استقبال صنعت بیمه از تجمیع قاعده مند شرکتهای بیمه

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران، مجید مشعل چی فیروزآبادی در نشست خبری امروز خود با خبرنگاران گفت: 47 موضوع در صنعت بیمه شناسایی شده است که باید بر روی آن کار بیشتری صورت گیرد، بر این اساس، مواردی از جمله عدم کفایت ذخایر، اکچوئری، وصول مطالبات، حمایت از سهامداران عمده و نیز مسائلی از این دست در این فهرست قرار می گیرد که باید تجزیه و تحلیل بیشتری بر روی آن صورت گیرد و ما نیز بر روی آن تمرکز نموده ایم.

استقبال صنعت بیمه از تجمیع قاعده مند شرکتهای بیمه

این مقام مسئول در صنعت بیمه اضافه نمود: پازل وصول مطالبات از جمله مواردی است که مدنظر قرار گرفته و راهکارهای موفقی نیز برای آن استخراج شده است، به نحوی که به راهکارهای واحدی برای وصول مطالبات دست یافته ایم و البته همه شرکتهای بیمه نیز باید بر روی وصول مطالبات کار نموده و آن را جدی بگیرند.

وی توضیح داد: رقابت های بسیار شدیدی در صنعت بیمه شکل گرفته که از سال 90 به اوج خود رسیده است، این در حالی است که تعداد شرکتهای بیمه زیاد شدند، رقابت های شدیدی بین آنها صورت گرفت که در نتیجه آن، قیمت ها بسیار پایین آمده و تعهدات بسیار بالا رفت، این در حالی است که در سال 94، عملا 90 درصد از شرکتهای بیمه ای به غیر از آنهایی که متصل به بانکها بودند، دچار زیان بیمه گری شدند. بنابراین دو مشکل اصلی عدم کفایت ذخایر و زیان بیمه گری دو مسئله ای است که پیش روی صنعت بیمه واقع شده است.

به گفته مشعل چی فیروزآبادی، مجموعه شرکت به این نتیجه رسیده است که در وهله اول باید کفایت ذخایر را تا حد خوبی پوشش داد و در وهله دوم، بخشی از سود نیز از زیان بیمه گری کم شود؛ این در حالی است که برای اولین بار در سه سال متوالی، توانگری سطح یک را دریافت نموده ایم.

وی با اشاره به حضور استارتاپ ها در صنعت بیمه گفت: استارتاپ ها مورد حمایت شدید دولت هستند و تاکنون چندین استارتاپ بیمه نیز مشغول به فعالیت شده و خدمات خوبی را ارایه داده اند. این درحالی است که برخی نوآوریها نیز در صنعت بیمه انجام شده، به نحوی که صدور بیمه نامه های کوتاه مدت یک روزه تا سه روزه در دستور کار قرار گرفته تا برای اتومبیل هایی که تعداد روزهای بسیار کمی در سال را تردد داشته و از پارکینگ ها خارج می شوند، بیمه نامه موقت صادر شود.

مشعل چی فیروزآبادی در خصوص ادغام و تجمیع بیمه ها نیز گفت: تجمیع بیمه ها اگر به درستی انجام شود و خصوصیات یک تجمیع کامل در آن رعایت شود، می تواند منجر به هم افزایی در صنعت بیمه شوند، این درحالی است که شرکتهای بیمه با تجمیع، می توانند قدرت بیشتری بگیرند، منوط بر اینکه این تجمیع به خوبی صورت گیرد؛ این در حالی است که در واقع شرکتهای مقتدر بیمه ای می توانند در مواقع بحران از جمله تحریم ها، کار را به شکل بهتری راهنمایی کنند.

وی گفت: اگر شرکتهای بیمه تجمیع شوند، قدرتمند شده و قدرت رقابت با همتایان خارجی را خواهند داشت؛ این درحالی است که می توانند تحریم ها را مدیریت نموده و از صنعت داخلی نیز حمایت کنند. در صنعت بیمه نیز بحث تجمیع، بارها و بارها اعلام شده ولی نگرانی هایی نیز در این میان به چشم می خورد.

به گفته این مقام مسئول در صنعت بیمه، رشد حق بیمه ها در ده سال گذشته با رشد تعهدات تناسبی ندارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 7 اسفند 1397 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 160

به "استقبال صنعت بیمه از تجمیع قاعده مند شرکتهای بیمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استقبال صنعت بیمه از تجمیع قاعده مند شرکتهای بیمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید