گزارش ایندیپندنت از شرایط ناگوار زندان زنان بحرین

به گزارش بارازعلی، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به شرایط نامناسب زندان زنان بحرین و رفتارهای تحقیرآمیز مسئولان زندان با بازداشتی ها پرداخته است.

گزارش ایندیپندنت از شرایط ناگوار زندان زنان بحرین

به گزارش گروه بین الملل بارازعلی، یک روزنامه انگلیسی در گزارشی به شرایط ناگوار زنان در زندان های بحرین پرداخته و از همکاری لندن با منامه در این زمینه انتقاد نموده است.

هاجر منصور، یکی از فعالان سیاسی بحرین که در یکی از بدنام ترین زندان های بحرین معروف به زندان شهرک عیسی بازداشت بوده به روزنامه ایندیپندنت گفت: آنها دور من را می گرفتند و من را خفه می کردند. این کار انسانی نیست.

سازمان ملل متحد پیش از این با انتشار گزارش هایی از رفتارهای غیرانسانی و شرایط نامناسب این زندان انتقاد نموده است.

هاجر منصور می گوید مسئولان زندان شهرک عیسی تقریباً تمام 24 ساعت روز او را داخل سلول نگه داشته اند و از دادن آب به او، غیر از هنگام وعده های غذایی خودداری نموده اند.

مسئولان زندان تا چندین ماه به او اجازه نداده اند از جواب آزمایش های پزشکی اجرا شده برای آنالیز احتمال ابتلای او به سرطان سینه آگاه گردد.

ایندیپندنت نوشته در شهرک عیسی به ناظران زندان آموزش دااده شده چطور از میلیون ها پوند پول اقتصادیات دهندگان انگلیسی استفاده نمایند.

این روزنامه نوشته به خاطر تجربیات افرادی مانندی هاجر منصور است که بسیاری از فعالان سیاسی در انگلیس خواسته اند از ارائه یاری های اقتصادی به مقام های امنیتی بحرین خودداری کند.

دیوار بیرونی زندان شهرک عیسی که تنها بازداشتگاه زنان در بحرین است سفید و صاف است، اما آن سوی دیوارها، زندانی ها از شرایط غیربهداشتی برای زندگی و غذاهایی که پر از حشره هستند گلایه می نمایند.

مرکز حقوق بشر و دموکراسی بحرین در تحقیقی فاش نموده آوریل سال گذشته به زندانی ها برای سه هفته اجازه داده نشده برای خرید محصولات بهداشتی به فروشگاه زندان مراجعه نمایند.

هاجر منصور 51 ساله که مادر 5 فرزند است می گوید: رفتارهای آنها بسیار غیرانسانی است. آنها برای 24 ساعت من را داخل اتاق نگه می داشتند. وقتی که از اتاق خارج می شدم یک افسر قدم به قدم پشت سر من راه می آمد و من را تنها نمی گذاشتند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 982

به "گزارش ایندیپندنت از شرایط ناگوار زندان زنان بحرین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ایندیپندنت از شرایط ناگوار زندان زنان بحرین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید