چین برای یافتن سانچی از ربات استفاده می نماید

به گزارش بارازعلی، وزارت حمل و نقل چین اظهار داشت برای یافتن نفتکش سانچی، از ربات های کشف و شناسایی زیر دریایی استفاده می نماید.

چین برای یافتن سانچی از ربات استفاده می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش ایرنا از روزنامه گلوبال تایمز، سازمان امداد و نجات شانگهای به عنوان یکی از بخش های این وزارتخانه به دنبال برنامه ریزی برای ارسال ربات های زیر دریایی برای جستجو در کشتی هستند.

در ادامه این بیانیه با اشاره به ضرورت پاک سازی محل از لکه های نفتی آمده است: 2 کشتی به نام های های شان 169 و دانجلی 6 با هدف شروع عملیات پاک سازی به محل غرق شدن کشتی رسیده اند.

وزارت حمل و نقل چین همچنین با بیان اینکه اکنون محل غرق شدن کشتی سانچی مکان یابی شده است خاطرنشان کرد سانچی در عمق 115 متری زیر آب قرار گرفته است.

16 دی یک کشتی فله بر چینی حامل 64 هزار تن گندم در 200 مایلی شانگهای به نفتکش ایرانی سانچی که حامل بیش از 130 هزار تن میعانات گازی بود، برخورد کرد.

پس از این واقعه، نفتکش سانچی با 30 تبعه ایرانی و دو بنگلادشی دچار حریق و انفجارهای سنگین شد که کار امداد رسانی در منطقه را با مشکل روبرو و در بعضی مواقع ناممکن کرد.

با دستور و تاکید رییس جمهوری علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان مسئول ویژه رسیدگی به این واقعه معین شد و گروههای کارشناسی و امدادی از جمله تکاوران ارتش به منطقه اعزام شدند تا با هماهنگی مقامات و مسئولان چینی و همکاری بعضی کشورهای دیگر کارهای مربوط انجام گیرد.

اما اقدام های فوریتی و ضربتی برای خاموش کردن شعله ها و معین وضعیت خدمه نفتکش ایرانی به دلیل گستردگی دامنه انفجارها و همچنین دمای بسیار زیاد حاصل از آتش سوزی بی ثمر ماند، زیرا نزدیک شدن به کشتی سانچی و حضور در آن برای آنالیز وضعیت میدانی ناممکن شده بود.

در نهایت 24 دی نفتکش سانچی غرق شد و اسامی خدمه کشتی نیز به عنوان جان باختگان اعلام شد.

آنالیز های کارشناسی در این زمینه با هدف معین بروز علل واقعه در دست اقدام است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 آذر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 674

به "چین برای یافتن سانچی از ربات استفاده می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین برای یافتن سانچی از ربات استفاده می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید