تزریق واکسن مدرنا منجر به بروز التهاب در افرادی که تزریق های زیبایی داشتند، شد

به گزارش بارازعلی، چندین نفر از شرکت کنندگان آزمایش واکسن کووید 19 شرکت مدرنا پس از دریافت واکسن، تورم و التهاب را تجربه کردند.

تزریق واکسن مدرنا منجر به بروز التهاب در افرادی که تزریق های زیبایی داشتند، شد

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، کمیته مشاوره سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اعلام کرد که ممکن است افرادی که تزریق های زیبایی انجام داده اند، پس از تزریق واکسن کروناویروس، تورم و التهاب را تجربه نمایند.

گزارش این سازمان نشان می دهد چندین نفر از شرکت نمایندگان آزمایش که پیشتر فیلر صورت تزریق نموده بودند، مدتی پس از دریافت واکسن مدرنا (Moderna)، عوارض جانبی را تجربه کردند. یک متخصص پوست در مصاحبه جدیدی گفت که این یک واکنش ایمنی است.

دکتر شرلی چی (Shirley Chi) باور دارد که این عوارض، واکنش طبیعی سیستم ایمنی هستند و اذعان داشت که همه عوارض به سادگی توسط کادر درمان رفع شدند.

وی اضافه نمود: این موضوع عادی است که در بعضی از قسمت های بدن که چنین ماده ای به صورت طبیعی در آنها وجود ندارد، شاهد بروز واکنش ایمنی باشیم.

دکتر چی ادامه داد: در هر حال، دیدن عوارض جانبی نباید مردم را از دریافت واکسن منصرف کند. در این موارد، بیماران تورم و التهاب را در قسمت هایی که تزریق زیبایی داشته اند، تجربه می نمایند.

به گفته دکتر چی، دو نفر از بیماران، شش ماه پیش از دریافت واکسن، فیلر گونه تزریق نموده بودند و یک نفر نیز دو روز پس از دریافت واکسن، فیلر لب تزریق نموده بود. بیماران با استروئیدها و آنتی هیستامین ها تحت درمان قرار گرفتند و همه واکنش های آنها رفع شد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1632

به "تزریق واکسن مدرنا منجر به بروز التهاب در افرادی که تزریق های زیبایی داشتند، شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تزریق واکسن مدرنا منجر به بروز التهاب در افرادی که تزریق های زیبایی داشتند، شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید