تلف شدن نزدیک به 500 پرنده مهاجر بر اثر آنفلوآنزا پرندگان

به گزارش بارازعلی، مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست از تلف شدن 438 قطعه پرنده مهاجر بر اثر آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان، اطلاع داد.

تلف شدن نزدیک به 500 پرنده مهاجر بر اثر آنفلوآنزا پرندگان

شهاب الدین منتظمی مدیرکل دفتر مدیریت حیات وحش سازمان محیط زیست در گفت وگو با خبرنگار حوزه محیط زیست گروه اجتماعی خبرنگاران، با اشاره به آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان در سه استان مازندران، اردبیل و مرکزی، اظهار کرد: بر مبنای آخرین گزارش اعلام شده از سوی سازمان دامپزشکی، این بیماری تنها در این سه استان مشاهده و اکنون کنترل شده است.

او با اشاره به اینکه تمامی پرنده های تلف شده جمع آوری و سپس دفن بهداشتی شدند، گفت: در مجموع 438 قطعه پرنده مهاجر تلف شده است که 5 قطعه در اردبیل، 33 قطعه در فریدون کنار و 401 قطعه در تالاب میقان تلف شده اند و نمی توان گفت که تمامی این پرندگان بر اثر آنفلوآنزا از بین رفته اند.

مدیرکل دفتر حیات وحش سازمان محیط زیست با اشاره به اینکه این موضوع کاملا تحت کنترل است، گفت: هیچ گزارشی از ورود آنفلوآنزا فوق حاد پرندگان به سایر استان ها از جمله تهران نشده است و مردم باید هشدار ها و خبر های مربوطه را تنها از سازمان دامپزشکی پیگیری نمایند.

او اضافه نمود: هر خبری به نقل از فرد دیگری به غیر از سازمان دامپزشکی اعلام گردد، رسمیت نخواهد داشت.

منتظمی درباره آخرین شرایط توله شیر کشف شده در استان کردستان، عنوان نمود: این توله شیر نیز در بیمارستان در حال گذراندن دوران نقاهتش و در حال بهبودی است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 13 دی 1399 بروزرسانی: 13 دی 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1584

به "تلف شدن نزدیک به 500 پرنده مهاجر بر اثر آنفلوآنزا پرندگان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلف شدن نزدیک به 500 پرنده مهاجر بر اثر آنفلوآنزا پرندگان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید