رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک لغو نمی شود، با شعار و بنر نمی توان کار کرد

به گزارش بارازعلی، نیمی از مدال های کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن در رشته های پرمدال است و این نشان می دهد که آنها درست سرمایه گذاری کرده اند و ما هم باید این جهت را دنبال کنیم.

رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک لغو نمی شود، با شعار و بنر نمی توان کار کرد

رئیس کمیته ملی المپیک گفت: شواهد نشان می دهد المپیک 2021 لغو نخواهد شد و مسائلی که مطرح می شود حدس است.

به گزارش فارس، سید رضا صالحی امیری در مورد اینکه احتمال دارد المپیک 2021 هم لغو شود، گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی شود و تمام این مواردی که عنوان می شود حدس است. تا روز گذشته که در دفتر حضور داشتم تمام نامه ها و مسائل دیگر دال بر برگزاری مسابقات داشت.

وی در مورد ضررهای مالی که با لغو المپیک وارد می شود، گفت: از نظر ما المپیک لغو نمی شود و تا دیروز که در دفتر بودم همه ابلاغیه ها و دستورالعمل ها دال بر برگزاری بازی ها هست. در سال گذشته آن مقداری که هزینه کردیم برای کسب سهمیه المپیک بود بنابراین زیانی متوجه ورزش ما نبود، اما تعویق آن در مجموع برای تمام دنیا هزینه و زیان بود و ما هم بخشی از آن بودیم. کم کم در سال جاری مجوز برگزاری اردوها و مسابقات صادر می شود و ما هم به سمت کسب سهمیه می رویم.

رئیس کمیته ملی المپیک مطرح نمود: برای رسیدن به اهداف بلند خود در بازی های آسیایی و دنیای الزاما باید روی رشته های پایه و پرمدال مانند شنا، دوومیدانی، تیراندازی، شمشیربازی و ژیمناستیک سرمایه گذاری کنیم. به عنوان مثال فقط شنا باید 60 مدال داریم. در چنین شرایطی با شعار و بنر نمی توان کار کرد و باید از آموزش و پرورش شروع کنیم. آنجا استعدادیابی صورت بگیرد و بعد در رده های بالاتر پرورش دهیم.

وی ادامه داد: نیمی از مدال های کشورهایی مانند چین، کره جنوبی و ژاپن در رشته های پرمدال است و این نشان می دهد که آنها درست سرمایه گذاری کرده اند و ما هم باید این راستا را دنبال کنیم.

صالحی امیری در مورد شرایط کشتی گفت: دبیر مدیر جوان و موفقی است و او در این مدتی که در فدراسیون حضور داشته، توانسته زیرساختها را بازسازی و بخشی از دیون را پرداخت کند. کشتی ورزش اول کشور و فراتر از بحث قهرمانی است. حمایت ها این نیست که از بودجه دولتی تزریق کنیم بلکه از بخش های مختلف هم باید کمک شود.کشتی امید اول ورزش ایران در المپیک است و همیشه مورد حمایت بوده و باز هم حمایت خواهد شد. خود من روزانه با دبیر در ارتباط هستم و مسائل این رشته را پیگیری می کنیم.

وی با اشاره به افتتاح تالار افتخارات ورزش کشور گفت: در این تالار افتخارات ورزش از المپیک 1948 تا 2016 به نمایش گذاشته خواهد شد و به نوعی ویترین افتخارات است. با این کار می خواهیم نسل جدید و قدیم را به هم پیوند دهیم و حاصل رشادت های و تلاش های صورت گرفته از سلماسی تا سوریان، ساعی و سلیمی و دبیر است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1303

به "رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک لغو نمی شود، با شعار و بنر نمی توان کار کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس کمیته ملی المپیک: المپیک لغو نمی شود، با شعار و بنر نمی توان کار کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید