چطور خانه نشینی امکان پس انداز را فراهم می کند؟

به گزارش بارازعلی، همه گیر شدن ویروس کرونا، اگرچه رنج بسیاری با خود آورد و برنامه های زندگی همه ما را مختل کرد اما بهتر است همیشه در روبرو با هر مسئله ای، تمام ابعاد آن را بررسی کنیم و به نکات مثبت هم، نیم نگاهی داشته باشیم. با آمدن این ویروس، بیشتر ما مجبور به خانه نشینی و قرنطینه اجباری شدیم. برنامه های سفر، تفریح و گردش لغو، رستوران ها تعطیل و فروشگاه ها بسته شدند. دیگر امکان چندانی برای صرف هزینه و پول نیست اما در مقابل، یک امکان وجود دارد و آن پس انداز است. راه های امکان پس انداز در این ایام را بررسی کنیم.

چطور خانه نشینی امکان پس انداز را فراهم می کند؟

پس انداز چشم گیر نرفتن به سفر

سفر یکی از پرهزینه ترین برنامه های تفریحی است که در ایام لغو شد. هر ساله تعطیلات نوروز حجم زیادی از سفرهای سالانه را به خود اختصاص می دهد اما امسال با وجود کرونا، بسیاری از خانواده ها برای حفظ سلامت خود، اطرافیان و هموطنان شان از رفتن به سفر منصرف شدند و ماندن در خانه را بهترین راه برای جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری دیدند. این شرایط همچنان ادامه دارد و اگرچه از نظر قانونی دیگر منعی برای رفتن به مسافرت وجود ندارد اما هنوز هم بیشتر خانواده ها میلی به سفر ندارند. در شرایطی که امکان و تمایل سفر به عنوان یک برنامه تفریحی وجود ندارد، بخش زیادی از سپرده خانواده برای برنامه های تفریحی بدون مصرف مانده است که می تواند پس اندازی چشمگیر و قابل توجه باشد. پس همین حالا هزینه در نظر گرفته شده برای سفر خود را پس انداز کنید تا قلک تان حسابی سنگین شود.

پول خریدها در قلک سپرده ها

بعد از سفر، خرید نیز جز هزینه های بالای ماهانه هر خانواده است. البته منظور این گزارش، خریدهای ضروری و خورد و خوراک نیست. مدت هاست که تمام فروشگاه ها جز مارکت ها، داروخانه ها و میوه فروشی ها تعطیل هستند و امکان خرید وسایلی مانند پوشاک، لوازم خانگی، اسباب بازی و خریدهای این چنینی وجود ندارد. برای اینکه بتوانید حجم پس انداز خود را بالا ببرید کافی است هزینه هایی که برای خرید هر وسیله از جمله کیف یا کفش در نظر گرفته بودید را کنار بگذارید تا در آخر ماه، مبلغ قابل توجهی را پس انداز کرده باشید.

ذخیره کردن هزینه رستوران

اگر رفتن به رستوران را به عنوان یک تفریح آخر هفته برای خانواده ها در نظر بگیریم، هر خانواده چهار نفره برای هر بار صرف غذا در رستوران باید هزینه ای حدود 40 تا 200 هزار تومان را کنار بگذارد. بسته به نوع غذا و رستورانی که انتخاب می شود، این بازه قیمتی تعیین شده است. این مبلغ تنها برای یک بار رستوران گردی در ماه محاسبه شده است. در این روزها که امکان رستوران گردی برای ما فراهم نیست می توانیم این مبلغ را در قلک پس اندازمان بریزیم.

در این زمینه بخوانید:

مصرف بنزین در روزهای خانه نشینی آب رفت

نصف شدن مصرف بنزین

از دیگر هزینه های ناچیز اما متداوم در این ایام، هزینه بنزین مصرفی است. در روزهایی که خروج از خانه بسیار کمتر شده است و دیگر خبری از سفرهای چند روزه و گردش در اطراف شهر نیست، مصرف بنزین به کمترین میزان خود رسیده است. طبق آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، میانگین مصرف روزانه بنزین در 15 روز اول فروردین ماه سال 99، درست در زمان تعطیلات و ایامی که پیش از کرونا بیشترین میزان مصرف را داشته به 44 میلیون لیتر رسیده است. این در حالی است که سال گذشته در همین بازه زمانی میانگین مصرف روزانه بنزین حدود 94 میلیون لیتر بوده است.

شما می توانید با کنار گذاشتن تمام این هزینه ها، در خاتمه دوران همه گیری ویروس کرونا، پس انداز قابل توجهی داشته باشید.

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 3 بهمن 1399 بروزرسانی: 3 بهمن 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1616

به "چطور خانه نشینی امکان پس انداز را فراهم می کند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور خانه نشینی امکان پس انداز را فراهم می کند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید