10 مدل ریش مردانه که در سال 2021 ترند شده اند

به گزارش بارازعلی، احتمالا شما هم موافق باشید وقتی بگوییم ریش، عاملی است که به مردان ظاهر و حال و هوای مردانه تر، بالغ تر و مستقل تری می دهد. موهای صورت، فرم چهره مردان را تغییر می دهد و آن را اصلاح می کند. همچنین ریش باعث می شود تا خط فک صورت قوی تر به نظر برسد؛ پس زمان آن رسیده تا مدل های سنتی را رها کنید و ترندهای 2021 مدل ریش مردانه را امتحان کنید.

10 مدل ریش مردانه که در سال 2021 ترند شده اند

مدل های ریش بسیار زیادی برای مردان وجود دارد. در حالی که ممکن است زیاد به چشم نیاید، اما 27 مدل مختلف از ریش برای مردان وجود دارد! طبق آمار، ته ریش مجذوب کننده ترین مدل از نظر خانم ها برای آقایان است و از طرفی دیگر، ریش بزی و سبیل جز مدل هایی هستند که مجذوب کنندهیت کمتری نسبت به مدل های دیگر دارند. در این مقاله همراه مجله خبرنگاران باشید تا مدل های ترند 2021 را به شما معرفی کنیم و شما را با چند نکته مفید در مورد نحوه بلند کردن و انتخاب درست آن ها آشنا کنیم.

 • مدل موی مردانه برای انواع فرم صورت

تاریخچه کوتاهی از ریش

جالب است بدانید که ریش در طول تاریخ کاربردهای زیادی داشته است. انسان های اولیه از ریش برای گرما، ارعاب و محافظت از خود در برابر خاک، شن و آفتاب و… استفاده می کردند. در زمان حال، ریش برای نشان دادن مردانگی، مد و فشن، شکوه و گاهی مقام و شخصیت مورد استفاده است.

در سال های قبل از میلاد مسیح، سلطنتیان مصر از ریش های مصنوعی استفاده می کردند. این ریش ها از فلز ساخته شده بود و از طریق روبانی پشت سر آن ها بسته می شد. این کار از طریق پادشاهان و همچنین ملکه ها انجام می شد. همچنین مصریان ریش های چانه خود را از قرمز مایل به قهوه ای گرفته تا قهوه ای تیره رنگ می کردند.

در گذشته، در یونان، ریش نماد احترام بود. آن ها عادت داشتند که با وسیله ای مانند انبر، ریش هایشان را فر کنند. در آن زمان ریش ها را برای تنبیه کوتاه می کردند. بعدها، اسکندر بزرگ حکم کرد که سربازان نباید ریش داشته باشند؛ تا در جنگ ها سربازان مخالف از ریش شان بر علیه آن ها استفاده نکنند.

حالا به سراغ معرفی انواع مدل ریش مردانه که در سال 2021 ترند شده اند می رویم.

1. ته ریش (Stubble Beard)

برای کسانی که هنوز آماده به داشتن ریش کامل نیستند، ته ریش می تواند جایگزین بسیار خوبی باشد. ته ریش کوتاه، اصلاح شده و تمیز است. از بین تمام مدل های ریش مردانه، ته ریش، ساده ترین مدل بوده و نگهداری از آن بسیار راحت است. همچنین برای بیشتر فرم های صورت مناسب است. تنها کاری که باید بکنید این است که چند روز ریش هایتان را اصلاح نکنید.

همچنین ته ریش پوشش مناسبی برای جوش های صورت و لک های پوستی است. این مدل ریش برای موقعیت های زیادی از اتاق هیئت مدیره گرفته تا دورهمی محبت آمیز مناسب است. به نام یک قاعده کلی، دوره رشد مطلوب برای ته ریش سه الی چهار روز است.

2. مدل ریش شرکتی (Corporate Beard)

مدل ریش شرکتی، مدلی همه کاره، بسیار شیک و مناسب برای محل کار است. همچنین افرادی که دوست دارند ظاهر جدی تری داشته باشند، مدل ریش شرکتی گزینه مناسبی برای آن ها است. موهای تقریبا کوتاه، مرتب (اما نه بیش از میزان) از ویژگی های این مدل ریش هستند. ریش شرکتی بهترین گزینه برای ست کردن با یک دست کت شلوار برای محیط کاری است. ریش اصلاح شده، برای بیشتر فرم های صورت مناسب است؛ اما شاید نیاز باشد تا برای پوشاندن نقص ها و برجسته کردن بهترین حالت های صورت تان، گوشه ها و زاویه های این مدل ریش را با دقت تنظیم کنید.

برای مثال، اگر صورت گردی دارید، ممکن است بخواهید بلندی آن را در کناره ها کمتر کنید تا صورت تان کشیده تر دیده شود و به همین ترتیب اگر کناره ها بلندتر باشند، صورت شما باریک تر و گردتر دیده می شود.

3. ریش کامل (Full Beard)

بلند کردن ریش کامل، برعکس چیزی که به نظر می رسد، انتخاب بسیار سختی است. هرچقدر ریش شما پُرتر باشد، نیاز به مراقبت و نگهداری بیشتری دارد و با مسائل بیشتری رو به رو خواهید شد. ریش کامل در بین مدل های مختلف ریش، سخت ترین مدل از لحاظ مراقبت کردن است. آقایانی که فرم صورت بیضی شکل دارند، به راحتی می توانند این مدل ریش را داشته باشند و مسئله ای نخواهند داشت؛ اما اگر فرم صورت شما هر چیزی به جز بیضی باشد، شما به پیرایش های مختلفی نیاز دارید تا مطمئن شوید که این مدل کاملا فیت و مناسب صورت شماست.

در صورت های لاغر، زاویه دار و کشیده، اگر کناره های ریش را بلندتر نگه دارید، صورت گردتر دیده خواهد شد در حالی که برای صورت های گرد، با بلندتر کردن موهای چانه و کوتاه تر گذاشتن کناره های ریش، صورت شما کشیده تر دیده خواهد شد.

4. مدل ریش طوسی (Grey Beard)

در اینجا درباره رنگ کردن صحبت نمی کنیم؛ منظور از ریش طوسی، برای افرادی است که طبیعی رنگ موهایشان طوسی و جوگندمی شده است. یک ضرب المثل وجود دارد که می گوید: مردان هرگز پیر نمی شوند؛ بلکه خردمند می شوند. پس چه راهی بهتر وجود دارد تا به جهان نشان دهید که در طی سال ها چقدر عاقل شده اید؟ ریش خاکستری یک دارایی ارزشمند است.

5. ریش کوتاه (Trimmed Beard)

این مدل ریش مردانه به تدریج در طول زمان جا افتاد و امروزه تقریبا بیشتر مردان مدل های ریش مرتب و اصلاح شده را انتخاب می کنند. ریش کوتاه و مرتب ظاهر شما را شیک تر و نشان خواهد داد. ریش کوتاه به نام ریش ایتالیایی هم شناخته می شود.

6. ریش حالت سایه دار (Beard Fade Style)

این مدل ریش مردانه جز مجذوب کننده ترین مدل ترند 2021 است. این مدل منحصر به فرد، یک خط روی گونه ایجاد می کند که تا خط فک محو می شود. ریش سایه دار به صورت طبیعی و با قوس چانه مانند مدل بزی می ماند. برای داشتن این مدل ریش بهتر است که به طور مرتب آن را اصلاح کنید تا تازه باشد.

7. سر بدون مو و صورت ریش دار (Bald Head, Hairy Face)

اگر در پی تنوع مخصوصا برای فصل تابستان هستید، این مورد گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. البته برای انتخاب این استایل، باید به فرم صورت تان توجه بیشتری داشته باشید و مدلی از ریش را انتخاب کنید که مناسب حالت صورت شما باشد. برای مثال اگر صورت گردی دارید، می توانید مدل ریش های بلندتر را انتخاب کنید ولی اگر صورت تان بیضی شکل است، بهتر است که ریشتان را کوتاه نگه دارید تا بیش از حد صورت تان کشیده دیده نشود.

طبق آمار از نظر خانم ها، آقایانی که کچل هستند و ریش دارند بسیار مجذوب کننده هستند و به همین دلیل این مدل جز استایل های مجذوب کننده و ترند به تعداد میرود. مجذوب کننده ترین و پرطرفدارترین مدل در این استایل، سر کچل و ته ریش است؛ اما هر مدل ریش دیگری را هم انتخاب کنید قطعا انتخاب خوبی خواهد بود.

8. مدل ریش ون دایک (Van Dyke Beard)

در مدل ریش ون دایک، سبیل و ریش های قسمت چانه کمی بلندتر هستند تا صورت را تیزتر و کشیده تر نشان دهند. این مدل ریش مورد علاقه افراد مشهوری مانند جانی دپ، کریستین بل و جرمی رنر می باشد. برای این مدل، باید با دقت زیادی با ریش تراش باید آن را حالت بدهید؛ معمولا سبیل دست نخورده می ماند و در قسمت چانه، T انگلیسی برعکس ایجاد می شود.

9. ریش بزی (Goatee Beard)

ریش بزی به نام ریش استاندارد هم شناخته می شود. ریش بزی یک مدل ریش مردانه کلاسیک است که هرگز قدیمی نمی شود. آقایانی که دوست دارند با ریش استایلی مجذوب کننده و کلاسیک باشند، این مدل انتخاب خوبی برای آن هاست. ریش بزی برای فرم صورت های گرد و بیضی مناسب است. برای این مدل باید میزان مناسبی ریش هایتان را بلند کنید تا بتوانید آن را درست اصلاح کنید. در مدل بزی، بین سبیل و ریش چانه فاصله ای وجود دارد؛ اما اگر این فاصله را از بین ببرید و حالت گردی ایجاد کنید تبدیل به ریش پرفسوری می شود.

10. ترکیب ریش و سبیل (The Beardstache)

اگر احساس می کنید که از مد کناره گرفته اید و دوست دارید مدل تازهی را انتخاب کنید، ترکیب سبیل و ریش گزینه مناسبی برای شما خواهد بود؛ فقط باید اعتماد به نفس داشته باشید و در نهایت همه چیز طبیعی و شیک به نظر خواهد رسید. در این مدل، سبیل باید بلندتر و پر تر از ریش و قسمت های دیگر باشد. ترکیب ریش و سبیل برای افرادی که چانه برجسته ای دارند بسیار مجذوب کننده خواهد بود.

چگونه بهترین مدل ریش مردانه را انتخاب کنید؟

مدل های بسیار زیادی وجود دارد و هر مدل به نوعی خاص است؛ به همین دلیل قانون معینی برای انتخاب مدل ریش وجود ندارد. اما نکات کوچکی هستند که با دقت به آن ها می توانید مدل های بهتر را انتخاب کنید که در ادامه به آن ها می پردازیم.

اگر فرم صورت مستطیلی دارید مدل های زیر مناسب شما هستند:

 • ترکیب ریش و سبیل (بهتر است که سبیل پر تر باشد تا چانه برجسته شما را متعادل تر نشان دهد.)
 • ریش کامل
 • ته ریش

اگر فرم صورت شما مربعی است این مدل ها را انتخاب کنید:

 • ریش بزی
 • ریش پرفسوری
 • ریش کوتاه/ایتالیایی
 • ریش کامل

اگر فرم صورت شما گرد است، مدل های زیر مناسب شما هستند:

 • ریش کامل و بلند
 • ریش ون دایک

اگر فرم صورت شما بیضی است، مدل های زیر انتخاب های خوبی برای شما خواهند بود:

 • ریش کامل
 • ته ریش
 • ریش بزی
 • ترکیب ریش و سبیل
 • ریش کوتاه/ایتالیایی

سخن آخر

اگر در پی ایجاد تنوع هستید و دوست دارید تا ظاهر مردانه تر و شیک تری داشته باشید، وقت آن است تا بهترین مدل ریش را برای خودتان انتخاب کنید. در هر صورت اعتماد به نفس داشته باشید و از انتخاب های تازه ترس نداشته باشید.

منابع: Themanual, Appointfix

منبع: دیجی استایل
انتشار: 8 مرداد 1400 بروزرسانی: 8 مرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1960

به "10 مدل ریش مردانه که در سال 2021 ترند شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 مدل ریش مردانه که در سال 2021 ترند شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید