اخبار سیاسی

شهر ممنوعه کجاست؟

چین کشوری وسیع با تاریخی طولانی است. پایتخت این کشور، پکن، گردشگران بسیاری را به خود جذب می نماید چرا که جاذبه های فراوان و تاریخی زیبایی دارد. یکی از این جاذبه ها، شهر ممنوعه است. این شهر یکی از جاذبه های گردشگری جهانی به شمار می رود. برای آشنایی بیشتر...

24 آذر 1398

چین: برای حفظ برجام کوشش می کنیم، به تقویت روابطمان با ایران ادامه می دهیم

سخنگوی وزارت امور خارجه چین تاکید نمود که مسئله هسته ای ایران بخش مهمی از همکاری استراتژیک ایران و چین را تشکیل می دهد.

23 آذر 1398

علاقه ایتالیایی ها به سرمایه گذاری در ایران

سرمایه گذاران ایتالیایی در همایش معرفی فرصت های مالی و سرمایه گذاری در ایران، علاقه خود را به کار و سرمایه گذاری در کشورمان اعلام کردند.

18 آذر 1398

43 درصد ترافیک اینترنت در داخل کشور جابجا می شود

امیر ناظمی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص میزان وضعیت ترافیک داخلی و خارجی اینترنت در کشور به عنوان یکی از شاخص های شبکه ملی اطلاعات، گفت: ما ادعا می کنیم که 43 درصد ترافیک اینترنت در داخل کشور مبادله می شود و این رقم در ساعات پیک ترافیک به 47 درصد نیز می...

17 آذر 1398

مراسم تاج گذاری امپراتور جدید ژاپن در کاخ امپراتوری

مراسم تاج گذاری امپراتور جدید ژاپن در کاخ امپراتوری این کشور در توکیو برگزار گردید.

15 آذر 1398

برای ویزای فرانسه باید چه کار کنیم؟

فرانسه، به ویژه پاریس، از پرطرفدارترین مقاصد گردشگری دنیاست که هرسال بسیاری از ایرانیان به آن سفر می کنند. اولین مرحله برای سفر به این کشور پرجاذبه، دریافت ویزای فرانسه است. سفارت فرانسه در خیابان نوفل لوشاتوی تهران قرار گرفته است و تا پیش از سال 96 برای...

15 آذر 1398

تمدید تحریم های ونزوئلا توسط شورای اروپا

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، شورای اروپا امروز دوشنبه در بیانیه ای اظهار داشت: به دنبال ادامه بحران های سیاسی، مالی، اجتماعی در ونزوئلا، تحریم ها علیه ونزوئلا تا 14 نوامبر سال 2020 تمدید می گردد.

14 آذر 1398

آنالیز رهاورد سفر هیات تجاری اتاق ایران به ویتنام

نتایج سفر دو هفته قبل هیات تجاری اتاق ایران به سرپرستی رئیس غلامحسین شافعی به ویتنام، در نشستی با حضور معاون بین الملل اتاق ایران و کاردار سفارت ویتنام در تهران مورد آنالیز نهاده شد.

10 آذر 1398

چین برای یافتن سانچی از ربات استفاده می نماید

وزارت حمل و نقل چین اظهار داشت برای یافتن نفتکش سانچی، از ربات های کشف و شناسایی زیر دریایی استفاده می نماید.

9 آذر 1398

پیش از آنکه بخوانم چاپ هشتمی شد، تابستان آن سال در چاپ دوم

به گزارش خبرنگاران، نشر آموت ترجمه شقایق قندهاری از رمان پیش از آنکه بخوابم نوشته اس. جی. واتسون و تابستان آن سال اثر دیوید بالداچی را برای هشتمین و دومین نوبت تجدید چاپ کرد.

9 آذر 1398

لاوروف: ائتلاف آمریکایی کرد های سوریه را وادار به جدایی طلبی کرد

لاوروف گفت، اقدامات ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا در سوریه کرد ها را وادار به جدایی طلبی کرد.

7 آذر 1398

فیلیپ هاموند وزیر خارجه انگلیس شد

خبرنگاران: فیلیپ هاموند که پیش از این سمت وزارت دفاع انگلیس را بر عهده داشت در پی تغییرات گسترده در کابینه دیوید کامرون وزیر خارجه انگلیس شد.

7 آذر 1398

ترامپ درباره ایران از نخست وزیر پاکستان چه درخواستی کرد؟، عمران خان پاسخ داد

فارس نوشت: عمران خان، نخست وزیر پاکستان در گفت وگویی با شبکه خبری سی ان ان گفته که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از او خواسته گفت وگو میان آمریکا و ایران را تسهیل کند.

7 آذر 1398

پمپئو: اردوغان مسئول بی ثباتی در منطقه است

به گزارش خبرنگاران به نقل از ا سپوتنیک، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز چهارشنبه در سخنانی اعلام کرد: انتظار دارم فردا پنجشنبه با رئیس جمهوری ترکیه به صورت چهره به چهره دیدار و درباره عملیات این کشور در سوریه مصاحبه کنم.

7 آذر 1398

آسیب شناسی خشونت و پرخاشگری در استادیوم های ایران

روانشناس اسبق باشگاه لیل فرانسه که سابقه دو فصل حضور در این تیم فرانسوی را دارد با بیان این که از اصلی ترین علل رفتارهای تنش آمیز در استادیوم های ایران عدم رضایت از سوی تماشاچیان است، گفت: ایجاد امکانات زیرساختی، ارائه آموزش های لازم، انجام فعالیت های...

7 آذر 1398

آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته

اعلام پیمان ملی تاجیکستان به عنوان سازمان تروریستی، درخواست هند از ترکمنستان برای کاهش قیمت گاز و امضای 5 سند همکاری در نشست شورای کشورهای ترک زبان ، تنها بخشی از مهمترین اخبار آسیای مرکزی در 24 ساعت گذشته می باشد.

7 آذر 1398

تداوم کاوش های مجموعه ربع رشیدی تبریز با حضور باستان شناسان آلمانی

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی از تداوم کاوش های مجموعه ربع رشیدی تبریز با حضور باستان شناسان آلمانی اطلاع داد و گفت: متخصصان این موسسه با ارائه برنامه ای پنج ساله و مشخص پنج فصل کاوش، اقداماتشان را در مجموعه ربع رشیدی از سال...

7 آذر 1398

لندن: مجلس جدید از 26 آذر کار خود را شروع می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، دولت انگلیس امروز دوشنبه در بیانیه ای اظهار داشت: مجلس جدید کار خود را 17 دسامبر (26 آذر) شروع خواهد نمود.

7 آذر 1398

ایتالیا طی هفته های آینده روابط مالی با ایران را از سر می گیرد

خبرنگاران: وزیر خارجه ایتالیا گفت: ایتالیا مایل است روابط تجاری و مالی خود با ایران را در طی هفته های آینده از سر بگیرد.

7 آذر 1398

روابط تجاری ایتالیا و قزوین توسعه می یابد

خبرنگاران: سفیر ایتالیا گفت: با توجه به قرار دریافت شهر قزوین در جهت جاده ابریشم و همچنین ظرفیت های بسیار زیاد استان قزوین، توسعه همکاری ایتالیا و قزوین می تواند منافع مشترکی را برای ایران و ایتالیا به همراه داشته باشد.

7 آذر 1398
تعداد: (177)