جزئیات تازه از تراژدی هواپیمای ناپدید شده مالزی ؛ 4 مسافر اسرار آمیزی که به پرواز نرسیدند! ، هواپیما در حال بازگشت بود

به گزارش بارازعلی، رئیس نیروی هوایی سلطنتی مالزی گفت: رادارها نشان می دهند که هواپیمای ناپدید شده خطوط هوایی آن کشور ممکن است راه بازگشت از جهت اصلی خود به سوی چین را در پیش گرفته بود.

جزئیات تازه از تراژدی هواپیمای ناپدید شده مالزی ؛ 4 مسافر اسرار آمیزی که به پرواز نرسیدند! ، هواپیما در حال بازگشت بود

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید.

به گزارش انتخاب ؛ بنا به گفته این مقام ارشد نظامی، نیروهای امداد آن کشور در حال حاضر جست وجوی خود را به مناطق ساحلی غربی آن کشور گسترش داده اند.

بازگشت (در اصطلاح هوانوردی: ترن بک) ممکن است تحت شرایط فنی رخ بدهد، زمانی که خلبان لزوم بازگشت فوری به فرودگاه اصلی را پس از اوج دریافت تشخیص دهد.

تحقیق درباره چهار نام

در حالی که جست وجو برای یافتن هواپیمای پرواز ام اچ 370 خطوط هوایی مالزی که بر فراز دریای چین جنوبی ناپدید شده ادامه دارد، وزیر دفاع آن کشور از تحقیق در خصوص چهار نام خبر داده است.

خبرگزاری رویترز از قول هشام الدین حسین، وزیر دفاع که وزیر حمل و نقل نیز هست، آورده است که بازرسان مالزیایی با همتایان خود از پلیس فدرال آمریکا دیدار نموده اند.

طی ساعت های گذشته اخباری در خصوص حضور دو مسافر با گذرنامه های مفقود شده در این هواپیما منتشر شده است.

دو تن از کسانی که از ایتالیا و اتریش نامشان در فهرست مسافران پرواز گنجانده شده بود، گذرنامه های خود را پیشتر گم نموده بودند و در این پرواز نیز نبوده اند.

هنوز جزئیات بیشتری در این مورد منتشر نشده است.

روزنامه لوس آنجلس تایمز آمریکا از قول مقامی در وزارت امنیت داخلی آمریکا گفته است اینکه کسانی با پاسپورت های مفقود شده در هواپیما بودند فقط به خاطر اینکه ممکن است آنها را دزدیده یا در بازار سیاه خریده باشند، به معنی اینکه تروریست هستند، نیست.

هیچ نشانی از هواپیما نیست

اداره هوانوردی مالزی همچنان می گوید هنوز هیچ نشانی از این هواپیما پیدا نشده است.

علاوه بر مالزی، کشورهای دیگر از جمله چین، آمریکا، فیلیپین، سنگاپور و ویتنام نیز در عملیات جست وجو شرکت دارند.

اداره هوانوردی مالزی اعلام نموده است که عملیات کنکاش طی تمام شب ادامه داشته و هنوز هم ادامه دارد.

روزنامه استار، چاپ کوالالامپور از قول اظهرالدین عبدالرحمان، مدیر کل این اداره می گوید سه هواپیمای آن کشور در منطقه در حال جست وجو هستند، اما هنوز هیچ اثری پیدا نشده است.

بعضی رسانه ها طی ساعت های گذشته خبر از پیدا شدن دو لکه بزرگ روغن بر سطح دریا بین مالزی و ویتنام خبر داده بودند، اما مدیر کل اداره هوانوردی مالزی در کنفرانس خبری خود در ساعت 7 صبح به وقت مالزی، گفت این اخبار هنوز تائید نشده اند.

خبرگزاری رسمی مالزی، برناما، نیز روز یک شنبه 18 اسفند ماه از قول خطوط هوایی مالزی خاطرنشان کرد که نگران رخ دادن بدترین اتفاق در خصوص پرواز ام اچ 370 خود است.

در بیانیه منتشر شده از سوی خطوط هوایی ملی آن کشور آمده که در سایه هراس از بدترین اتفاق ممکن، یک گروه متخصص یاری به بهبود پس از بحران از ایالات متحده، با این شرکت همکاری خواهد نمود.

گروهی از کارشناسان به خبرگزاری آسوشیتد پرس گفته اند که خطرناک ترین بخش پرواز، فراز و فرود آن است و احتمال اینکه در هنگام پرواز اتفاقی رخ دهد کم تر است.

در عین حال معین نیست چرا هیچ گونه نشانه ای از سوی خلبان این هواپیما در خصوص مشکل فنی یا پروازی احتمالی به زمین مخابره نشده است.

یکی از کارشناسان به آسوشیتدپرس می گوید یا باید اتفاق فاجعه باری اتفاق افتاده باشد که هواپیما را تکه تکه نموده یا جرمی اتفاق افتاده است. به گفته این کارشناس باید اتفاقی آنقدر سریع اتفاق افتاده باشد که خلبان ها فرصت گزارش کردن آن را نیافته اند.

پیشتر احمد جوهری، مدیر خطوط هواپیمایی مالزی، گفته بود: ما هیچ احتمالی را رد نمی کنیم.

شرکت هواپیمایی مالزی و بوئینگ 777 ناپدید شده آن، هر دو از امن ترین ها به شمار می روند. این شرکت طی نزدیک به دو دهه گذشته هیچ سانحه مرگباری نداشته است.

هواپیمای ناپدید شده 227 مسافر و 12 خدمه داشته و در راستا کوالالامپور به بیجینگ (پکن) بوده است.

منبع: انتخاب
انتشار: 8 آبان 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 571

به "جزئیات تازه از تراژدی هواپیمای ناپدید شده مالزی ؛ 4 مسافر اسرار آمیزی که به پرواز نرسیدند! ، هواپیما در حال بازگشت بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات تازه از تراژدی هواپیمای ناپدید شده مالزی ؛ 4 مسافر اسرار آمیزی که به پرواز نرسیدند! ، هواپیما در حال بازگشت بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید