تور استرالیا ارزان: تعطیلی مدارسِ 2 استان بزرگِ استرالیا در پی شیوع دوباره کرونا

به گزارش بارازعلی، بیش از 300 مدرسه در سراسر ایالات نیوساوت ولز و ویکتوریا در استرالیا طی سه هفته گذشته به علت شیوع دوباره کووید19 تعطیل شده اند و این در حالی است که بیشتر دانش آموزان هنوز قرار است به مدرسه بروند.

تور استرالیا ارزان: تعطیلی مدارسِ 2 استان بزرگِ استرالیا در پی شیوع دوباره کرونا

با تور استرالیا ارزان از بزرگترین کشور قاره اقیانوسیه دیدن کنید و شهرهای زیبای ملبورن و سیدنی استرالیا را ببینید.

به گزارش خبرنگاران، بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش استرالیا همزمان با شروع ترم چهارم مدارس در ماه اکتبر، 234 مدرسه دولتی در استان ویکتوریا تعطیل اعلام شده است.

بعلاوه دستکم 20 مدرسه خصوصی هم در ویکتوریا مجبور به تعطیلی در همان دوره شدند اما تعداد دقیق آنها تعیین نیست زیرا لیستی از تعداد این مدارس از سوی وزارت آموزش و پرورش یا اتحادیه مدارس خصوصی ویکتوریا ارائه نشده است.

گزارش ها حاکیست، همزمان 67 مدرسه هم در استان نیوساوت ولز مجبور به تعطیلی شدند که به گفته اداره آموزش این استان از این تعداد، 48 مدرسه دولتی و 19 مدرسه غیر دولتی بودند.

استان نیوساوت ولز روز گذشته (شنبه) هم اظهار داشت که هفت مدرسه دیگر در روز آدینه به علت نظافت و ضدعفونی کامل، بسته شده است.

بیشتر تعطیلی های مدارس در ویکتوریا به منظور نظافت و ردیابی تماس های افراد طی مدت 24 ساعت انجام شد اما شیوع مجدد بیماری کووید19 نگرانی هایی مبنی بر عدم آمادگی مدارس در پذیرش حضوری تمام دانش آموزان را در این استان ایجاد نموده است.

بعلاوه بر اساس گزارش ها، استان نیوساوت ولز استرالیا اقدامات محتاطانه و پیشگیرانه کووید19 از جمله جداسازی گروه های دانش آموزی (گروه بندی)، شروع کلاس ها، زمان استراحت و خاتمه کلاس ها در زمان های مختلف برای کاهش تماس دانش آموزان و لزوم واکسیناسیون برای همه کارکنان آموزشی و غیر آموزشی در مدارس این استان را اعمال نموده است.

از 11 اکتبر امسال میلادی (2021)، محدودیت های کرونایی در سراسر نیوساوت ولز لغو شد و مدارس هم به تبع آن بسته به شرایط بهداشتی و شیوع کووید19 در منطقه ها مختلف این استان به آموزش حضوری به وسیله بازگشت مرحله ای به مدارس یا بازگشت کامل، فعالیت خود را شروع کردند.

این در حالی است که داده های نو موسسه تحقیقات بچه ها مرداک بر اساس شیوع فعلی کووید19 در نیوساوت ولز پیش بینی نموده بود که با کاهش محدودیت های کرونایی در این استان، تعداد موارد ابتلا به این بیماری در بین بچه ها افزایش می یابد اما تنها تعداد کمی از آن ها به نوع شدید این بیماری مبتلا می شوند.

مایک تول، اپیدمیولوژیست موسسه تحقیقات پزشکی برنت در استرالیا اظهار کرد که تحقیقات نو مرداک در خصوص بچه ها نشان داد که بیماری کووید19 در مدارس عمدتا به وسیله بزرگسالان توسعه می یابد. وی بعلاوه اضافه کرد که محققان به این نتیجه رسیدند که بیشتر موارد انتقال کووید 19 در مدارس بین معلمان و کارکنان و بعلاوه کارکنان به بچه ها بوده است.

به گفته تول، استان ویکتوریا استفاده از ماسک را برای دانش آموزان کلاس سوم ابتدایی و بالاتر از آن اجباری نموده و بعلاوه استفاده از آن را برای دانش آموزان مقاطع پایین تر از آن هم توصیه می نماید. در استان نیوسالت ولز هم استفاده از ماسک برای دانش آموزان ابتدایی اجباری نیست اما به استفاده از آن توصیه می گردد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از روزنامه گاردین، مایک تول بعلاوه اظهار کرد که اگر موارد ابتلا به کووید19در جامعه افزایش یابد، بچه ها بیشتری در صورت عدم آمادگی مدارس در جهت رعایت موارد بهداشتی و پیشگیرانه کووید19، بیمار خواهند شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 آبان 1400 بروزرسانی: 4 آبان 1400 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 2061

به "تور استرالیا ارزان: تعطیلی مدارسِ 2 استان بزرگِ استرالیا در پی شیوع دوباره کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور استرالیا ارزان: تعطیلی مدارسِ 2 استان بزرگِ استرالیا در پی شیوع دوباره کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید