مقاله: نحوه تشخیص سنگ فیروزه اصل

به گزارش بارازعلی، سنگ فیروزه قلابی معمولا از پلاستیکهای فشرده ساخته میشود که به آن رنگ آبی زده اند. برای تشخیص فیروزه اصل، میتوانید یک سوزن را روی فیروزه بکشید. اگر خطی عمیق روی فیروزه افتاد؛ شما با یک فیروزه قلابی طرف هستید. در حالیکه سنگ فیروزه اصل نه تنها دچار خط نمیشود، با استفاده از آن میتوان روی شیشه خراش ایجاد کرد.

مقاله: نحوه تشخیص سنگ فیروزه اصل

سختی و قدرت سنگ فیروزه اصل 6 است و میتوان شیشه را با آن برید. البته فیروزه زمانی که از معدن استخراج می شود نرم است و هنگامی که با مواد دیگری ترکیب می شود بر استحکام آن افزوده میشود. از همین رو بعضی از انواع فیروزه دارای رگه هستند.

معادن فیروزه که در عمق بیشتر قرار دارند، به دلیل اسیدی که ذرات آب زیرزمینی تولید می کنند، نرم می شوند و بنابراین سنگهای فیروزه در عمق کیفیت لازم و ارزش جواهر کمتری دارند. رنگ سنگهای فیروزه براساس میزان آهن و مس موجود در ترکیب آنها، از آبی آسمانی تا سبز متغیر میباشد. مهمترین معادن سنگ فیروزه در ایران و در شهر نیشابور واقع شده است. البته در بعضی شهرهای دیگر مانند شیراز و کرمان نیز سنگ فیروزه یافت میشود ولی کیفیت فیروزه نیشابور از سایر سنگهای فیروزه بهتر است.

سنگ فیرزوه از گروه سنگهای آذرین میباشد و در نواحی آتشفشانی یافت می شود. بهترین نوع فیروزه، در نزدیکی سطح زمین واقع شده است. این سنگ باید کاملاً خشک شود تا استحکام داشته باشد.

منبع مقاله: نحوه تشخیص سنگ فیروزه اصل

انتشار: 20 آبان 1400 بروزرسانی: 20 آبان 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2079

به "مقاله: نحوه تشخیص سنگ فیروزه اصل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: نحوه تشخیص سنگ فیروزه اصل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید