فتاحی: طبق دستور فیفا استقلال و پرسپولیس باید بازی محبت آمیز خود را اعلام نمایند، چیزی به ما اعلام نشده است

به گزارش بارازعلی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ اعلام نمود که در صورت صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، ملاقات این تیم در هفته دهم مقابل استقلال به تأخیر می افتد.

فتاحی: طبق دستور فیفا استقلال و پرسپولیس باید بازی محبت آمیز خود را اعلام نمایند، چیزی به ما اعلام نشده است

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، سعید فتاحی در مورد تأخیر در برگزاری مراسم قرعه کشی لیگ برتر گفت: تا جایی که من در جریان قرار گرفتم، اسپانسر باید با صدا و سیما هماهنگی انجام می داد که این هماهنگی دیر صورت گرفت، دوربین های لازم دیر رسیدند و به همین دلیل پخش زنده هم صورت نگرفت. به همین دلیل هم تأخیر در برگزاری مراسم انجام شد.

وی اضافه کرد: سازمان لیگ اصراری به پخش مراسم قرعه کشی ندارد و فقط ما به احترام مردم و طرفداران می خواهیم که این مراسم به صورت زنده پخش گردد تا آنها ببینند که تیم های مورد علاقه شان با چه تیم هایی باید روبه رو شوند. متأسفانه این هماهنگی توسط اسپانسر و صدا و سیما انجام نشد.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ درباره مراسم بهترین های لیگ برتر شانزدهم که اعلام شده بود 31 تیرماه برگزار خواهد شد، گفت: شاید این مراسم هم با یکی دو روز جابه جایی انجام گردد تا دیگر این ناهماهنگی ها به وجود نیاید و مراسم به صورت زنده پخش گردد.

فتاحی در واکنش به این مسئله که آیا در صورت صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برنامه بازی های هفته دهم تغییر خواهد نمود و بازی ها با یک هفته تأخیر انجام می گردد، گفت: همه بازی ها به این شکل نیست. دربی تهران به هفته دهم افتاد و ما از قبل هفته دهم را در تاریخ 27 و 28 مهرماه پیش بینی نموده بودیم. اگر این اتفاق رخ بدهد که پرسپولیس به نیمه نهایی برسد، باتوجه به اینکه باید 24 یا 25 مهرماه در ملاقات آسیایی به میدان برود، هفته دهم با یک هفته تأخیر برگزار خواهد شد و 4، 5 آبان ماه این بازی ها را برگزار می کنیم. زمانبندی مسابقات را هم پس از قرعه کشی در حال برنامه ریزی هستیم و به زودی 30 هفته مسابقات را زمانبندی خواهیم کرد و این برای چهارمین سال خواهد بود که برنامه را به این شکل اعلام می کنیم.

وی در مورد زمان برگزاری ملاقات افتتاحیه لیگ هفدهم گفت: 5 مردادماه بازی پرسپولیس و فولاد خوزستان ملاقات افتتاحیه لیگ خواهد بود. همه جای جهان تیم قهرمان بازی افتتاحیه فصل جدید را برگزار می نماید. ما دوست داریم بازی در استادیوم امام رضا (ع) مشهد برگزار گردد، اما هفته اول تیم پدیده هم میزبان نیست و پیکان میزبان پدیده است. سیاه جامگان هم میزبان ذوب آهن است که هنوز استادیوم محل برگزاری مسابقات آنها معین نیست. استادیوم ثامن مشکلاتی دارد که اجازه بازی را به آنها نمی دهیم و باید با استادیوم امام رضا (ع) قرارداد امضا نمایند و آن را به سازمان لیگ ارائه نمایند.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد زمان جابجایی پیش از فصل و همچنین اولین تعطیلی مسابقات لیگ گفت: 15 شهریورماه روز پایانی جابجایی خواهد بود. تعطیلی مسابقات هم فقط به مدت یک هفته خواهد بود و هفته پنجم به شکل خاصی برگزار می گردد. چون بازیکنانی که بازیکن ملی پوش دارند 31 شهریور بازی دارند و تیم هایی که بازیکن ملی پوش نداشته باشند، 2 و 3 شهریور بازی خواهند کرد. 16 و 17 شهریور هم بازی های جام حذفی برگزار می گردد. چون فیفادی داریم، مثل تمام جهان فقط یک هفته مسابقات را تعطیل می کنیم. نیم فصل هم 15 و 16 آذرماه خواهد بود.

فتاحی که با برنامه و اما ورزش رادیو جوان گفت وگو می کرد درباره اینکه تیم های نفت تهران و سایپا استادیوم میزبان شان معین شده است یا نه، گفت: باشگاه سایپا استادیوم پاس قوامین و باشگاه نفت هم در استادیوم تختی میزبانی خواهد نمود. برای بازی با پرسپولیس و استقلال هم نفت مسئله ای برای میزبانی در تختی ندارد، اما سایپا با توجه به مصوبه شورای تأمین مبنی بر اینکه بازی های پرسپولیس و استقلال باید در استادیوم آزادی یا تختی برگزار گردد، باشگاه سایپا برای میزبانی در پاس قوامین باید مجوزهای لازم را بگیرد.

وی در واکنش به این مسئله که گویا پیگیری حضور بازیکنان دعوت شده به تیم امید به سازمان لیگ سپرده شده است و اینکه اگر آنها در اردوی حاضر نشوند محروم خواهند شد، گفت: من مسئولیت هماهنگی با باشگاه ها را دارم و اعلام کنیم مشکلاتی که بعداً اعلام خواهد شد، چیست. با این حال طبق قانون اگر باشگاهی بازیکن خود را در اختیار تیم امید قرار ندهد، کمیته انضباطی در این خصوص تصمیم می گیرد و سازمان لیگ هم هرچه باشد، محرومیت یا جریمه را اعمال می نماید.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در مورد اینکه ماجرای برگزاری بازی محبت آمیز استقلال و پرسپولیس در اروپا چه شد، گفت: هنوز هم نمی دانیم این بازی برگزار می گردد یا نه، چون سازمان لیگ در این خصوص هیچ نقشی نداشته است. ما به باشگاه ها نامه زدیم و گفته ایم طبق دستور فیفا تیم هایی که در شرایط آماده سازی هستند برای به وجود نیامدن مشکل باید بازی های محبت آمیز خود را اعلام نمایند. حالا اگر تیمی خارج از کشور هم بازی محبت آمیز انجام می دهد، باید آن را اعلام کند. دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نامه ای را به فدراسیون ارسال نموده اند و فدراسیون فوتبال هم به فدراسیون فوتبال آلمان نامه زده و من تا جایی که می دانم هماهنگی این کار انجام می گردد، اما به ما چیزی اعلام نشده است.

فتاحی تأکید کرد: آدینه 30 تیرماه در استادیوم آزادی بازی سوپرجام برگزار می گردد و اینکه گفته شده بازی افتتاحیه لیگ در استادیوم امام رضا (ع) مشهد برگزار می گردد، درست نیست. برای بازی سوپرجام برنامه هایی داشتیم، اما با توجه به اینکه هر دو تیم تهرانی هستند، بازی در تهران برگزار می گردد و مسلماً برای معین شدن استادیوم هم باید بین استادیوم آزادی و تختی قرعه کشی می کردیم. پیشنهادی هم به دو تیم دادیم که اگر مایل باشند بازی را برای برگزاری در استادیوم امام رضا (ع) انجام دهیم که هم افتتاحیه این استادیوم باشد و هم بازی سوپرجام برگزار گردد، اما دو تیم موافقت نکردند. مسئولان باشگاه نفت با برگزاری بازی در استادیوم آزادی موافقت کردند و بازی در این استادیوم برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
انتشار: 9 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 972

به "فتاحی: طبق دستور فیفا استقلال و پرسپولیس باید بازی محبت آمیز خود را اعلام نمایند، چیزی به ما اعلام نشده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فتاحی: طبق دستور فیفا استقلال و پرسپولیس باید بازی محبت آمیز خود را اعلام نمایند، چیزی به ما اعلام نشده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید