خبرنگاران اتاق بازرگانی قزوین قرارگاه سازندگی راه اندازی می کند

به گزارش بارازعلی، قزوین - خبرنگاران - رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: اتاق بازرگانی این استان برای انجام عملیات های مختلف عمرانی و توسعه روستایی در سال جاری یک قرارگاه سازندگی راه اندازی می کند.

خبرنگاران اتاق بازرگانی قزوین قرارگاه سازندگی راه اندازی می کند

مهدی بخشنده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار بارازعلی اضافه کرد: این قرارگاه به صورت شرکت تحت عنوان قرارگاه سازندگی و عمران بخش خصوصی با همکاری نیروهای سازندگی سپاه صاحب الامر (عج) قزوین راه اندازی و شروع به کار می کند.

وی اضافه کرد: تمامی تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز قرارگاه از سوی این شرکت سهامی عام خریداری و تامین شده و با ورود آن به بورس امکان سرمایه گذاری شهروندان استان قزوین در آن میسر می شود.

بخشنده با بیان اینکه اولویت های سازندگی استان قزوین باید از سوی قراگاه پیگیری و اجرایی شود، گفت: هرگونه عملیات سازندگی در حوزه شهری، روستایی و راه می تواند از سوی این قرارگاه انجام شده و به بهره برداری برسد.

رییس اتاق بازرگانی قزوین اولین اقدام قرارگاه را ساخت پردیس صنعتی در روستاهای استان مطرح نمود و گفت: این پردیس می تواند ظرفیت اشتغال روستایی را افزایش داده و باعث شود تا فرد روستایی اگرچه در شهر سکونت دارد، اما برای شغل خود به واحدهای تولیدی پردیس واقع در روستا رفت و آمد کند.

بخشنده ایجاد بارانداز کالا برای پایتخت کشور را از دیگر طرح های قرارگاه سازندگی بخش خصوصی برشمرد و گفت: این کالاها در انبارهایی که در استان احداث خواهند شد بارانداز شده و برای کاهش تردد و آلودگی شهر مورد استفاده قرار گیرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان قزوین گفت: تسریع در راه اندازی قطار تندرو قزوین به تهران و همچنین برنامه ریزی برای فرودگاه از دیگر اقدامات این قرارگاه خواهد بود.

وی یادآور شد: استفاده از ظرفیت نظام مهندسی ساختمان و همچنین سرمایه گذاران مقیم در کشورهای خارجی از دیگر اولویت های این قرارگاه است.

مجید بالداران مدیر روابط عمومی اتاق بازرگانی قزوین مسؤولیت دبیرخانه این قرارگاه را برعهده دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 22 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1231

به "خبرنگاران اتاق بازرگانی قزوین قرارگاه سازندگی راه اندازی می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اتاق بازرگانی قزوین قرارگاه سازندگی راه اندازی می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید