اسکلتی که انسان را به روبات تبدیل می کند

به گزارش بارازعلی، یک شرکت ژاپنی پیروز به تولید یک اسکلت خارجی روباتیک شده است که انسان را به یک ربات تقریبا 2.5 متری تبدیل می کند.

اسکلتی که انسان را به روبات تبدیل می کند

شرکت ربواتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می گیرد، این امکان را می دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می دهد.

این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می دهد که احساس غول پیکر بودن پیدا کند.

کنتو هیروئی(Kento Hiroi) مدیرعامل شرکت Skeletonics اظهار کرد، برای ما ژاپنی ها ربات ها برابر با چیزی هستند که بتوان با آن جنگید و یا روی آن سوار شد.

وی ادامه داد، چنین تصوراتی برای ما بسیار قوی است و ما با چنین ربات هایی این رؤیا را تحقق می بخشیم.

هیروئی اضافه نمود، ما روبات ها را در زمینه سرگرمی بکار می گیریم و در تلاش هستیم که مردم ژاپن و سراسر جهان را راضی کنیم.

سیستم ساخت شرکت Skeletonics از یک مکانیسم همگام سازی استفاده می کند که به ربات اجازه می دهد بدون دخالت برق، حرکت انسان را تقلید کند.

باقی بدنه این اسکلت خارجی هم از عناصر مکانیکی است. لایه بیرونی آن هم از فیبرهای پلیمری تقویت شده ساخته شده است.

ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل ها سریع تر و آسان تر است و وزن کمتری هم دارد.

شرکت Skeletonics نسخه های ساخته شده روبات را در اختیار مشتریان قرار می دهد و یک چراغ هم در سر ربات قرار داده که تابش نور خیره کننده ای دارد.

ولی باید گفت که تهیه این روبات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود 70 هزار پوند آغاز می شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 7 بهمن 1398 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 820

به "اسکلتی که انسان را به روبات تبدیل می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکلتی که انسان را به روبات تبدیل می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید