سازمان بهداشت جهانی هشدار کرونا را به بالاترین سطح افزایش داد

به گزارش بارازعلی، با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده ها کشور، سازمان بهداشت جهانی ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد.

سازمان بهداشت جهانی هشدار کرونا را به بالاترین سطح افزایش داد

به گزارش گروه بین الملل بارازعلی به نقل از دویچه وله، با توجه به شناسایی موارد ابتلا به ویروس کرونا در ده ها کشور، سازمان بهداشت دنیای ارزیابی خود از خطر کرونا را تغییر داد. این سازمان احتمال سرایت ویروس کرونا به سرتاسر دنیا را بسیار بالا می داند.

تا بامداد شنبه، دهم اسفند (29 فوریه) شمار مبتلایان شناسایی شده به ویروس جدید کرونا موسوم به کووید 19 در کشورهای مختلف به بیش از 85 هزار و 150 نفر رسید.

در زمان حاضر در بیش از 50 کشور موارد ابتلا به ویروس کرونا شناسایی شده و افزایش تعداد مبتلایان در کشورهایی نظیر کره جنوبی، ایتالیا و ایران فرایندی پرشتاب به خود گرفته است.

سازمان بهداشت دنیای که تا کنون احتمال سرایت کرونا به سرتاسر دنیا را بالا ارزیابی کرده بود روز جمعه این احتمال را بسیار بالا گفت که بالاترین سطح هشدار این نهاد وابسته به سازمان ملل محسوب می شود.

تدروس ادهانوم، دبیرکل سازمان بهداشت دنیای در عین حال تأکید کرده که هنوز مبارزه برای جلوگیری از شیوع سراسری این بیماری تنفسی شکست نخورده و هنوز نشانه ای از شیوع غیرقابل کنترل آن در جوامع مختلف مشاهده نشده است.

ویروس کرونا تا کنون بیش از دو هزار و 900 قربانی گرفته که حدود دو هزار و 720 نفر آنها ساکنان استان هوبئی و مرکز آن شهر ووهان بوده اند که کانون اصلی شیوع ویروس جدید کرونا شناخته می شود.

فرایند گسترش و مرگ ومیر بر اثر کرونا در چین تا حدود زیادی کنترل شده است. پکن روز شنبه گفت که روز گذشته شمار کشته شدگان بر اثر ابتلا به کرونا در چین 47 نفر بوده که به نسبت روزهای قبل به طور محسوسی کاهش داشته است.

با این همه فرایند ابتلا و مرگ بر اثر ویروس کرونا در کشورهای دیگر رو به افزایش است. پس از چین بیشترین موارد ابتلا به کرونا با دو هزار و 920 مورد تا روز شنبه، در کره جنوبی ثبت شده است.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1045

به "سازمان بهداشت جهانی هشدار کرونا را به بالاترین سطح افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سازمان بهداشت جهانی هشدار کرونا را به بالاترین سطح افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید