حراجی که قیمت هایش با نرخ 2 سال پیش برابر است، فروش 285 اثر

به گزارش بارازعلی، امیر یگانه که مجموعه ای از آثار هنری را در قالب یک حراجی از 13 مهرماه به مدت 2 هفته در گالری شکوه به فروش گذاشته است به خبرنگاران گفت: در این نمایشگاه 285 اثر به نمایش و فروش گذاشته شده است، البته با توجه به محدودیت فضای گالری توانستیم 222 اثر را روی دیوار به نمایش بگذاریم.

حراجی که قیمت هایش با نرخ 2 سال پیش برابر است، فروش 285 اثر

وی با بیان اینکه در این نمایشگاه آثار 86 هنرمند در معرض دید قرار گرفته که شامل یک تا 15 اثر از هر هنرمند است، اظهار کرد: جذابیت این مجموعه وجود آثار از هر سبک و سیاق و هر بخش از هنرهای تجسمی است یعنی در این مجموعه، آثار در شاخه های مختلف و سبک های متعدد از رئال، سوررئال و امپرسیونیسم وجود دارد و این نشان می دهد که ما سلیقه عموم افراد را در نظر گرفته ایم.

یگانه با اعلام اینکه این نمایشگاه و حراج از نظر شیوه کار، طراحی و رنگ مجموعه متنوعی محسوب می گردد، اضافه کرد: همچنین قرار دریافت آثار هنرمندان جوان در کنار کسانی که سال ها در حوزه هنرهای تجسمی کار نموده اند و صاحب سبک هستند از دیگر شاخصه های این نمایشگاه است.

وی درباره دلایل فروش مجموعه شخصی اش در گالری شکوه تشریح کرد: آثاری که به فروش گذاشته شده همه از مجموعه شخصی ام است که سال ها از گالری ها و هنرمندان خریداری نموده ام و دلیل حراج کردن آنها این بود که احساس کردم وقت آن رسیده آثار هنری از انبار خارج شده و دیده شوند تا موقعیتی برای بازدید یا خریداری آنها توسط دیگران هم فراهم گردد.

یگانه درباره قیمت گذاری آثار شرح داد: دوست داشتم در شرایط اقتصادی امروز افراد قیمت های مناسب را ببینند و به خرید آثارهنری روی آورند همچنین بتوانند کارهای هنرمندانی مثل اویسی و تبریزی را که بسیار گران هستند با قیمت 2 سال گذشته خریداری نمایند. من در ارزش گذاری، اثری را که با دلار 4 هزار و 800 تومان به قیمت 300 هزار تومان خریداری نموده ام با در نظر دریافت درصد گالری به فروش می رسانم تا فقط به هزینه ای که پراخت نموده ام برسم و چرخش مالی اتفاق بیفتد.

گردآورنده آثار حراج پاییز گالری شکوه با اشاره به اینکه قیمت آثار از 300 هزار تا 3 میلیون تومان است، بیان نمود: برخی از کارها ارزش هنری شان کمتر از 300 تومانی است که قیمت گذاری شده اما ما سعی نموده ایم یا تخفیف بیشتر قائل شویم یا پیشنهاد اثر دیگر را در کنار تابلویی که یک خریدار انتخاب نموده، مطرح کنیم. در حقیقت کوشش بر این بوده که خریدار هم از منفعت مالی برخوردار گردد.

این هنرمند با اشاره به اینکه فروش آثار هنری در ایران کار بسیار سختی است، تاکید نمود: من در برگزاری این نمایشگاه فکر کردم بهتر است موقعیتی ایجاد کنم که اگر کسی قصد خرید تاج گل دارد بجای تقبل این هزینه برای گل، اثر هنری خریداری کند که هدیه اش ارزش معنوی و مادی هم داشته باشد و با همین نگاه قیمت گذاری و عرضه آثار را شروع کردم.

وی درباره اینکه تاکنون در این نمایشگاه چه میزان اثر هنری فروش رفته است، اظهار کرد: من در این برنامه به دنبال سود یا منافع شخصی نبودم و تاکنون هم بازدید و فروش بسیار خوبی در گالری شکوه داشته ام. در روز اول 35 تا 40 درصد کارها فروخته شد اما هنوز جمع بندی نسبت به میزان فروش ندارم.

یگانه در بخش دیگری از صحبت هایش دلیل بی رغبتی مردم به خرید آثار هنری را شرایط اقتصادی روز معرفی کرد و استرس هایی را که در میان عموم افراد (چه کسانی که از قیمت دلار سود می برند و چه کسانی که به دلیل افزایش قیمت دلار متحمل فشار بیشتری شده اند) وجود دارد علت اصلی خریداری نشدن آثار هنری دانست.

وی در انتها درباره همکاری با گالری شکوه توضیح داد: با خیلی از گالری ها کار می کنم و علاقه مند به حمایت از هنرمندان هستم اما فکر کردم گالری شکوه فضای بزرگتری دارد و وقت بهتری را به این نمایشگاه اختصاص می دهد، بنابراین می توانستم در این گالری بخشی را به طراحی و بخشی دیگر به بوم و کارهای بزرگتر اختصاص دهم.

نمایشگاه حراج آثار هنری تا 24 مهرماه هر روزه از ساعت 16 تا 21 در گالری شکوه واقع در بلوار اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی، کوچه امیر نوری، پلاک 19 برپاست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 بهمن 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 150

به "حراجی که قیمت هایش با نرخ 2 سال پیش برابر است، فروش 285 اثر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حراجی که قیمت هایش با نرخ 2 سال پیش برابر است، فروش 285 اثر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید