امتحانات نهایی دی ماه حضوری برگزار می شود

به گزارش بارازعلی، امتحانات نهایی دی ماه دانش آموزان پایه دوازدهم دوره دوم متوسط روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری پیش دانشگاهی، رشته هنر، شاخه فنی حرفه ای نیم سالی- واحدی (بزرگسالان آموزش از راه دور - داوطلبان آزاد) دی ماه سال تحصیلی 400-1399 از روز پانزدهم دی ماه به صورت حضوری آغاز و هشتم بهمن ماه به پایان می رسد.

امتحانات نهایی دی ماه حضوری برگزار می شود

به گزارش خبرنگاران، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت وزارت آموزش و پرورش در مصاحبه با ایسنا در پاسخ به اینکه با توجه به اعلام نظر وزارت بهداشت و ابلاغ بخشنامه امتحانات، همه امتحانات نهایی دانش آموزان به صورت حضوری برگزار خواهد شد؟ اظهار کرد: بله، امتحانات نهایی دی ماه مطابق بخشنامه، برای دانش آموزان مشمول، به صورت حضوری برگزار می شود.

وی اضافه کرد: بخشنامه صریح و روشن است و در نامه وزارت بهداشت هم آمده است که با برگزاری غیرحضوری امتحانات موافق است، ولی در صورت عدم امکان برگزاری امتحانات غیر حضوری، امتحانات حضوری با رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید -19 برگزار شود.

خسرو ساکی درباره چگونگی برگزاری امتحانات داخلی نیز گفت که به زودی بخشنامه ای در این زمینه صادر و جزئیات آن اعلام خواهد شد.

امروز، بیست و سوم آذرماه مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش برنامه امتحانات نهایی پایه دوازدهم دوره دوم متوسط روزانه، بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد شاخه نظری پیش دانشگاهی، رشته هنر، شاخه فنی حرفه ای نیم سالی- واحدی (بزرگسالان آموزش از راه دور - داوطلبان آزاد) دی ماه سال تحصیلی 400-1399 را اظهار داشت.

در متن بخشنامه ارسالی به مدیران کل آموزش و پرورش استان ها آمده است که در راستای اجرای فعالیت کد 4-8، با عنوان برنامه ریزی - طراحی سؤالات و برگزاری امتحانات نهایی و غیر نهایی در سال 99، برنامه ابلاغی سال 1399 موضوع بخشنامه سوم اردیبهشت 1399 و بر اساس مجوز مرکز مدیریت بیماری های واگیر (نامه ششم آذرماه 1399 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی) به پیوست برنامه امتحانات نهایی پایه های مذکور در دی ماه 1399، به حضور ارسال می شود.

برخی نکات قابل توجه در برگزاری آزمون به این شرح است:

- برگزاری امتحانات با رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی انجام شود.

- بر اساس شیوه نامه وظایف عوامل اجرایی امتحانات؛ ستاد امتحانات استان / شهرستان نواحی و مناطق تشکیل و نسبت به معین حوزه های اجرا، تصحیح و عوامل اجرایی اقدام و مراتب در سامانه فاینال درج شوند.

- واحدهای آموزشی در اسرع وقت، برنامه های امتحانی را بدون دخل و تصرف در محل مناسب نصب کرده و علاوه بر آن، تاریخ و زمان برگزاری امتحانات هر رشته را به اطلاع تمامی دانش آموزان و داوطلبان آزاد برسانند.

- ارزشیابی دروس داخلی و امتحانات نهایی دانش آموزان پایه دوازدهم مدارس روزانه که در شهریورماه پیروز به کسب نمره قبولی در برخی از دروس نشده اند به شیوه حضوری برگزار خواهد شد.

- دانش آموزان دوره پیش دانشگاهی سال های قبل؛ (بند 2 مصوبه هجدهمین جلسه کمیسیون معین شورای عالی)، می توانند پس از تطبیق دروس، در امتحانات نهایی دروس معادل پایه دوازدهم شرکت کنند. بدیهی است اطلاعات دروس داخلی دوره پیش دانشگاهی که در پایه دوازدهم به صورت نهایی برگزار می شود، از طریق سامانه مربوط به فاینال ارسال خواهد شد.

- با عنایت به نامه 11 آبان 1399 دفتر برنامه ریزی درسی و تولید بسته های تربیت و یادگیری سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی و تغییر کتب درسی تاریخ 3 ایران و جهان معاصر کد 112219 و فلسفه 2 کد 112226 پایه دوازدهم، سؤالات امتحانات نهایی دی ماه 1399 برای دانش آموزان روزانه از کتاب چاپ 1398 با بارم بندی همان سال و برای بزرگسالان و داوطلبان آزاد از کتاب چاپ 1399 طراحی خواهد شد.

استعلام برگزاری امتحانات از وزارت بهداشت

مهرزاد حمیدی، معاون وزیر آموزش و پرورش و دبیر کمیته آموزش و پرورش ستاد ملی مقابله با کرونا، در نامه ای خطاب به ساکی، رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی نوشته است:

در پاسخ به نامه چهارم آذر 1399 در خصوص مجوز برگزاری امتحانات نهایی دی ماه دانش آموزان پایه دوازدهم؛ به پیوست جوابیه رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان آموزش پزشکی مبنی بر برگزاری غیر حضوری و یا در صورت عدم امکان، برگزاری امتحانات به صورت حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به برگزاری امتحانات و آزمون های تراکمی دانش آموزان در شرایط فاصله گذاری اجتماعی، رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید 19 ایفاد می شود.

در پاسخ به این نامه، دکتر محمدمهدی گویا، رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت تاکید کرده است: عطف به نامه مورخ 26 آبان 1399 در خصوص مجوز برگزاری امتحانات نهایی دوره پیش دانشگاهی، بزرگسالان، آموزش راه دور و داوطلبان آزاد در نوبت امتحانی دی ماه 1396 با توجه به شرایط کنونی بیماری، این مرکز موافق برگزاری امتحانات به صورت غیر حضوری است. در صورت عدم امکان برگزاری امتحانات غیر حضوری، امتحانات حضوری با رعایت کامل جداسازی، استفاده از ماسک و عدم حضور دانش آموزان مبتلا به کووید 19 برگزار شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1601

به "امتحانات نهایی دی ماه حضوری برگزار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امتحانات نهایی دی ماه حضوری برگزار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید