آیا می دانستید که بیش از 30 میلیون چینی در غار یا خانه های حفر شده در دل کوه زندگی می نمایند؟!

به گزارش بارازعلی، مدت هاست که چین را به خاطر نرخ بالای توسعه، فراوری انبوه کالا با قیمت مناسب و نیز به کارگیری روزافزون فناوری می شناسیم.

آیا می دانستید که بیش از 30 میلیون چینی در غار یا خانه های حفر شده در دل کوه زندگی می نمایند؟!

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

اما سوگیری چینی ها به سمت استفاده از فناوری های برتر و امروزی، باعث نشده است که عده قابل توجهی از آنها از شرایط زندگی سنتی دل بنمایند.

با فاصله چندصد مایل از شهرهای بزرگ و مملو از آسمانخراش های شیشه ای مثل پکن و شانگهای، ده های میلیون نفر، به صورت متفاوتی زندگی می نمایند.

بر اساس گزارشی که لس آنجلس تایمز منتشر نموده است، دست کم 30 میلیون نفر و احتمالا نزدیک به 40 میلیون نفر از چینی ها در غارها یا خانه های حفر شده در دل کوه زندگی می نمایند.

احتیاج کم مصرف انرژی و صرفه جویی اقتصادی باعث شده است که این عده پرشمار، این سبک زندگی را ترجیح بدهند.

بیشتر این غارنشین ها، در استان Shaanxi چین زندگی می نمایند، در اینجا سنگ ها غالبا متخلخل هستند و حفاری در آنها آسان است.

خانه سازی به این شیوه، خیلی آسان است. در ورودی این غار-خانه های چینی ها قالی ها یا حصیرهایی را آویزان می نمایند.

گرچه بعضی فناوری های امروزی مثل تلفن و الکتریسیته به این غارها راه پیدا نموده است، اما این زیستگاه ها کمبودهایی هم دارند، مثل نداشتن دسترسی به آب لوله کشی و شبکه فاضلاب. در نتیجه ساکنان آنها، به رودهای همجوار پناه می برند.

غار-خانه ها طبق گزارش سال 2007، هم اینک بیشتر توسط کهنسالان مورد استفاده قرار می گیرند و جوان ها ترجیح می دهند به شهرهای بزرگ مهاجرت نمایند و در آپارتمان ها زندگی نمایند، اما عده زیادی از جوان ها هم گاه در رؤیای بازگشت به خانه های دوران شیرین کودکی خود هستند.

در ایران ما روستاهای زیبایی مثل کندوان و میمند را داریم که به صورت مشابهی عده ای از شهروندانش هنوز در خانه های کنده شده در صخره ها زندگی می نمایند. اما مسلما شمار غارنشین های چینی، بسیار قابل توجه و دور از حدس است.

منبع: یک پزشک
انتشار: 29 مهر 1398 بروزرسانی: 7 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 541

به "آیا می دانستید که بیش از 30 میلیون چینی در غار یا خانه های حفر شده در دل کوه زندگی می نمایند؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا می دانستید که بیش از 30 میلیون چینی در غار یا خانه های حفر شده در دل کوه زندگی می نمایند؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید