از اتاق قرمز کاخ سفید چه می دانید؟، عکس

به گزارش بارازعلی، خبرنگاران نوشت: شاید شما هم نام اتاق قرمز کاخ سفید به گوش تان خورده باشد؛ اما برایتان سؤال باشد چرا کاخ سفید اتاق قرمز دارد و از آن چه استفاده ای می گردد.

از اتاق قرمز کاخ سفید چه می دانید؟، عکس

به نقل از پایگاه picklepeawalks،اتاق هایی در کاخ سفید که به نام رنگ ها نامگذاری می شوند، به خاطر پارچه ها، پرده های نقش و نگار دار و کف پوش هایی که برای تزئین اتاق انتخاب شده اند، به چنین نامی خوانده می شوند. رؤسای جمهور آمریکا و بانوان اول این کشور مختارند که اتاق های مختلفی را برای کارهایی متفاوت برگزینند؛ به همین دلیل در دولت های مختلف آمریکا، کاربری اتاق ها به کرات تغییر نموده است. به طور مثال همین اتاق قرمز را در نظر بگیرید:

توماس جفرسون، نویسنده اعلامیه استقلال آمریکا و سومین رئیس جمهور این کشور که از سال 1801 تا 1809 این سمت را برعهده داشت، اغلب در اتاق قرمز شام می خورد و قفس زاغی خود را در آنجا نگه می داشت.

توماس جفرسون، سومین رئیس جمهور امریکا

دالی مدیسون، همسر جیمز مدیسون، چهارمین رئیس جمهور آمریکا (که از سال 1809 تا 1817 عده دار این سمت بود)، پیانوی مخصوص خود را در اتاق قرمز قرار داده بود و از این اتاق به اسم اتاق موسیقی در زمان ریاست جمهوری همسرش استفاده می کرد.

او پذیرایی های شیک چهارشنبه شب های خود را در این مکان برگزار می کرد. این اتاق در آن موقع به رنگ زرد تزئین شده بود تا اینکه دالی مدیسون سفارش پرده های مخملی قرمز رنگ را برای پنجره های این اتاق داد.

مری لن، همسر آبراهام لینلکن، شانزدهمین رئیس جمهور آمریکا اتاق قرمز را به اسم اتاق نشیمن و برای پذیرایی از میهمانان خصوصی انتخاب کرد. بعلاوه آبراهام لن هم معمولا پس از شام به منظور گذراندن اوقاتی آرام، با دوستانش در این اتاق ملاقات می کرد.

باراک اوباما در حال مطالعه در اتاق قرمز

النور روزولت همسر فرانکلین دلانو روزولت (سی و دومین رئیس جمهور آمریکا که در سال های 1933 تا 1945 عده دار این سمت بود) برای زنان خبرنگاری که در آن موقع اجازه شرکت در کنفرانس های مطبوعاتی معمول را نداشتند، کنفرانس های مطبوعاتی برگزار می کرد. در آن موقع تنها گزارشگران مرد اجازه داشتند تا در کنفرانس های معمولی که به طور منظم در کاخ سفید برگزار می شد، شرکت نمایند و به همین دلیل همسر روزولت، برای زنان خبرنگار در اتاق قرمز کاخ سفید کنفرانس مطبوعاتی برگزار می کرد.

اتاق قرمز در طول دولت های اخیر آمریکا، به اسم اتاق نشیمن بانوان اول آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است؛ همچنانکه رؤسای جمهور اخیر آمریکا میهمانی های شام را در آنجا برگزار نموده اند.

اتاق قرمز کاخ سفید تا سال 1845 بیشتر به رنگ زرد بود و رنگ زرد بیشتر در تزئین آن به کار رفته بود، تا اینکه در زمان جیمز ناکس پولک این اتاق را با مبلمان زرشکی تیره سبک فرانسوی قدیمی تزئین کرد و یک فرش قرمز یاقوتی به آن اضافه کرد و از آن موقع این اتاق، اتاق قرمز نام گرفت.

در سال 1962 و در طول ریاست جمهوری جان اف کندی، سی و پنجمین رئیس جمهور امریکا و در سال 1971 در زمان ریاست جمهوری ریچارد نیکسون، سی و هفتمین رئیس جمهور امریکا این اتاق بازسازی شد؛ اما در این تغییر و تحولا، رنگ قرمز آن حفظ شد.

امروزه دیوارهای اتاق قرمز رنگ آمیزی نشده اند؛ بلکه با پارچه های اطلسی قرمز رنگ به همراه کتیبه های طلایی تزئین شده اند.

جو بایدن، رئیس جمهور کنونی آمریکا در اتاق قرمز

310 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1969

به "از اتاق قرمز کاخ سفید چه می دانید؟، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از اتاق قرمز کاخ سفید چه می دانید؟، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید