جشنواره به منظور آشنایی هرچه بیشتر با ظرفیت های گردشگری این استان شرکت می کنند.

قاسمی ادامه داد: تا کنون 25 استان اعلام آمادگی حضور در بخش های مختلف این جشنواره را داشتند این در حالیست که برخی استان ها در چندین بخش این جشنواره حضور دارند.

وی اعلام کرد: سیاه چادرهای عشایری برای پخت غذاهای محلی و نمایش آداب و سنن محلی، نمایشگاه تخصصی صنایع دستی و تراش سنگ های قیمتی با برند ملی، اجرای موسیقی زنده استان های مختلف کشور و حرکات موزون در این جشنواره به نمایش گذاشته می شود.

قاسمی گفت: پوشش و لباس های محلی و سنتی هر استان نیز در سیاه چادرهای استان های مختلف نمایش داده می شود.

وی با بیان اینکه انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی، 2 تور گردشگری برای جاذبه های فرهنگی و سنتی و طبیعی استان را دعوت کرده ادامه داد: هیات مدیره انجمن های صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و راهنمایان دفاتر گردشگری کشور و تورگردانان برجسته کشوری برای شرکت در این جشنواره دعوت شده اند و بحث مصاحبه جهت توسعه گردشگری لرستان و برنامه ریزی جهت حضور تورهای گردشگری در استان پیش بینی شده است.

وی گفت: در این جشنواره تلاش می شود استان لرستان به نحو مطلوب و در شان مردم و آداب و سنن این استان به سراسر کشور معرفی شود.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 3 دی 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 726

به "برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری جشنواره بزرگ اقوام ایران زمین در لرستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید