بلندترین آبشار جهان نیاگارا نیست!

به گزارش بارازعلی، ارتفاع این آبشار 20 برابر بلندتر از آبشار نیاگارا است.

بلندترین آبشار جهان نیاگارا نیست!

آیا می دانستید بلندترین آبشار جهان از آبشار معروف نیاگارا 20 برابر بلندتر است؟ با فوت وفن همراه باشید تا با این آبشار آشنا شوید.

بلندترین آبشارهای جهان در سرتاسر جهان پراکنده هستند اما چند تای آنها در امریکای جنوبی و ایالات متحده امریکا واقع شده اند. با این که ممکن است خیلی ها فکر نمایند آبشار نیاگارا بزرگترین آبشار جهانست اما نباید آن را با بلندترین آبشار جهان اشتباه بگیرند. آبشار نیاگارا 20 برابر کوچک تر از بلندترین آبشار جهانست و چند متری زیر یکهزار متر ارتفاع دارد.

در همین رابطه: آبشار ویکتوریا؛ عروس زیبای قاره آفریقا

حالا فکر می کنید بلندترین آبشار جهان کجاست؟ دو آبشار اولی که به شما معرفی می کنیم بلندترین آبشارهای جهان هستند که هنوز بر سر بلندتر بودن آنها اختلاف نظر وجود دارد.

ما در این مطلب قصد داریم 5 تا از بلندترین آبشارهای جهان را به شما معرفی کنیم که در ونزوئلا، پرو، آفریقای جنوبی و هاوایی واقع شده اند.

آبشار آنجل در ونزوئلا به ارتفاع 979 متر

نام این آبشار از جیمی آنجل گرفته شده است؛ یک خلبان امریکایی که برای اولین بار در سال 1933 توانست بر فراز آن پرواز کند. با این که دسترسی به این آبشار به علت جنگل انبوه اطراف آن سخت است اما برای گردشگران یک جذابیت توریستی محسوب می گردد.

آبشار توگِلا در آفریقای جنوبی به ارتفاع 948 متر

با این که این آبشار را دومین آبشار بلند جهان می نامند اما با توجه به میزان گیری هایی که به تازگی صورت گرفته است بلندترین آبشار جهان نام گرفته است. میزان گیری های نو مرکز علوم چک به پارک ملی رویال ناتال نشان داد که ارتفاع این آبشار 983 متر و بلندتر از آبشار آنجل.

آبشار تِرِس هِرماناس در پرو به ارتفاع 914 متر

این آبشار که به آبشار سه خواهر نیز معروف است به علت سه جریان آبی که با فاصله از هم ایجاد شده نام گرفته است. این آبشار در پارک ملی اوتیشی که یک منطقه حفاظت شده است قرار گرفته؛ جایی که پل طبیعی پاویرونتسی، بزرگترین پل طبیعی جهان، نیز در آن واقع شده است.

آبشار اولوئوپنا در هاوایی امریکا به ارتفاع 900 متر

بخش شمال شرقی جزیره هاوایی زادگاه آبشار اولوئوپنا است. با این که این آبشار چهارمین آبشار بلند جهان محسوب می گردد ولی یکی از بلندترین آبشارهای جهانست که ساحل قرار گرفته و بین دره های پلکونو و وایلائو واقع شده است. هم چنین، این آبشار بلندترین آبشار جهانست که فقط از طرق هوایی یا دریا قابل مشاهده است.

آبشار یومبیلا فالز در پرو به ارتفاع 896 متر

کشور پرو خانه دو تا از بلندترین آبشاهای جهانست و آبشار یومبیلا که در عمق جنگل های بارانی آمازون قرار گرفته یکی دیگر از آنهاست. نام این آبشار را مؤسسه جغرافیای پرو در سال 2007 گذاشته است.

منبع: فوت و فن / express.co.uk
انتشار: 20 مرداد 1401 بروزرسانی: 20 مرداد 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2341

به "بلندترین آبشار جهان نیاگارا نیست!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلندترین آبشار جهان نیاگارا نیست!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید