خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن کرونا تا 16 ماه طول می کشد

به گزارش بارازعلی، نیویورک- خبرنگاران- دبیرکل سازمان جهانی بهداشت، ویروس کرونا را بسیار مسری و کشنده توصیف کرد و گفت تولید واکسن این ویروس به 10 تا 16 ماه زمان نیاز دارد.

خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن کرونا تا 16 ماه طول می کشد

تدروس ادهانوم روز دوشنبه در نشست مجازی شورای مالی-اجتماعی سازمان ملل متحد که با موضوع سیاست های موثر در پاسخ به کووید-19 برگزار گشت، این مطلب را عنوان کرد.

وی اضافه نمود: 19 هفته پیش ما هیچ چیزی درباره ویروس نمی دانستیم اما اکنون می دانیم که بسیار مسری و کشنده است.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت با بیان اینکه تا کنون نزدیک به چهار میلیون مورد مبتلا به کووید-19 به سازمان جهانی بهداشت گزارش شده است، اظهار کرد: از ژانویه، برای تسریع در یافتن واکسن برای این ویروس کار کرده ایم، با این حال ممکن است ظهور واکسن به 10 تا 16 ماه نیاز داشته باشد.

ادهانوم به ضرورت تامین مالی برای این پروژه اشار کرد و گفت: بودجه 8 میلیارد دلاری اخیر اروپا برای تولید واکسن برای همه، کافی نخواهد بود.

این اظهارات دبیرکل مهم ترین سازمان بین المللی که مسئولیت هماهنگی و سازمان دهی در مبارزه با بیماری همه گیری به ویژه کووید-19 را بر عهده دارد در حالی است که دولت دونالد ترامپ در آمریکا، برای سرپوش گذاشتن بر ناتوانی خود در مدیریت بحران کرونا در این کشور، بودجه این نهاد را قطع کرد.

واشنگتن مدعی شد که سازمان جهانی بهداشت، چین محور است و در مراحل نخستین نتوانسته است اطلاعات لازم را در اختیار کشورها قرار دهد.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت گفت: ما اکنون 7 تا 8 نامزد خوب و بیش از 400 دانشمند داریم که در تحقیق کووید-19 فعالیت دارند.

بر اساس آمارهای منتشر شده تا این ساعت، چهار میلیون و 137 هزار و 591 نفر در جهان که مبتلا به بیماری ناشی از ویروس کرونا هستند، شناسایی شده اند.

همچنین 283 هزار و 526 نفر هم در اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1223

به "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن کرونا تا 16 ماه طول می کشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سازمان جهانی بهداشت: تولید واکسن کرونا تا 16 ماه طول می کشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید