نوروز 1401 تهران چهره ورزشی به خود می گیرد

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران، حسین اوجاقی ضمن گرامیداشت اعیاد شعبانیه از برگزاری برنامه های رقابتی، جشنواره ها و کاروان های ورزشی و نیز حضور فعال در فضای شهری سخن گفت و گفت: برنامه های پیش بینی شده قبل از نوروز شروع و تا اواخر فروردین ماه سال آینده به طول می انجامد.

نوروز 1401 تهران چهره ورزشی به خود می گیرد

وی به بعضی از برنامه های شاخص سازمان متبوع خود برای ایجاد مشارکت حداکثری شهروندان در عرصه ورزش شهروندی اشاره نمود و گفت: گام نخست در فرهنگ سازی و ایجاد ارتباط دو سویه با شهروندان، تهیه برنامه هایی شاد و مفرح با رویکرد خانواده محور است. بر این اساس، حرکت کاروان ورزشی در منطقه ها منتخب شهر تهران با برگزاری بیش از 50 نوع فعالیت متنوع ورزشی شامل: بازی های بومی - محلی، بازی های کودک و نوجوان و ... در 2 فاز زمانی پیش بینی شده است که مرحله اول آن، از 25 تا 28 اسفند ماه و فاز دوم از 2 تا 7 فروردین ماه سال آینده اجرا می گردد.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران، در عین حال به برگزاری جشنواره های ساخت و پرواز بادبادک ها (10 و 11 فروردین در محل برج میلاد)، روز طبیعت (13 فروردین در بوستان های منطقه ها 22 گانه)، دومینو (یکم تا 13 فروردین در فضای مجازی)، همایش کوهنوردی (11 فروردین در منطقه 22) و مسابقات بازی های رایانه ای (یکم تا آخر فروردین ماه در فضای مجازی) در قالب برنامه های تفریحی ورزشی پیش بینی شده، اشاره نمود.

به گفته اوجاقی، معاونت ورزش آقایان این سازمان نیز برگزاری برنامه های رقابتی همانند گل کوچک (22 تا 24 اسفند)، بسکتبال خیابانی (25 تا 27 اسفند)، مسابقات درون ایستگاه های ورزش شهروندی (یکم تا 5 فروردین)، دارت و شوت پنالتی (5 فروردین)، آمادگی جسمانی (6 فروردین)، والیبال خیابانی (7 تا 8 فروردین)، شطرنج پارکی (9 فروردین) و تنیس روی میز (10 فروردین) را در سطح منطقه ها 22 گانه در دستور کار دارد.

بعلاوه برگزاری رقابت دوی کوهستان به میزبانی منطقه 22 در تاریخ 28 اسفند و تور دوچرخه سواری دور تهران نیز در 2 مرحله (مرحله اول؛ 20 اسفند ماه از منطقه 22 تا منطقه 13 و مرحله دوم؛ 11 فروردین از منطقه 13 تا منطقه 20) برنامه ریزی شده است.

سرپرست سازمان ورزش شهرداری تهران به برنامه های ویژه بانوان مرکز نشین در قالب طرح استقبال از بهار، پیش و پس از نوروز 1401 نیز اشاره نمود و گفت: ما معتقدیم، بانوان به عنوان محورهای خانواده نقش بسیار مؤثری در نهادینه کردن فرهنگ ورزش در جامعه دارند. بر این اساس، برنامه هایی همانند چالش پیاده روی شهروندان تحت عنوان نوروزگام، مسابقات بومی - محلی با رویکرد خانواده محوری، جشنواره رقابتی خانوادگی در رشته های دارت، بهکاپ، آمادگی جسمانی و طناب زنی، پیک ورزش در فضای مجازی (تهیه مطالب علمی ورزش در خانه، بازی های فکری، تغذیه ورزشی و ...) از یکم تا سیزدهم فروردین ماه سال آینده پیش بینی شده است.

اوجاقی اضافه نمود: بعلاوه پاکسازی شهری (پلو گینگ و پاکسازی بوستان ها) و پویشهر ورزشکار، یک درخت، طی 15 تا 20 اسفندماه جاری به وسیله شهروندان ورزشکار ایستگاه های صبحگاهی برنامه ریزی شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 خرداد 1401 بروزرسانی: 12 خرداد 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2276

به "نوروز 1401 تهران چهره ورزشی به خود می گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نوروز 1401 تهران چهره ورزشی به خود می گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید