اخبار سیاسی

درخواست مقتدی صدر برای تشکیل گروه های مقاومت بین المللی علیه آمریکا

رهبر جریان صدر با کم دانستن تصویب قانون اخراج نظامیان آمریکایی از عراق در مجلس این کشور، خواهان تشکیل گروه های مقاومت بین المللی علیه تجاوزهای آمریکا شد.

7 اسفند 1398

اجرایی شدن تبصره 19 بودجه سال 1399؛ واگذاری طرح های نیمه تمام

هفدهم آذرماه بود که لایحه بودجه سال 1399 به عنوان سند دخل و خرج از سوی رئیس جمهوری تقدیم مجلس شد؛ رقم کل این لایحه با رشد 14 درصدی نسبت به بودجه سال 98، به 1988 هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین بودجه عمومی دولت در سال آینده بالغ بر 563 هزار میلیارد تومان است...

4 اسفند 1398

چه کسی رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران می گردد

حوزه میراث فرهنگی و گردشگری در سالهای اخیر توجهات را به خود جلب نموده است، رئیس جمهور نیز یک ماه قبل در مراسمی به طور ویژه به گردشگری کویر که خود فرزند کویر است پرداخت و حال همه منتظر هستند روحانی رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی و گردشگری را انتخاب کند....

3 اسفند 1398

اعلام 3 روز عزای عمومی در عراق

نخست وزیر مستعفی عراق امروز -سه شنبه- برای شهدای بمباران آمریکا در شهر القائم سه روز عزای عمومی گفت.

2 اسفند 1398

توافق ترکیه و چین برای گسترش همکاری های ضدتروریسم

وزرای خارجه ترکیه و چین امروز چهارشنبه به توافق رسیدند تا همکاری های مشترک مربوط به مقابله با تروریسم را گسترش دهند.

1 اسفند 1398

بدهی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران پروژه مسکن مهر

به باور محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی، بدهی وزارت راه و شهرسازی به پیمانکاران پروژه مسکن مهر در حداقل بدهی سایر وزارتخانه ها در این پروژه است.

30 بهمن 1398

65 درصد شرکت های آمریکایی برای سرمایه گذاری در پاکستان آمادگی دارند

خبرنگاران: شورای بازرگانی آمریکا در حالی با انتشار گزارشی از اعلام آمادگی سرمایه گذاری بیش از 65 درصد شرکت های این کشور در پاکستان خبر می دهد که پیش از این چین با امضای پروژه های 46 میلیارد دلاری نگاه اسلام آباد را به سوی خود معطوف نموده است.

28 بهمن 1398

ابطحی: مستمری قهرمانان را به موقع و بدون تبعیض می دهیم، هتل ورزش را قانونی از مالک اصلی گرفته ایم

مدیرعامل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان گفت: می دانم مستمری ها کم است و از ابتدای حضورم این دغدغه را داشتم، بر همین اساس هفتاد درصد این مستمری را افزایش دادیم.

28 بهمن 1398

تشکل های دانشگاه سهند محدودیتی برای دعوت از جناح های سیاسی به دانشگاه ندارند

معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی سهند گفت: تشکل های دانشجویی برای دعوت از جناح های سیاسی در برنامه های خود محدودیتی ندارند، اما مشکل اصلی کمبود بودجه است تلاش ما در اینکه بیشتر مهمان های از داخل استان باشند.

26 بهمن 1398

دنباله روی انگلیس از آمریکا علیه ایران در حادثه نفتکش ها در دریای عمان

وزیر امور خارجه انگلیس ادعای همتای آمریکایی خود علیه ایران در حادثه نفتکش ها در دریای عمان را تکرار کرد.

23 بهمن 1398

برگزاری نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین در دانشگاه پکن

نمایشگاه مشترک نگارگری ایران و چین با حضور و سخنرانی سفیر و رایزن فرهنگی کشورمان در سالن نمایشگاه های کتابخانه مرکزی دانشگاه پکن،افتتاح شد.

22 بهمن 1398

کارت زرد مجلس به وزیر علوم به دلیل تبعیض در جذب زنان به عنوان هیئت علمی

پروانه سلحشوری پس از توضیحات وزیر علوم به سوالش درباره تبعیض در جذب فارغ التحصیلان زن به عنوان هیات علمی سوال را به رای گذاشت و مجلس به غلامی کارت زرد داد.

21 بهمن 1398

یادداشت، دو راهی عبدالله در افغانستان

پس از اعلام نتایج ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، دو سناریو برای رفتار احتمالی عبدالله تا رسیدن به مرحله نهایی متصور است، یکی این که هیچ معامله ای با طرف های مقابل نشده است و سناریوی محتمل تر آنکه در ظاهر اعتراض کند و سپس در قدرت شریک گردد....

21 بهمن 1398

2 طلای تکواندو در بازیهای داخل سالن آسیا، اسحاقی و جلالی قهرمان شدند

دو نماینده تکواندوی ایران با غلبه بر حریفان به دو مدال طلا در بازیهای داخل سالن آسیا دست یافتند.

19 بهمن 1398

آنکارا: اتحادیه اروپا باید سیاست های پوپولیستی را کنار بگذارد

به گزارش خبرنگاران، مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه ترکیه که به منظور شرکت در پنجاهمین اجلاس مجمع جهانی اقتصاد (WEF) در داووس به سر می برد، در نشستی با عنوان اروپای مترقی شرکت کرد.

19 بهمن 1398

هواپیماهای نظامی روس ها را از چین خارج می نمایند

رئیس جمهوری روسیه وزارت دفاع را موظف کرد شهروندان روس را با استفاده از هواپیماهای نیروی هوایی از چین خارج سازد و وزرای خارجه روسیه و چین نیز درباره همکاری برای مبارزه با گسترش ویروس کرونا گفت وگو کردند.

18 بهمن 1398

اسپانیا 3 دیپلمات بولیوی را اخراج می نماید

به گزارش خبرنگاران، دولت اسپانیا سه دیپلمات بولیوی در مادرید را عنصر نامطلوب اعلام نموده و به آنها 72 ساعت مهلت داد این کشور را ترک نمایند.

17 بهمن 1398

بهرام قاسمی: طرح مذاکرات مجدد، توجیهی برای بدعهدی های اروپا است

سفیر ایران در پاریس طرح مذاکرات مجدد درباره برنامه هسته ای را اقدامی بهانه جویانه برای توجیه ناتوانی و بدعهدی طرف های اروپایی خواند.

17 بهمن 1398

کتاب کودک اولویتی برای سیاستگذاران فرهنگی نیست

کاشفی خوانساری می گوید که در دوره مشروطه روشنفکران توجه جدی به ادبیات کودک داشته و آن را راه نجات مملکت می دانستند اما امروزه سیاستگذاران فرهنگی هیچ اولویتی برای کتاب کودک قایل نیستند.

16 بهمن 1398

وقتی روح مجروح می شود!

خبرنگاران/بوشهر آدم از همان روزهای اول آفرینش خود، مزه تلخ خشونت و افراطی گری را چشیده و همواره از آن رنج برده است، خشونت می تواند یک کلام باشد یا حتی یک نگاه وقتی به تیغ کینه و طعنه آغشته شده باشد...

15 بهمن 1398
تعداد: (227)