روسیه: رای آمریکا در سازمان بهداشت جهانی لغو خواهد شد

به گزارش بارازعلی، به گزارش خبرنگاران به نقل از اسپوتنیک، الکساندر پانکین، معاون وزیر امور خارجه روسیه در واکنش به قطع یاری های اقتصادی آمریکا به سازمان بهداشت جهانی گفته است که قطع این یاری ها آسیب جدی به این سازمان وارد نخواهد کرد.

روسیه: رای آمریکا در سازمان بهداشت جهانی لغو خواهد شد

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

این مقام روسی در این ارتباط گفته است: در حال حاضر سخت است که بتوان ارزیابی از تأثیر تصمیم آمریکا درباره سازمان بهداشت جهانی داشت، اگرچه بودجه سازمان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت، اما بودجه این سازمان با این تصمیم آمریکا دچار ضربه و خسارت جبران ناپذیر نخواهد شد.

این دیپلمات روسی همچنین در ادامه گفته است که تصمیم آمریکا درباره قطع یاری ها منجر به لغو حق رأی این کشور در مجمع جهانی بهداشت به عنوان بالاترین ارگان تصمیم گیری در سازمان بهداشت جهانی خواهد شد.

پیش از این دونالد ترامپ با طرح اتهام به سازمان بهداشت جهانی گفته بود که این سازمان در انجام وظایفش در ارتباط با شیوع جهانی ویروس کرونا ناکام مانده است. ترامپ پس از این اظهارات از قطع بودجه یاری آمریکا به سازمان بهداشت جهانی اطلاع داد.

اتحادیه پزشکی آمریکا این تصمیم رئیس جمهوری این کشور را گامی خطرناک در جهتی خطرناک دانسته است.

همچنین، جوزف بورل، رئیس ارشد سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم گفته هیچ توجیهی برای این اقدام در زمانی که سازمان بهداشت جهانی بیش از هر وقت دیگر احتیاج به یاری دارد، نیست.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: barazali.ir شناسه مطلب: 1211

به "روسیه: رای آمریکا در سازمان بهداشت جهانی لغو خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه: رای آمریکا در سازمان بهداشت جهانی لغو خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید