سلامتی و پزشکی

شعر، متن و جملات زیبا درباره شیر و صفات زیبای آن

شیر یکی از حیوانات با خصایص مثبت است که راه خود را از دیرباز به ادبیات کهن و معاصر باز نموده است. از این رو در خصوص شیر اشعار و متون و جملات قصار زیادی وجود دارد که خواندن آن خالی از لطف نیست. در ادامه گلچین از شعر و جملات زیبا درباره شیر را گردآوری نموده...

20 اردیبهشت 1400

بازنشستگی پیش از موعد یک هزار و 700 کارگر لرستانی

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان گفت: درخواست بازنشستگی یک هزار و 783 نفر که در مشاغل سخت و زیان آور فعالیت داشته اند، تأیید شد.

20 اردیبهشت 1400

شرط چین برای صدور ویزا: تزریق واکسن چینی، اعتراف چین به نقص واکسن داخلی

گزارش های رسانه ای و پست های فضای مجازی در باره نظرات مقام مرکز کنترل بیماری های چین سریعا سانسور شدند.

11 اردیبهشت 1400

خبرنگاران شهروندان یاسوجی نسبت به رعایت پروتکل ها بی توجه هستند

یاسوج- خبرنگاران- رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویراحمد گفت: به رغم قرمز شدن شرایط شهر یاسوج و تعطیلی اصناف همچنان برخی از مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی بی توجه هستند.

6 اردیبهشت 1400

ممنوعیت حضور در پارک و اماکن تفریحی شهر های نارنجی و قرمز

رئیس جمهور با اشاره به شرایط برخی از استان های کشوراز نظر افزایش ابتلا و بستری بیماران با توجه به بازار شب عید، دید و بازدید ها و سفر های نوروزی، بر انجام اقدامات لازم و فوری برای مهار بیماری و جلوگیری از روبرو شدن با موج جدید در کشور تاکید کرد.

4 اردیبهشت 1400

5 علامت هشدار دهنده کاهش اکسیژن خون

مقادیر ناکافی گلبول های قرمز خون که وظیفه حمل اکسیژن به بافت های بدن را بر عهده دارند، می تواند منجر به تغییر رنگ پوست شود.

27 فروردین 1400

وجود کرونای برزیلی و آفریقایی در تهران صحت دارد؟

خبرنگاران : معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره وجود ویروس های کرونای برزیلی و آفریقای جنوبی در تهران توضیحاتی داد.

26 فروردین 1400

خبرنگاران محدودیت های قرمز کرونایی در چند شهر قزوین اجرا می گردد

قزوین-خبرنگاران-جانشین ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا در استان قزوین گفت: محدودیت های شرایط رنگ بندی قرمز کرونایی در شهرهای سگزآباد بوئین زهرا و ضیاء آباد و حیدریه تاکستان ظرف دو هفته جاری اعمال می گردد.

25 فروردین 1400

کرونا در پاکستان همچنان در حال رکورد زنی

خبرگزاری خبرنگاران- شمار مبتلایان روزانه کرونا در پاکستان رکورد 9 ماهه را شکست.

23 فروردین 1400

قرنطینه سراسری در فرانسه

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه چهارشنبه شب ضمن اعلام قرنطینه سراسری در این کشور ارتکاب اشتباهاتی در جریان مدیریت بحران همه گیری ویروس کرونا را پذیرفت.

23 فروردین 1400

اضافه شدن ورزشکار به کاروان پارالمپیک فقط در 2 رشته امکان پذیراست

هادی رضایی در مصاحبه با خبرنگاران با یادآوری اینکه پیش از این ترکیب کاروان ایران برای اعزام به پارالمپیک توکیو با حضور 50 ورزشکار و 20 مربی در 10 رشته نهایی شده است، گفت: همان طور که اعلام شده همچنان احتمال تغییر این ترکیب وجود دارد اگر سهمیه جدیدی به دست...

22 فروردین 1400

(تصاویر) روز های سخت کرونایی در انتظار اصفهان

علی رغم توصیه ها و هشدار های وزارت بهداشت، مبنی بر سفر نکردن و در خانه ماندن به دلیل قطع زنجیره شیوع کرونا و پیشگیری از افزایش تعداد مبتلایان به این ویروس غیر قابل کنترل، اما بعضی بنا به استدلال ها و علل مختلف، راهی سفر شدند.

22 فروردین 1400

خبرنگاران بلاکچین و آینده بازی های دیجیتال

تهران- خبرنگاران- بلاکچین یکی از آن فناوری های جدید به شمار می رود که تأثیر آن در زندگی روزمره غیرقابل انکار است. در این گزارش ضمن تشریح ماهیت و ساختار آن، کاربردهایش را در آینده صنعت بازی های دیجیتال بررسی می کنیم.

19 فروردین 1400

حمایت سازمان جهانی بهداشت از مالکیت عمومی واکسن کرونا خبرنگاران

سازمان جهانی بهداشت که بار ها بر دسترسی همگانی به واکسن های منتخب کرونا تاکید نموده بود، به حمایت جدی از مالکیت عمومی این فرآورده های درمانی و توزیع یکسان آن ها برخاست.

18 فروردین 1400

نحوه جلوگیری از بخار دریافت عینک هنگام استفاده از ماسک

گرمای بدن و جریان هوا باعث بخار دریافت شیشه عینک می شوند. زمانی که ماسک زده اید، هوای گرمی را که بازدم می کنید راهی برای خروج جز از قسمت بالایی ماسک و به سمت بالا پیدا نمی نماید. هوا از قسمت بالای ماسک خارج می گردد، باعث ایجاد بخار روی شیشه عینک شده و دیدن...

18 فروردین 1400

بیش از 9 هزار مورد جدید ابتلا

خبرگزاری خبرنگاران-وزارت بهداشت اسپانیا بیان کرد روز چهارشنبه بیش از 9 هزار مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در این کشور به ثبت رسید.

12 فروردین 1400

توقف تزریق واکسن آسترازنکا در اتریش

تزریق واکسن انگلیسی آسترازنکا در کشور اتریش به علت مرگ یک نفر بعد از استفاده از آن فعلا متوقف شده و تحقیقات در این باره ادامه دارد.

12 فروردین 1400

شمار تلفات ویروس کرونا در روسیه از 80 هزار نفر گذشت خبرنگاران

با ادامه فرایند تثبیت شرایط شیوع کرونا در روسیه، تعداد مبتلایان به کووید-19 به بیش از 4 میلیون و 86 هزار نفر رسیده که بیش از 398 هزار نفر آنها همچنان تحت درمان قرار داشته و 3 میلیون و 607 هزار بیمار بطور کامل بهبود یافته اند.

10 فروردین 1400

نواقص همسان سازی حقوق بازنشستگان رفع می شود

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی با اشاره به افتتاح مراکز مثبت زندگی بهزیستی گفت: امروز 2492 مرکز ارائه خدمات به وسیله 11 هزار مددکار، جامعه شناس و روانشناس آن هم از متخصصان بومی که به زبان و آداب و رسوم مردم منطقه آشنا هستند به مردم خدمت ارائه می دهند.

7 فروردین 1400

افتتاح ششمین کنفرانس بین المللی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها در اصفهان

خبرنگاران/اصفهان مدیر مرکز نوآوری صنایع سرگرمی دانشگاه اصفهان گفت: در کنفرانس بین المللی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها 85 مقاله پذیرفته که در خاتمه این کنفرانس دو روزه 5 مقاله برتر معرفی می شود.

7 فروردین 1400
تعداد: (351)