تحلیل مهم نماینده روسیه از آخرین جلسه شورای حکام در خصوص فعالیت هسته ای ایران ، متن توافق تقریبا آماده است

به گزارش بارازعلی، نماینده روسیه در وین با استقبال از عدم صدور بیانیه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت که سفر اخیر گروسی به تهران دروازه ای برای حل بعضی مسائل بود.

تحلیل مهم نماینده روسیه از آخرین جلسه شورای حکام در خصوص فعالیت هسته ای ایران ، متن توافق تقریبا آماده است

به گزارش خبرنگاران، میخائیل اولیانوف نماینده روسیه در وین در گفت وگو با شبکه الجزیره تاکید نمود که عدم صدور قطعنامه علیه ایران در شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی گامی مثبت است و از تشدید تنش ها جلوگیری می نماید.

وی گفت که سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران موفقیت آمیز بود و دروازه ای برای حل بعضی مسائل است.

نماینده روسیه اعلام کرد که آمریکایی ها و اروپایی ها خودشان در مسیر بازگشت به توافق هسته ای سنگ اندازی می نمایند. متن توافق تقریبا آماده است و تنها بعضی سطور نیازمند مذاکرات هستند.

اولیانوف اعلام کرد: فکر نکنم که آمریکایی ها به زودی به میز مذاکرات بازگردند. بدون رسیدن به توافق خطر تنش بسیار زیاد است و این مساله منطقه را به درگیری می کشاند.

در سرانجام سفر دو روزه رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی به تهران و ملاقات و مذاکره با مقامات عالی رتبه کشورمان سازمان انرژی اتمی ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی بیانیه مشترکی صادر کردند که در این بیانیه آمده است: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی آقای رافائل گروسی در تاریخ 3 و 4 مارس 2023 (12 و 13 اسفند 1401) از جمهوری اسلامی ایران بازدید نمود. وی در این سفر با جناب آقای دکتر ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری اسلامی ایران و جناب آقای دکتر حسین امیر عبداللهیان وزیر محترم امور خارجه و جناب آقای مهندس محمد اسلامی معاون محترم رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران ملاقات و گفت وگو کرد.

این نشست های سطح بالا به اهمیت برداشتن گام هایی به منظور تسهیل همکاری های گسترده تر جهت تسریع در حل مسائل پادمانی به جای مانده به نحو مقتضی، پرداخت. دو طرف اعتقاد دارند که چنین تعاملات مثبتی می تواند راه را برای توافق های گسترده تر میان دولت های عضو هموار نماید.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 18 اسفند 1401 بروزرسانی: 18 اسفند 1401 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2442

به "تحلیل مهم نماینده روسیه از آخرین جلسه شورای حکام در خصوص فعالیت هسته ای ایران ، متن توافق تقریبا آماده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحلیل مهم نماینده روسیه از آخرین جلسه شورای حکام در خصوص فعالیت هسته ای ایران ، متن توافق تقریبا آماده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید