اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور

به گزارش بارازعلی، خبرنگاران- معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور اطلاع داد.

اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور

سیاوش ملکی فر امروز در رویداد آنلاین یکشنبه های صادراتی ایران و پاکستان که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار گردید، اضافه کرد: در حال حاضر 6 هزار و 263 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که این شرکت ها در حوزه های مختلف فناوری، محصولات و خدمات پیشرفته ای را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می نمایند.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، وی با بیان اینکه در طول چند سال گذشته تعداد قابل توجهی از شرکت ها به توانمندی خوبی دست پیدا نموده اند و به بازارهای بین المللی وارد شده اند و محصولات و خدمات خود را در کشورهای دیگر بازاریابی نموده و به فروش رسانده اند، خاطر نشان کرد: در این راستا صندوق نوآوری و شکوفایی طبق قانون حمایت از شرکت های دانش بنیان وظیفه حمایت از این شرکت ها را بر عهده دارد، به گونه ای که شرکت هایی که به مرحله صادرات رسیده اند را با ابزارهای تامین اقتصادی و شرکت هایی که محصول تولیدشده دارند ولی پیروز به صادرات نشدند، با ابزار تسهیلات و سرمایه گذاری یاری خواهیم کرد.

ملکی فر تاکید نمود: بر این اساس شرکت های دانش بنیانی که به لحاظ صادراتی توانمند هستند، اما تا الان نتوانستند وارد حوزه صادرات شوند و یا هنوز جای کار دارند، با سرویس هایی که عمدتا از جنس توانمندسازی و شبکه سازی است، یاری می کنیم تا بتوانند شبکه صادراتی خود را در خارج از کشور توسعه دهند و به مقاصد صادراتی شان و به جمع شرکت های صادرنماینده بپیوندند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری رویدادهای یکشنبه های صادراتی با تاکید بر اینکه رویداد امروز شانزدهمین دوره از سلسله رویدادهای یکشنبه های صادراتی با تمرکز در حوزه سلامت با کشور پاکستان است، هدف از برگزاری آن را توسعه مراودات تجاری شرکت های دانش بنیان ایرانی با کشور پاکستان اسم کرد.

وی با اشاره به سرویس های ارائه شده از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی به شرکت ها برای صادرات، اظهار کرد: در بخش توانمندسازی صادراتی سه دسته خدمت از قبیل آموزش و ارائه مشاوره صادراتی و شبکه صادراتی صندوق به شرکت های دانش بنیان ارائه می گردد. در بخش شبکه صادراتی یارانه و یاری بلاعوض برای حضور شرکت ها در نمایشگاه های خارجی در قالب پاویون، حضور مستقل و هم حضور در نمایشگاه دائمی خارجی اعطا می گردد.

ملکی فر یادآور شد: در بخش تامین اقتصادی صادراتی هم به صورت تسهیلات و سرمایه گذاری با نرخ هایی پایین تر از نرخ های معمول از سوی صندوق اعطا خواهد شد تا شرکت ها خدمات و محصولات خود را در کشورهای دیگر به فروش برسانند.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی، راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور را از جدیدترین تسهیلات این صندوق نام برد که شاید کمتر شرکتی با آن آشنا باشد، خاطر نشان کرد: با برگزاری 15 رویداد یکشنبه های صادراتی تا الان صندوق به سراغ 10 حوزه فناوری رفته است؛ شرکت ها را در این رویدادها برای ورود به بازار و قوانین 9 کشور و دو اتحادیه اوراسیا و اتحادیه اروپا آموزش داده ایم.

وی ادامه داد: در این رویدادها بیش از 1279 کاربر آنلاین از شرکت های آنلاین و فناور و سایر بازیگران این زیست بوم داشته ایم و حدود 180 جلسه مذاکره اختصاصی بین شرکت های دانش بنیان با بازرگانان و خریداران بالقوه محصولات دانش بنیان و خدمات برگزار نموده ایم.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: در شرایط کرونا که امکان سفر وجود ندارد، کوشش کردیم پرچم صادرات و دیدار و مذاکرات را زمین نگذاریم و با ابزارهایی که در اختیار داریم، ادامه دهیم.

وی با اشاره به مزایای مراوده با کشور پاکستان و بهره مندی از ابزارهای توانمندسازی صندوق، گفت: در سال 98 پاویونی از 9 شرکت دانش بنیان در نمایشگاه سلامت برپا شد، بعلاوه در بهمن سال 99 هیات تجاری متشکل از 12 کشور در جزیره کیش با شرکت های دانش بنیان دیدار کردند و تجار و بازرگانان پاکستانی از شرکت های ایرانی بازدید کردند. بخش قابل توجهی از هزینه های بازدید هیات پاکستانی از شرکت های ایرانی از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی پرداخت شد.

ملکی فر با اشاره به اینکه در امسال هم در وبینار حوزه سلامت پاکستان حضور داشتیم، گفت: علاوه بر اینها چهار نمایشگاه صنعت و ماشین آلات، انرژی تجدیدپذیر، خودرو و حمل و نقل پاکستان یک جا در آبان ماه امسال در شهر کراچی برگزار می گردد و صندوق نوآوری از شرکت های علاقه مند جهت حضور مستقل در این نمایشگاه ها حمایت خواهد نمود.

وی یادآور شد: صندوق 70 درصد هزینه ها از قبیل اجاره، غرفه و ساخت را به صورت بلاعوض بعد از بازگشت از نمایشگاه پرداخت می نماید.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2009

به "اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعطای تسهیلات به شرکت های دانش بنیان برای راه اندازی خط مونتاژ در خارج از کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید