ظرفیت فعالان اجتماعی و فرهنگی به درستی استفاده نشده است

به گزارش خبرنگاران، محمدعلی طالبی صبح دوشنبه در جمع مدیران فرهنگی استان یزد که به میزبانی شهرداری یزد برگزار گشت، گفت: وجه مشترک افرادی که در چنین جلساتی گردهم می آیند، دغدغه های اجتماعی و فرهنگی این افراد است.

ظرفیت فعالان اجتماعی و فرهنگی به درستی استفاده نشده است

وی اضافه نمود: به اعتقاد من این گردهمایی ها ظرفیت بسیار بالایی است که راهکارها بررسی می شود، اما معتقدم استفاده خوب و مفیدی از این ظرفیت ها صورت نگرفته است.

طالبی بیان کرد: شاید بخشی از دلایل آن این است که گاهی موضوعاتی در دستور کار این جلسات قرار گرفته که خروجی لازم را نداشته است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار یزد اعلام نمود: به نظر می رسد ورود به بعضی موضوعات به دلیل اینکه قدرت مانور ما کم است، بازدهی لازم را نداشته است.

طالبی یادآور شد: در مواردی نیز موضوعیت مسائل تغییر کرده به عنوان مثال آب یک مسئله اجتماعی بوده اما اکنون به یک مسئله امنیتی تبدیل شده و در چنین فضایی پرداختن به موضوع آب و استفاده از ظرفیت های موجود این جلسات، شاید اثربخشی لازم را نداشته باشد.

طالبی ادامه داد: مباحث فرهنگی و اجتماعی به دلیل دایره گسترده ای که دارد و همچنین چارچوب های کمتر محدود کننده ای که دارد، در این جلسات بهتر قابل طرح است و سیستم دولتی نیز آماده همکاری در این زمینه است.

وی گفت: اتفاق خوبی که در استان افتاده این است که دستگاه های فرهنگی و اجتماعی استان در یک راستا در حال فعالیت هستند و بر خلاف بسیاری از مقاطع زمانی که خنثی کننده فعالیت های یکدیگر بودند، امروز بسیاری از آنها آماده همکاری در یک راستا هستند.

طالبی گفت: هیئت اندیشه ورز ما اکنون حاضران در جلسات صبح جمعه هستند و طرحی نیز تهیه شده که کار بسیاری روی آن اجرا شده است.

طالبی اعلام نمود: اکنون بنا داریم این طرح را در جلسه مشترک کارگروه اجتماعی و کارگروه بانوان و خانواده شورای برنامه ریزی و توسعه استان مصوب و سپس اجرا کنیم چراکه معتقدیم این طرح قابل اجراست.

وی از تلاشهای انجام شده برای برگزاری این جلسات و طرحهای در دست تهیه و اجرا قدردانی و اظهار امیدواری کرد طرحهای مطرح شده در این جلسات کارایی بیشتری داشته باشد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: بروزرسانی: 12 بهمن 1397 شناسه مطلب: 142

به "ظرفیت فعالان اجتماعی و فرهنگی به درستی استفاده نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ظرفیت فعالان اجتماعی و فرهنگی به درستی استفاده نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید