شرایط ناپایدار کرونا در ایران

به گزارش بارازعلی، سخنگوی وزارت بهداشت تاکید نمود: شرایط کنونی بیماری در کشور به رغم بهبود نسبت به هفته های گذشته، همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و نباید تحت هیچ شرایطی شرایط را مطلوب فرض کنیم.

شرایط ناپایدار کرونا در ایران

به گزارش خبرنگاران از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری با اشاره به کاهش شهرهای با شرایط قرمز کرونا در کشور، گفت: خوشبختانه شاهد کاهش تعداد شهرستان های دارای شرایط قرمز در کشور هستیم. به طوری که در حال حاضر فقط 12 شهر قرمز هستند. در گیلان چهار شهر آستارا، بندر انزلی، رودسر و تالش قرمز هستند. در مازندران پنج شهر آمل، بهشهر، رامسر، گلوگاه و نکا نیز قرمز هستند. در عین حال شهر زرین دشت در فارس، بافت در کرمان و گمیشان در گلستان نیز در شرایط قرمز به سر می برند که هنوز فرایند نزولی نداشتند و مردم و مسئولان این شهرها باید بیشترین دقت را داشته باشند.

وی اضافه کرد: مابقی شهرستان های کشور یعنی 231 شهرستان در شرایط نارنجی و 205 شهرستان در شرایط زرد بیماری قرار دارند.

لاری ادامه داد: میانگین بروز هفتگی موارد مثبت بستری در هفته سوم آذر ماه در کشور حدود 13.5 نفر به ازای هر 100 هزار نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز به ترتیب در استان های ایلام، اردبیل، تهران و گلستان بوده است. میزان بروز در استان های یاد شده با اختلاف قابل توجهی بالاتر از میانگین کشوری است. همچنین میانگین بروز هفتگی موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور در هفته سوم آذر ماه حدود 30.5 نفر به ازای هر یک میلیون نفر جمعیت گزارش شده است که بیشترین میزان بروز در این شاخص، به ترتیب در استان های اربیل، یزد، زنجان و آذربایجان غربی و ایلام بوده است.

وی تاکید نمود: علی رغم کاهش در تعداد شهرستان های دارای شرایط قرمز و همچنین کاهش در موارد بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری در کشورمان که مرهون همکاری مسئولانه مردم در عمل به توصیه های بهداشتی، توسعه همکاری های بین بخشی و همچنین کوشش های شبانه روزی پرسنل نظام سلامت بوده است، نمودار شرایط بستری بیماری کووید 19 در بعضی استان های شمالی رو به صعود است. بنابراین شرایط کنونی بیماری در کشور به رغم بهبود نسبت به هفته های گذشته، همچنان ناپایدار، حساس و شکننده بوده و نباید تحت هیچ شرایطی شرایط را مطلوب فرض کنیم.

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: مطمئنا در صورت هرگونه عادی انگاری شرایط، زمستانی به مراتب سخت تر از پاییز در پیش خواهیم داشت.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1630

به "شرایط ناپایدار کرونا در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط ناپایدار کرونا در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید