کویت سیلوی گندم ویران شده بندر بیروت را بازسازی می نماید

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از النشره، کویت متعهد به بازسازی سیلوی گندمی شد که بر اثر انفجار بندر بیروت نابود شد.

کویت سیلوی گندم ویران شده بندر بیروت را بازسازی می نماید

جهت دریافت خدمات بازسازی ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. از طراحی پلن بازسازی تا اجرای جز به جز بازسازی منزل، ویلا و ساختمان اداری تخصص ماست.

عبدالعال القناعی، سفیر کویت در لبنان با اعلام این خبر، اضافه نمود: به نظر ما بهترین راه و مناسب ترین حوزه برای یاری های مادی، بازسازی سیلوهایی است که ذخیره استراتژیک گندم را برای کشور برادر لبنان تامین می نماید.

وی توضیح داد: این سیلوها اساسا در سال 1969 با وامی از جانب صندوق توسعه کویت ساخته شده بودند و ما صلاح دیدیم که بازسازی سیلوها را اعلام کنیم تا همچنان ذخیره استراتژیک گندم را برای مردم لبنان تامین نمایند.

سفیر کویت در لبنان در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه آیا کویت یاریی برای راه اندازی بندر بیروت ارائه می دهد، گفت: تا به الان هیچ درخواست تعیینی از لبنان دریافت نکرده ایم ولی معتقدم که برای بازسازی آنچه در این فاجعه چه بندر که تخریب شده است یا مناطقی که در پی انفجار آسیب دیده است، یک کنفرانس بین المللی به وسیله سازمان ملل برگزار خواهد شد تا میزان ضررها و چگونگی ورود کشورها برای ارائه آنچه برای اصلاح ضررها چه در بندر یا غیره لازم است، تعیین گردد.

القناعی در خصوص نگرش کویت به لبنان هم اعلام کرد: کویت به محض اینکه از خبر این فاجعه وارد شده به کشور برادر لبنان مطلع شد، با طرحی خودجوش، یک پل هوایی را ایجاد کرد و اولین هواپیمای حامل یاریهای پزشکی و غذایی از کویت وارد این کشور شد. تا به امروز 18 هواپیما حامل 800 طن یاری به لبنان اعزام شده است. یاری ها در حد امکان ادامه خواهد یافت تا از رنج و محنت ملت لبنان کم گردد. درد هر لبنانی به مثابه درد کویتی هاست. کویت در کنار لبنانی ها می ماند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 شهریور 1399 بروزرسانی: 28 شهریور 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1352

به "کویت سیلوی گندم ویران شده بندر بیروت را بازسازی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کویت سیلوی گندم ویران شده بندر بیروت را بازسازی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید