فراهم شدن امکان اطلاع از ممنوع الخروجی

به گزارش بارازعلی، رییس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی از فراهم شدن امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد در آینده نزدیک اطلاع داد.

فراهم شدن امکان اطلاع از ممنوع الخروجی

سرهنگ سید محمدرضا طبایی در گفت وگو با بارازعلی با اشاره به فراهم شدن امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد اظهارکرد: یکی از مشکلاتی که بعضی از افراد با آن روبه رو بودند، بی اطلاعیشان از ممنوع الخروجی بود، ممکن بود بعضی از افراد به دلایلی نظیر بدهی مالیاتی، دستور قضایی و ... امکان خروج از کشور را نداشته باشند اما چون از آن بی خبر بودند اقدام به تهیه بلیت هواپیما و رزرو هتل و ... نموده اما در حین خروج با مشکل روبرو می شدند.

وی در ادامه داد: به همین دلیل و با هدف ارتقا خدمات الکترونیک پلیس، نرم افزاری طراحی شد که با استفاده از آن امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد، استعلام اعتبار گذرنامه و پرداخت عوارض خروج از کشور فراهم گردد که در حال حاضر این نرم افزار در مراحل چک پایانی است و به زودی رونمایی خواهد شد.

طبایی با بیان اینکه این نرم افزار با مشارکت بخش خصوصی طراحی و اجرا شده است، درباره هزینه خدمات آن نیز گفت: در این زمینه تصمیم گیری نهایی به زودی اعلام خواهد شد، اما قطعا بخشی از خدمات به شکل رایگان به کاربران ارائه خواهد شد.

رئیس پلیس مهاجرت و گذرنامه نیروی انتظامی درباره اینکه آیا این نرم افزار دلیل ممنوع الخروجی افراد را نیز به آنان اعلام خواهد نمود، به بارازعلی گفت: سازو کار این نرم افزار به گونه ای است که دلیل را مشخصا اعلام نخواهد نمود اما به کاربر اطلاع می دهد که برای حل مشکل باید به کجا مراجعه کند.

به گفته وی، این برای نخستین بار است که امکان استعلام ممنوع الخروجی افراد ممکن خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 12 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1149

به "فراهم شدن امکان اطلاع از ممنوع الخروجی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراهم شدن امکان اطلاع از ممنوع الخروجی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید